Na mieste bývalej baliarne kávy budujú byty

Bývalý areál Meinlu na rozhraní ulíc Žellova, Kupeckého a Šumavská dostáva novú podobu. Vzniká tu polyfunkčný dom s 86 bytmi. Developer, ktorý sa podieľa na jeho výstavbe, má už za sebou napríklad výstavbu Eden parku na Štrkovci.

Investor Meinl Residence začal na polyfunkčnom dome už pracovať. Momentálne je v úvodnej fáze výstavby. Polyfunkčný dom bude mať 78 jedno- až päťizbových bytov a v samostatnej trojposchodovej budove, určenej na apartmánové bývanie, ďalších osem. Komplex vytvorí tri bloky, pričom najvyšší bude mať sedem podlaží. Okrem bytov tu vznikne aj osem obchodných priestorov. Súčasťou Meinl Residence bude aj podzemná garáž. „Všetky parkovacie státia budú umiestnené v troch podzemných podlažiach. Celkový počet parkovacích miest bude 241,“ uviedla Božená Richterová z Meinl Residence. Investor predpokladá dokončenie stavby a kolaudáciu v lete 2014.

Vlastník získal územné rozhodnutie na polyfunkčný dom ešte v roku 2009, stavebné povolenie v novembri minulého roka. Podmienkou jeho získania bolo uzatvorenie zmluvy o spolupráci s mestskou časťou Ružinov, v ktorej sa investor zaviazal k obnove priľahlého verejného priestoru. „Pod samotnou revitalizáciou nemáme na mysli len plochy na našom pozemku a vo vnútrobloku, ale najmä ostrovček – parčík na rohu ulíc Kupeckého- Žellova- Šumavská, kde plánujeme revitalizovať zeleň, vybudovať oddychovú zónu s lavičkami a detským domčekom s preliezačkou a šmýkačkou,“ uviedla Božena Richterová. Okrem toho má investor opraviť komunikácie, ktoré výstavbou zaťaží.

Marianna Šebová

Foto: Miroslava Štrosová

Vizualizácia: MOROCZTACOVSKY architektonická kancelária

Vydanie:

Fotogaléria: