Nazad do knižnice!

Sú čitatelia, ktorí chodia do knižnice len v lete, aby mali čo čítať na dovolenke, ale väčšina navštevuje knižnicu počas zvyšku roka.

Knižnica Ružinov je opäť pripravená na novú čitateľskú sezónu. V lete v pobočkách knižkám opravili obaly, odstránili z nich nečistoty a všetko sa vracia do „normálu“ – otvorené je už v štandardnom režime. Na policiach už čitateľov čakajú viaceré knižné novinky. „Zo svetových bestsellerov je k dispozícii kniha Jonasa Jonassona Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol“, priaznivcov Borisa Filana určite zaujme jeho posledná kniha Vodka, duša, kaviár,“ prezradil Peter Kuzma z oddelenia marketingu Knižnice Ružinov. Celkovo v lete pribudlo približne 50 titulov. Tie nájdete aj v on-line katalógu na webovej stránke knižnice www.kniznica-ruzinov.sk.

Knižnica Ružinov, to však nie sú len výpožičné služby. Na deti i dospelých čaká zopár zaujímavých podujatí. „V areáli pobočky na Tomášikovej navštívia druháci z blízkych základných škôl „hravú knižnicu v záhrade“, aby potom navštívili aj tú naozajstnú, plnú kníh, ktoré čakajú len na nich. A to nie je všetko. Maskotom knižnice „Knihuľkom“ budú všetci symbolicky pasovaní za čitateľov. Na tých najšikovnejších „hráčov – knihovníkov“ čakajú aj nové knižky zakúpené pre deti z prvej verejnej zbierky Ružinovčanov,“ prezradila plány Darina Horáková, riaditeľka Knižnice Ružinov. V septembri bude zasa v Seniorskom informačnom centre na Zimnej výstava „2. svetová vojna v grafických prácach“.

 

OTVÁRACIE HODINY KNIŽNICE RUŽINOV

Ústredná Knižnica Ružinov, Miletičova 47

pondelok, streda, štvrtok 8.00 - 19.00

utorok 8.00 - 16.00

piatok 11.00 - 16.00

Pobočka Tomášikova 25, Pobočka Bachova 7, Pobočka Trnávka (Na úvrati 52), Seniorské informačné centrum Zimná 1

pondelok, streda, štvrtok 12.00 - 18.00

utorok 10.00 - 16.00

piatok 12.00 - 16.00