HK Ružinov s novým vedením

HK Ružinov 99 Bratislava, ktorý ako domáci stánok využíva ružinovský zimný štadión Vladimíra Dzurillu, vznikol ešte v roku 1957. Pôsobil dlhé roky v 1. slovenskej národnej hokejovej lige. Od svojho založenia bola BEZ-ka základňou pre mnohých vynikajúcich hráčov, ktorí neskôr zakotvili v Slovane. V roku 1996 sa premenoval na ŠHK Danubia 96 Bratislava a pôsobil v 1. hokejovej lige. V roku 1999 zmenil klub názov na HK Ružinov 99 Bratislava pod ktorým pôsobí dodnes.

V tomto ružinovskom hokejovom klube sa udiali veľké zmeny. HK Ružinov 99 predstavil nové vedenie. Na čelo klubu sa postavili dve významné hokejové mená, Ľubomír Pokovič a Ján Filc. „Tie naše plány sú úplne obyčajné, podporovať hokej tu v Ružinove a najmä ten mládežnícky. Umožniť mladým chlapcom, aby na jednej strany rástli ako ľudia v športovom duchu, ale na druhú stranu by sme chceli vychovať aj niekoľko špičkových hráčov. Teda to, čo sa darilo aj v minulosti. My chceme robiť riadnu hokejovú prácu, s hokejom sme vyrastali, prežili s ním celý život a teraz to chceme zúročiť doma v Ružinove,“ predstavil plány Ľubomír Pokovič , predseda predstavenstva HK Ružinov 99. S výchovou skvelých hráčov má veľmi dobré skúsenosti niekdajší reprezentačný tréner Ján Filc, ktorý sa tiež upísal Ružinovu. Práve tu by chcel zopakovať a nadviazať na svoje výnimočné trénerské úspechy. „To čo v podstate máme v pláne urobiť je vytváranie takých podmienok, aby deti mali radosť z toho, že hrajú hokej. A v prípade, ak sa stretne talent so šťastenou a dobrým prístupom ľudí naokolo, budeme to vedieť naplno využiť. Prajem si, aby nám tu napríklad vyrástol druhý Halák či iní chlapci, ktorí sa tým hokejom dnes vedia uživiť a sú úspešní. Ale hlavný cieľ je starať sa zodpovedne o všetkých tých, ktorí do ružinovského hokeja vstúpia“, povedal Ján Filc, člen dozornej Rady HK Ružinov 99.

Budúcnosť je v deťoch

HK Ružinov má momentálne 240 členov a 8 vekových kategórii, ktoré hrajú celoslovenské či regionálne súťaže. Nové vedenie klubu sa chce zamerať hlavne na tie nižšie ročníky. „Napriek tomu, že tie športové podmienky veľakrát nie sú ideálne, tie najmenšie kategórie sú pomerne bohaté. Máme 80 členov v predprípravkách a to je dobrý základ, na ktorom sa dá budovať. My im len musíme vytvoriť vhodné prostredie, aby tie deti v tom hokeji pokračovali aj keď budú staršie a budú súčasťou klubu“, objasnil zameranie na deti Ján Filc. Obaja páni, Ján Filc i Ľubomír Pokovič sľubujú, že v Ružinove odvedú poriadnu poctivú hokejovú prácu. „Už niekoľko rokov nesie klub meno Ružinova. S tým menom na chrbte dresov robí aj reklamu tejto mestskej časti. Chceme v tom pokračovať ďalej, vidíme v tom veľký záväzok najmä preto, lebo aj my sme Ružinovčania“, doplnil

Ľubomír Pokovič.

Katarína Kostková

Vydanie:

Rubrika: