Hľadáme nové Vŕby

Dobrovoľnícka skupina Vŕba sa venuje onkologicky chorým pacientom v Onkologickom ústave sv. Alžbety a v Národnom onkologickom ústave, kde chorých navštevujú ľudia ochotní venovať im časť svojho voľného času, svojej energie i milé slovo.

Čo konkrétne dobrovoľníci a dobrovoľníčky robia? Raz za týždeň v daný deň pravidelne prichádzajú do jedného z ústavov a realizujú rôzne činnosti.

V poobedných hodinách niektorí navštevujú hospitalizovaných pacientov a ponúkajú im možnosť zahrať si spoločenské hry, vedú tvorivé dielne alebo len tak stráviť spolu čas pri rozhovore, či v tichu. (Infostretnutie 15.10. 2018).

Ďalšia aktivita je vhodná pre ľudí, ktorí majú čas hlavne do obeda. Je to činnosť roznášania káv a čajov pacientom, ktorí čakajú na vyšetrenia pred ambulanciami. Takto im svojou prítomnosťou a dobrou kávou vedia spríjemniť chvíle dlhého čakania. (Infostretnutie 6.9. 2018).

DS Vŕba pravidelne prijíma nových dobrovoľníkov a dobro- voľníčky, a tak dopĺňa svoje rady. Ak by Vás táto dobrovoľníc- ka ponuka zaujala, prečítajte si nasledujúce podmienky, ktoré je nutné spĺňať a kontaktujte koordinátorku dobrovoľníkov:

  • minimálny vek: 20 rokov
  • dostatok voľného času – max. 3 hodiny týždenne na pravidelnej báze
  • záujemca/kyňa netrpí onkologickým a iným chronickým ochorením
  • účasť na celodennom školení v sobotu (27.10.2018 -platí len pre uchádzačov o sprevádzanie)
  • účasť na školení (13.9 od17:00-19:00 – platí pre uchádzačov o službu roznášania káv a čajov)
  • záujemca/kyňa v minulosti netrpel onkologickým a iným chronickým ochorením (pri podávaní nápojov neplatí)
  • záujemca/kyňa ani nikto z jeho blízkych príbuzných a známych netrpí žiadnym vážnym chronickým ochorením
  • v priebehu posledných 2-3 rokov nezomrel nikto z blízkych príbuzných a známych záujemcu/kyne

Ak Vás niektorá z dobrovoľnických ponúk zaujala, pozývame Vás na INFOSTRETNUTIA do zasadačky Onkologického ústavu sv. Alžbety, Heydukova 10, Bratislava :

Služba roznášania káv a čajov : INFOSTRETNUTIE 6.9 o 17:30 Sprevádzanie hospitalizovaných pacientov: INFOSTRETNUTIE 15.10. o 17.10

V prípade záujmu o dobrovoľníctvo kontaktujte prosím koordinátorku dobrovoľníkov na: koordinatorka@dsvrba.sk alebo na telefónnom čísle 0948 100 539. Viac informácii o našej činnosti nájdete na stránke www.dsvrba.sk.