Bezplatný relax pre onkologických pacientov

Pre pacientov s onkologickou diagnózou je veľmi dôležitá psychická podpora. Nachádzajú ju predovšetkým v rodine. Príbuzných a priateľov však nechcú zaťažovať individuálnymi problémami, ktoré ochorenie prináša, preto im padne veľmi vhod, ak sa stretnú s ľuďmi poznajúcimi všetky stránky onkologickej diagnózy a vedia ich s nimi zdieľať aj inak, než len empaticky.

Nadväzovanie nových priateľstiev s okruhom ľudí s podobným osudom umožňujú relaxačné pobyty, takzvané „týždňovky“, ktoré Liga proti rakovine ako súčasť psychosociálnej podpory organizuje už piaty rok. Tento rok sa ich zúčastní 300 ľudí z celého Slovenska. Pobyty ponúkajú pacientom možnosť vzájomného zblíženia sa, vznikajú nové priateľstvá, ktoré sa utužujú nielen v individuálnych rozhovoroch, ale i na organizovaných spoločenských aktivitách, výletoch do prírody, voľnočasových aktivitách, workshopoch. Na pobyty Liga pozýva ľudí z radov lekárov či umelcov, ktorí ich spestria zaujímavými informáciami či vystúpeniami.

Relaxačné týždňovky je možné organizovať vďaka príspevkom, ktoré Liga získa v rámci Dňa narcisov alebo z asignácie dvoch percent z daní. Pre účastníkov – onkologických pacientov z celej SR – sú v plnom rozsahu bezplatné. Účasť na pobyte nie je ničím podmienená, sú určené pacientom s akoukoľvek onkologickou diagnózou. Účastníci sú rozdelení do dvoch kategórií podľa veku – do 60 a nad 60 rokov. Tento rok si môžu pacienti odpočinúť na miestach ako Dudince, Štrba, Smižany či Malatiny. Aj keď niektoré turnusy už skončili, ešte je pár voľných miest na septembrové a októbrové termíny určené pre pacientov do 60 rokov.

Relaxačné týždňovky – možnosť prihlásenia sa na termíny:

21.9. – 27.9.2013 hotel Čingov, Smižany

7.10. – 13.10.2013 hotel Sojka, Malatiny

Všetky bližšie informácie o možnosti účasti a prihlásení získajú záujemcovia priamo v LPR na t.č.: 02/5292 2910, 02/5292 1735, príp. emailom: janka@lpr.sk

(mb)

Foto: LPR