Na Domine otvoria nové futbalové ihrisko

Po mnohých rokoch sa mládežníckemu futbalovému klubu SDM Domino podarilo zrealizovať dlhoročné plány o novom futbalovom ihrisku. Nachádza sa v areáli Domina na Trnávke. Futbalový klub bude mať viac priestoru na tréningy a zápasy.

Na pôde ihriska futbalového klubu SDM hosťuje už niekoľko rokov 14 družstiev a súčasne sa na ňom odohrávajú zápasy a futbalové turnaje s partnerskými klubmi Domina z celého západného Slovenska. Práve pre maximálnu vyťaženosť jeho plochy vznikol nápad jeho rekonštrukcie, čím za zväčšil priestor pre tréningy a zápasy. Mládežnícky futbalový klub SDM Domino má totiž veľkú futbalovú základňu, ktorá pozostáva z 300 hráčov vo veku od 5 rokov až po dospelých mužov. Dôvodov na rekonštrukciu ihriska bolo niekoľko. ,,Vnímali sme potrebu poskytnúť hráčom ideálnejšie podmienky pre trénovanie. Zároveň sa nám takto vytvorí časový priestor na organizovanie viacerých futbalových turnajov,“ povedal manažér mládežníckeho futbalového klubu SDM Domino Radovan Rumanovič. Zrekonštruované ihrisko s rozmermi 60x40 metrov sa bude využívať počas celej sezóny a to aj v zimných mesiacoch, čo sa odrazí na znížení nákladov o sumu z prenájmu inej haly. ,,Toto ihrisko sa bude využívať prioritne pre účely klubu, ale samozrejme sme otvorení aj iným potrebám verejnosti,“ doplnil Rumanovič. Zrekonštruované ihrisko futbalového klubu SDM sa bude pýšiť niekoľkými inováciami. ,,Úprimne sa tešíme z umelej trávy na ihrisku, ktorá bude najvyššej kvality a taktiež z osvetlenia pozdĺž celej hracej plochy. Samozrejmosťou sú bránky a ochranné sitá okolo celej plochy,” dodal Rumanovič. Prerobením tréningového priestoru vzniklo druhé ihrisko „detský štadión”, kde budú trénovať a hrať svoje ligové zápasy všetky prípravky. Túto časť ihriska budú využívať iba tí najmenší hráči klubu SDM Domino. Financovanie rekonštrukcie futbalového ihriska SDM pokryli viaceré zdroje. Kľúčovým bol dar od dlhoročného sponzora klubu, peniaze z Úradu vlády SR, mestskej časti Ružinov a taktiež dary od členov klubu, ktorí priložili ruku k dielu či už vo finančnej alebo materiálnej forme. Do rekonštrukcie sa zapojili deti, rodičia aj športovci. Tí fyzicky zdatnejší vykopávali jamy na siete, iní vozili materiál, výsledkom čoho spoločné funkčné dielo. ,,Pri výstavbe dali do toho ľudia celé svoje srdce a to tam bude určite cítiť aj počas zápasov,“ hovorí manažér Domina.

Slávnostné otvorenie nového ihriska je plánované na sobotu 3.októbra 2015 o 15:00 v areáli Domina na Trnávke. Podujatie budú moderovať herci Lukáš Latinák a Henrieta Mickovičová a o hudobnú časť sa postará Otto Kollmann.

Diana Pallaghyová

Foto: SDM Domino

Vydanie: