Keď môžem pomôžem, keď nepomôžem, aspoň neuškodím

Seniori z Ružinova robia mestskej časti výborné meno. Sú aktívni, zapájajú sa do všelijakých projektov, vyhrávajú rôzne súťaže. Magdaléna Chudá je toho živým dôkazom.

Po tom, čo Magdaléna Chudá získala, tak ako aj ďalší traja seniori, ocenenie Senior roka 2016 na úrovni hlavného mesta sa jej dostala aj vyššia pocta. Na slávnostnom udeľovaní ocenení v Bojniciach si prevzala ocenenie Senior roka Slovenska. „S niečím podobným som vôbec nepočítala a veľmi ma to dojalo. Lebo ja som nikdy nerobila niečo preto, aby si to niekto všimol. Všetky aktivity robím s láskou a veľkou chuťou. Ale potešila som sa. Už keď ma ocenili v Bratislave. Ale to celoslovenské ocenenie ma úplne dostalo,“ neskrývala radosť Magdaléna Chudá.

Ružinovčanka Magdaléna Chudá je seniorka, ktorá by sa pokojne mohla stať vzorom pre ostatných svojich rovesníkov. Je mimoriadne aktívna, vedie Jednotu dôchodcov na Zimnej ulici, je členkou Miestneho spolku Slovenského červeného kríža na Miletičovej ulici a je spoluzakladateľkou občianskeho združenia Ľadové medvede. A nielen to sama sa pravidelne ponára do ľadových vôd. „Vždy som sa venovala turistike a cestovaniu, teraz som to len rozšírila medzi viacerých seniorov. Pravidelne sa stretávame na rôznych výletoch. Vždy som mala chuť robiť niečo organizačné, v práci sa mi to nepodarilo, tak si to vynahrádzam teraz na dôchodku v Jednote dôchodcov. No a ľadové medvede sú moja srdcovka, vyzerá to hrozne, ale je to perfektné,“ dodala pani Magdaléna, ktorá robí Ružinovu skvelé meno. Veď nie každé mesto, obec či mestská časť sa môže popýšiť, že práve tu aktívne žije najlepší slovenský senior.

Autor: Katarína Kostková

Foto: M.Pener