CELOSLOVENSKÁ SPEVÁCKA SÚŤAŽ DÁVA PRÍLEŽITOSŤ MLADÝM TALENTOM

Ružinovská lýra aj tento rok hľadá tých najlepších skladateľov a textárov zo Slovenska. Tentokrát zaznie v duchu živého orchestra symphonic. Víťazná pieseň získa publicitu a mediálnu podporu v Rádio Regina.

 

Ružinovská lýra, to je jedinečná súťaž autorských piesní, ktorá dáva príležitosť mladým ľuďom zviditeľniť svoju tvorbu medzi širokým publikom, ako aj zahrať si v sprievode profesionálnej doprovodnej kapely a sláčikovej sekcie symfonického orchestra. Jediný festival pôvodnej tvorby v Bratislavskom kraji otvorí svoje brány vo veľkom finálovom kole 8. decembra 2019 o 19:00 v SD Nivy, Súťažná 18. 

"Z Ružinova pochádza mnoho hudobníkov, na ktorých môžeme byť naozaj hrdí a veríme, že je medzi nami aj veľa nových talentov. Ružinovská lýra je tu práve preto, aby dostali šancu ukázať, čo dokážu. Tento rok bude o to zaujímavejší, že súťažiacich bude sprevádzať profesionálna kapela a sláčiková sekcia symfonického orchestra, takže to rozhodne bude zážitok ako pre účinkujúcich ako aj pre divákov.", hovorí starosta MČ Bratislava-Ružinov, Ing. Martin Chren.

 

Súťažiaci môžu posielať svoje prihlášky do 18.11.2019. Podmienkou je, aby hudba aj text boli autorské, text bol v slovenskom jazyku a aby súťažiaci (textár alebo skladateľ alebo interprét) bol zo SR. Následne porota vyberie 10 finalistov.

 

Výherca súťaže získa mediálnu podporu seba a svojej skladby v RTVS. Zároveň každý finalista dostane nahrávku a notový materiál ku svojej skladbe.

 

Počas finálového večera prebehne hlasovanie o cenu diváka, ktorého vyberú diváci. Výherca získa poukážku v hodnote 300 €.

 

Viac informácií, ako aj pravidlá a prihlášku súťaže nájdete na cultusruzinov.sk a na Facebooku CULTUS Ružinov.

 

Organizátormi sú MČ Bratislava Ružinov a CULTUS Ružinov. Festival podporilo Rádio Regina.

 

WEB: https://row.sk/CTdGD
FB: https://www.facebook.com/events/561158074651444/

 

Vydanie: