Program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení APRÍL

DOM KULTÚRY RUŽINOV, Ružinovská 28, Bratislava,  02/43 33 05 23

8. 4. o 13.00 DIALÓGY - protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

10. 4. o 17.00 RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ Zábavné tanečné stretnutie staršej a strednej generácie

10.-12. 4. DNI ZDRAVIA 19. ročník festivalu zdravia, zdravého životného štýlu a kultúry

15. 4. o 14.30 AKADÉMIA TRETIEHO VEKU: ZÁKLADNÉ POSTUPY PRVEJ POMOCI PRI ZÁCHRANE ŽIVOTA Prednáša: MUDr. František Špaček, chirurg

16. 4. o 17.00 RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

18.4. o 19.00 LATINO FLASH MIGUELA MENDEZA Vystúpenie a spoločenský večer pri príležitosti 25. výročia súboru

19. 4. o 10.30 NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE : KUK A CUK, hrá Divadlo z Brna

19.4. o 18.00 SPOMIENKOVÝ VEČER NA TARASA ŠEVČENKA

22.4. o 18.00 V RYTME FLAMENCA – pre seniorov. Večer temperamentných tancov v podaní umeleckého súboru ANDALUCIA, vstup voľný

23.4. o 10.00 ANGLIČTINA V PESNIČKÁCH - výchovný koncert pre deti

23.4. o 15.00 KLASY BEZ ZRNA Literárne popoludnie v spolupráci s Knižnicou Ružinov

24.4. o 17.00 RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

24.4. o 19.00 LEN NIJAKÚ PANIKU Divadelné predstavenie OZ 9 MÚZ Divadlo SPIRAL

25. 4.o 8.00 – 18.00 NOŽE KNIVES BRATISLAVA 2015 Medzinárodná výstava

26. 4. o 9.00-14.00 AKVATERA BRATISLAVA Medzinárodná akvaristicko-teraristická výstava

26. 4. o 10.30 NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE : ZLATÁ PRIADKA, hrá Divadlo Žihadlo

27. 4. o 19.00 ŠTYRIA NA KANAPE Marc Camoletti - zaručene neverná komédia v réžií E. Kudláča Účinkujú: P. Polnišová , E. Horváth,H. Mičkovicová, R. Stanke, Ľ. Kostelný

28. 4. o 19.00 KTO ZHASOL SVETLO? Hriešna komédia Marca Camolettiho Účinkujú: Z. Tlučková, M. Kráľovičová, K. Svarinská, J. Koleník, B. Deák, Réžia: Peter MIKULÍK

29. 4. o 13.00 DIALÓGY - protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

29.4. o 19.00 SPEVÁCKE TALENTY Z DÁNSKA V podaní 13 spevákov zaznejú úryvky z opier Ch.W. Glucka, G.F.Händla, W.A. Mozarta, E. Humperdincka, C. Nielsena, J.P.E Hartmanna a operiet F. Lehára, J. Straussa ml. a A. Sullivana Scénické naštudovanie Peter Bäckstrom, klavírny sprievod Christen Stubbe Teglbjaerg

30.4. o 15.00 SPOMIENKY NA STARÝ RUŽINOV Literárne popoludnie v spolupráci s Knižnicou Ružinov

30. 4. o 17.30 STAVANIE MÁJA S FOLKLÓRNYM SÚBOROM KARPATY Pred DK Ružinov

MAJÁLES - Ľudová veselica so skupinou Party Time

PRAVIDELNÉ AKTIVITY

Kalanetika a kondičné cvičenia pre ženy Po 17:30 – 18:30, Str 17:30 – 18:30

Pohybová výchova pre deti Ut 17:00 – 17:45, Štv 17:00 – 17:45

FS Karpaty Po 18:30 – 21:30, Ut 18:00 – 21:30, Str 18:30 – 21:30, Štv 18:00 – 21:30

Klavír pre deti a dospelých, Zobcová flauta pre deti a dospelých

SPOLOČENSKÝ DOM TRÁVNIKY, Nevädzová 4, Bratislava, 02 436 30 594

Avalon - akadémia írskeho tanca

Elastic – HIP-HOP, Street dance Po 14:30 – 19:30, Ut 14:30 – 19:30, Str 14:30 – 19:30, Štv 14:30 – 19:30

Flowin a Joga – Sunflowerstudio Po 17:00 – 21:00, Str 17:00 – 21:00

Babyfit - cvičenie mamičiek s deťmi Str 9:00 – 13:30, Štv 9:00 – 13:30

ZUŠ Prokofievova – výtvarný a audiovizuálny odbor

Kurzy kreslenia a výtvarnej výchovy Po 13:30 – 18:00, Ut 13:30 – 18:00, Str 13:30 – 18:00, Štv 13:30 – 18:00, Pia 13:30 – 18:00

Hudobná škola Svetielko Ľudmila Šramová – hudobné kurzy, klavír, flauta, gitara a spev Po-Pia 15:30 – 20:00

Angličtina – mierne pokročilí Ut 8:00 – 11:00, Štv 8:00 – 11:00

Arabčina Po –Pia 19:30 – 21:15

Taliančina Ut 8:00 – 9:30, Štv 8:00 – 9:30

Ruština Ut 17:00 – 19:00, Štv 17:00 – 19:00

Materské centrum Hojdana, Haburská 2, Bratislava, 02/ 43 63 45 07

10.4. o 10:00-12:00 Podporná skupina nosenia detí s Karolínou, info: Karolína 0944/353 911 alebo dojcensky.kruh@gmail.com

11.4. o 10:00 Jarná burza v Hojdane – burza detského ošatenia, hračiek a športových potrieb v záhrade Hojdany

15.4. o 10:30 Pekná streda v Hojdane - divadielko pre najmenších a ich rodičov "Kamarát Bambuľko“, vstupenky zakúpiť vopred na recepcii Hojdany

17.4. o 9:00-12:00 Aromaterapia a päť Elementov – cyklus prednášok, vstup iba na vopred zakúpené vstupenky

17.4. o 10:00-12:00 Podporná skupina dojčenia s Karolínou, info: Karolína 0944/353 911 alebo dojcensky.kruh@gmail.com

20.4. o 17:00 Rozhovory o zázraku – stretnutie s dulami k témam tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a rodičovstva, kontakt: Zuzka 0905 235 387 alebo zubajka@gmail.com

24.4. o 10:30 Múdry piatok v Hojdane - „Odmeny a pochvala - otrávené jablká“, prednáška s Martinou Vagačovou, lektorkou Efektívneho rodičovstva

29.4. o 10:30 Pekná streda v Hojdane - Zvieratká v Hojdane – do Hojdany prídu malí kamaráti z ríše zvierat, detičky ich budú môcť poobdivovať aj pohladkať, vstup iba na vopred zakúpené vstupenky.

Viac informácií na recepcii MC Hojdana a www.hojdana .sk.

Hojdana bude od 2. - 7. apríla 2015 (veľkonočné prázdniny) z a t v o r e n á.

Kostol sv. Vincenta de Paul, Tomášikova 8, Bratislava

12.4. o 18:00 Slávnostné uvedenie Omše sv. Vincenta de Paul. Účinkujú: Spevácky zbor Cantus, M. Gazdíková (organ), J. Jartim (dirigent). Vstupné dobrovoľné.

Divadlo pod kostolom ,Tomášikova 8, Bratislava

16. 4. o 19:00 G.O.D.´s - koncert gospelového zboru z Prešova. Vstupné dobrovoľné.

SPOLOČENSKÝ DOM NIVY, Súťažná 18, Bratislava, tel.: 559 60 861

5. 4.,12. 4., 19. 4, 26.4 o 9.30 ČAS PRE BOŽIE SLOVO

7. 4. o 18.00 LIEKY Z PRALESA AMAZÓNSKYCH ŠAMANOV Prednáška pre verejnosť s premietaním, vstup voľný

12. 4. o 19.00 KONCERT ORCHESTRA BRATISLAVA HOT SERENADERS Hudba v štýle 20. a 30. rokov

14. 4. o 18.00 TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA - FENG SHUI Prednáška Edity Kružinskej pre verejnosť spojená s premietaním,vstup voľný

15. 4. o 14.15 SUPERKVÍZ VI. ročník - organizované podujatie

25. 4. o 14.00 – 20.00 UKRYTÉ TAJOMSTVÁ MATKY PRÍRODY Seminár pre verejnosť pri príležitosti. Medzinárodného dňa Zeme, informácie a prihlásenie emailom: sdnivy@vnet.sk

29. 4. o 14.15 OD KOLÍSKY SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU AŽ PO SÚČASNOSŤ Predstavenie slovenského folklóru spojené s ukážkami a premietaním v podaní umelca Petra Adamova Výchovný koncert pre žiakov ZŠ

PRAVIDELNÉ AKTIVITY: Joga Po 17:00 – 20:00, Str 18:30 – 20:00, DFS Prvosienka Ut 16:00 – 19:00, Str 16:00 – 18:00,Štv 16:00 – 19:00, Portugalský jazyk Po 17:30 – 20:00, Ut 18:30 – 20:00, Str 17:30 – 20:00, Štv 18:30 – 20:00, Španielsky jazyk Po 7:00 – 8:00, 17:00 – 18:30, Ut 19:00 – 20:30, Str 7:00 – 8:00, 17:00 – 18:30,Štv 8:00 – 9:00, 17:25 – 18:55

SD PRIEVOZ, Kaštieľska 30, Bratislava, 02/43 63 02 30

13. 4. o 14.00 – 15.00 PODVODY NA SENIOROCH - beseda s policajtom

15. 4. o 14.00 – 15.00 SPOZNÁVAJ SVET - vedomostná súťaž pre seniorov

20. 4. o 10.00 – 14.00 ROZHOVOR O ZDRAVÍ: OSTEOPORÓZA

23. 4. o 17.00 – 18.00 DEŇ ZEME 5. ročník podujatia zameraný na ekológiu, ochranu životného prostredia a vzťah k prírode. Podujatie pre deti.

24. 4. o 17.00 – 19.00 SRDCE PRE MAMIČKU Tvorivý večer pre všetky vekové kategórie

PRAVIDELNÉ AKTIVITY: Pilates Po 8:00 - 9:30, 9:30 - 11:00, 17:00 - 18:00, 18:30 – 19:30, Štv 8:00 - 9:30, 9:30 - 11:00, 17:00 - 18:00, 18:30 – 19:30, Joga Ut 16:00 – 17:30, 17:45 - 19:15, Str 9:00 - 10:30, 17:15 - 18:45,19:00 – 20:30, Zdravotné cvičenie pre seniorov Štv 14:30 – 16:30, Zdravotné cvičenie na chrbticu Po 19:30 – 20:30, Ut 18:30 – 19:30, Str 18:00 – 20:30, Orientálne tance Ut 18:00 – 21:00, Výtvarné dielne TOP ART pre deti aj dospelých Po 15:00 – 18:00, Ut 16:00 – 18:00, Str 14:30 – 18:00, Štv 15:00 – 18:00, Výtvarné dielne ECO LINE pre deti Štv 17:00 – 18:00, Šachový krúžok Ut 16:00 – 20:00, Denné centrum seniorov Po-Str 13:30 – 17:00, DFS Trávniček Po 15:30 – 19:30, Štv 15:30 – 19:30, FS Lipa Po 17:30 – 18:30, Chránená dielňa Donna Rosi - krajčírske služby – Po-Pia 8:00 – 14:00

FK NOSTALGIA SD Nivy, Súťažná 18, Bratislava

1.4. ST 19:30 KINGSMAN: TAJNÁ SLUŽBA Matthew Vaughn, Brit., 2014, vst. 3.50/4.00 €

2.4. ŠT 18:30 TAK ĎALEKO, TAK BLÍZKO Jaro Vojtek, SR, 2015, vst. 3.50/4.00 €

2.4. ŠT 19:45 PRÍBEH MÁRIE Jean-Pierre Améris, Fr., 2014, vst. 3.50/4.00 €

8.4. ST 19:30 TRI SRDCIA Benoit Jacquot, Fr./Nem./Belg., 2014, vst. 3.50/4.00 €

9.4. ŠT 19:30 GUNMAN: MUŽ NA ODSTREL Pierre Morel, Fr./Špan./Brit./USA, 2015, vst. 3.50/4.00 €

10.4. PI 18:00 SAMA NOCOU TMOU Ana Lily Amirpour, USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

10.4. PI 19:45 KÓD ENIGMY Morten Tyldum, Brit./USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

11.4. SO 17:30 TEÓRIA VŠETKÉHO James Marsh, Brit., 2014, vst. 3.50/4.00 €

11.4. SO 19:30 BOJ SNEŽNÉHO PLUHU S MAFIOU Hans P. Moland, Nór./Švéd., 2014, vst. 3.50/4.00 €

15.4. ST 19:30 DIVOKÉ HISTORKY Damian Szifron, Argent./Špan., 2014, vst. 3.50/4.00 €

16.4. ŠT 19:30 BIRDMAN Alejandro González Iňárritu, USA/Fr., 2014, vst. 3.50/4.00 €

17.4. PI 18:00 PIESEŇ MORA Tomm Moore, Ír./Dán./Belg. 2014, vst. 3.50/4.00 €

17.4. PI 19:45 WHIPLASH Damien Chazalle, USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

18.4. SO 16:30 PIESEŇ MORA Tomm Moore, Ír./Dán./Belg. 2014, vst. 3.50/4.00 €

18.4. SO 18:00 DIVOČINA Jean-Marc Vallée, USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

22.4. ST 19:30 PODRAZ George Roy Hill, USA, 1973, vst. 3.00/3.50 € (s Bonus kartou voľný vstup!)

23.4. ŠT 19:30 CHLADNÉ SVETLO Hilmar Oddsson, Island/Nór., 2004, vst. 3.50/4.00 €

24.4. PI 16:30 OVEČKA SHAUN Mark Burton a Richard Starzak, Brit./Fr., 2015, vst. 3.50/4.00 €

24.4. PI 19:30 V KRÁĽOVÝCH ZÁHRADÁCH Alan Rickman, Brit., 2014, vst. 3.50/4.00 €

25.4. SO 16:30 OVEČKA SHAUN Mark Burton a Richard Starzak, Brit./Fr., 2015, vst. 3.50/4.00 €

25.4. SO 18:00 National Theatre: OSTROV POKLADOV Polly Findlay, Brit., 2014, vst. 6.00/8.00 €

29.4. ST 19:30 PROTI PRÍRODE Ole Giaever, Nór., 2014, vst. 3.50/4.00 €

30.4. ŠT 19:30 ČO SME KOMU UROBILI? Philippe de Chauveron, Fr., 2014, vst. 3.50/4.00 €

Elledance, Miletičova 17/B, Bratislava

11.4. o 20:00 Vydláždený život / elledanse Päť tanečníkov hovorí o spôsobe fyzického života, aký vedieme na začiatku 21. storočia.

12.4. o 20:00 WATCH / elledanse Tanečné predstavenie zaoberajúce sa témou sledovania ako neškodnej hry, od jeho užitočnosti až po stratu súkromia.

18.4. o 20:00 YouMake ReMake / elledanse Multižánrové performance. Reťaz umeleckých reakcií na videá z YouTube ako zdroja nevyčerpateľnej inšpirácie.

Oslávte Medzinárodný deň tanca s elledanse!

24.4. o 20:00 FESTIVAL [fjúžn]: Dancing Puzzle / elledanse Komponovaný večer tanečných choreografií. Tance Španielska, Írska, Indie, Brazílie, Kuby, Mexika, či Gruzínska. Účinkujú: Renata Gitana, El Moro, ABADÁ Capoeira, Celtic Cats, Elena Repka, TŠ elledanse, MAGISTERIAL, Dee Reggaetonera y Sangre Nueva a Emeterio de Cuba

25.4. od 10:00 do 11:30 FESTIVAL [fjúžn]: Tance iných národov Workshop tradičných ľudových energických tancov Grécka a Libanonu. Vstup voľný, počet miest je obmedzený, rezervácia miesta: rezervacie@elledanse.sk

25.4. od 10:00 do 19:00 Tanečná sobota na trhu / TŠ elledanse Maratón workshopov alebo ako pretancovať celú sobotu

26.4. o 20:00 MAMA MA MÁ _ _ _ _ / elledanse Činoherné autorské predstavenie. Päť osobných výpovedí o mieste našich matiek v dnešnom svete.

27.4. o 20:00 Quadrans / elledanse Nekonečný vzťah muža a ženy v ironicko – sarkastickej podobe sa zhmotňuje v plnokrvnom, fyzicky náročnom partnerskom tanci.

Vydanie: