Ako sme volili v Ružinove

V komunálnych voľbách sme si 11. novembra 2018 zvolili svojich zástupcov do obecnej samosprávy na najbližšie štyri roky.

Z 82 173 obyvateľov (údaj ku dňu vyhlásenia volieb) mestskej časti bolo do voličských zoznamov zapísaných 69 150 obyvateľov. Svoj hlas prišlo k volebnej urne odovzdať 27 811 voličov čo bolo 40, 21% z celkového počtu a 25 768 platných odovzdaných hlasov rozhodlo o tom, že starostom Ružinova bude do roku 2022 Ing. Martin Chren a v zastupiteľstve zasadne 10 poslancov za koalíciu strán Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia, 8 nezávislých poslancov a 7 zástupcov bude mať široká pravicová koalícia NOVA, OKS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, SME RODINA - Boris Kollár, Zmena zdola, DÚ.

Výsledky voľby starostu mestskej časti Ružinov

Ing. Martin Chren  nezávislý kandidát 9 273

Mgr. Ján Buocik  Sloboda a Solidarita, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sme rodina - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, Nova 6 455

PhDr. Jana Poláčiková  Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia 4465

JUDr. Ing. Dušan Pekár  Kresťanskodemokratické hnutie 3 916

Ing. Slavomír Drozd Smer- sociálna demokracia, Slovenská národná strana, Strana zelených Slovenska 1 291

Mgr. Igor Adamec  Slovenská konzervatívna strana 1282

Kristína Laššáková Kotleba – ľudová strana naše Slovensko 423

 

Zvolení poslanci zastupiteľstva mestskej časti Ružinov

Volebný obvod č. 1 NIVY

Ing. Katarína Šimončičová  Progresívne Slovensko, SPOLU- občianska demokracia 1 434

Mgr. Eva Bacigalová nezávislá kandidátka 1 093

Ing. Michal Gašaj, PhD.  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA
a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 1 038

 

Volebný obvod č. 2 STARÝ RUŽINOV

Mgr. Boris Čechvala  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1 180

Mgr. Jozef Matúšek nezávislý kandidát 833

 

Volebný obvod č. 3 RUŽOVÁ DOLINA

Mgr. Michal Vicáň  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 570

Mgr. Ivan Kraszkó  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 560

 

Volebný obvod č. 4 TRÁVNIKY

Mgr. Martin Ferák  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1172

Petra Kurhajcová  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 900

JUDr. Michaela Biharyová nezávislá kandidátka 787

 

Volebný obvod č. 5 POŠEŇ

Ing. arch. Lucia Štasselová  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1190

Mgr. Peter Herceg Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1143

JUDr. Matúš Méheš  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA
a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 868

 

Volebný obvod č. 6 PRIEVOZ

Ing. Monika Ďurajková  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1706

Nikolaj Gečevský  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 1047

PaedDr. Mária Barancová nezávislá kandidátka 1009

 

Volebný obvod č. 7 ŠTRKOVEC

Ing. František Bolgáč  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1179

Ing. Marcela Kulifajová nezávislá kandidátka 1 151

Mgr. Kamil Bodnár  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA
a nezávislé osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 1 050

 

Volebný obvod č. 8 OSTREDKY

Ing. Martin Patoprstý nezávislý kandidát 1 605

Ing. Vladimír Sirotka, PhD. nezávislý kandidát 1 210

Mgr. Maroš Mačuha, PhD. nezávislý kandidát 949

 

Volebný obvod č. 9 TRNÁVKA

Silvia Pilková  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1 046

Ing. Peter Strapák  Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia 1 035

Mgr. et Mgr. Marek Machata  Sloboda a solidarita, OBYČAJNÍ ĽUDIA
a nezávislé Osobnosti (OĽANO), SME RODINA - Boris Kollár, Občianska konzervatívna strana, NOVA, Zmena zdola, demokratická únia Slovenska 930

 

Poslanci zastupiteľstva hlavného mesta Bratislava, zvolení za Ružinov

Ing. Martin Chren  nezávislý kandidát 10 240

MUDr. Jakub Vallo  Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia 9 062

PhDr. Jana Poláčiková Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia 8 394

Mgr. Ján Buocik  nezávislý kandidát 7 894

Mgr. Michal Brat, PhD. Progresívne Slovensko, Spolu– občianska demokracia 7 203

Ing. arch. Lucia Štasselová Progresívne Slovensko, Spolu – občianska demokracia 7 035

Ing. Peter Strapák Progresívne Slovensko, Spolu– občianska demokracia 6 496

 

Vydanie: