Program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení JANUÁR-FEBRUÁR

DOM KULTÚRY RUŽINOV, Ružinovská 28, Bratislava, tel.: 02/43 33 05 23

1. 2.nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE, ALADINOVA LAMPA, Strážanovo bábkové divadlo

1- 4. 2. Výstava výtvarných prác SZUŠ Prokofievova

4. 2. streda 13.00 h DIALÓGY protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

5. 2. štvrtok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ, zábavno-tanečné stretnutie staršej a strednej generácie

7. 2. sobota 19.00 h PLES SALEZIÁNOV OZ Trnávka

8.2. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE, O KRÁĽOVI JONÁŠOVI, Divadlo Žihadlo

13. 2. piatok 19.00 h PLES KDH

14. 2. sobota 19.00 h FARSKÝ PLES

15. 2. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE, ŽABÍ PRINC, Divadlo Animare Silva

18. 2. streda 14.30 h AKADÉMIA TRETIEHO VEKU, Prednáša: MUDr. Jaroslav FÁBRY – diabetológ, internista

18. 2. streda 13.00 h DIALÓGY protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

20. 2.piatok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ, zábavno-tanečné stretnutie staršej a strednej generácie

22. 2. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE, O DEVIATICH MESIAČIKOCH, Divadlo PIKI

24. 2. pondelok 19.00 h ŠTYRIA NA KANAPE, Marc Camoletti : zaručene neverná komédia v réžií E. Kudláča, Osoby a obsadenie: P. Polnišová , E. Horváth, H. Mičkovicová,R. Stanke, Ľ. Kostelný

25. 2. streda 14.30 h KUŠTÁROVCI – slovenské a české evergreeny, Koncert pre seniorov. Vstup voľný.

26. 2. štvrtok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ, zábavno-tanečné stretnutie staršej a strednej generácie

27. 2. - 1. 3.piatok - nedeľa ANIME SHOW 2015, Medzinárodný festival

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

FS Karpaty: pondelok 18:30 – 21:30, utorok 18:00 – 21:30, streda 18:30 – 21:30, štvrtok 18:00 – 21:30

Kalanetika a kondičné cvičenia pre ženy: pondelok 17:30 – 18:30, streda 17:30 – 18:30

Pohybová výchova pre deti: utorok 17:00 – 17:45, štvrtok 17:00 – 17:45

Hudobné kurzy: Klavír pre deti a dospelých, Zobcová flauta pre deti a dospelých

SPOLOČENSKÝ DOM NIVY, Súťažná 18, Bratislava, tel.: 559 60 861

2. 2., 9. 2., 16. 2., 23. 2. nedeľa 9:30 h ČAS PRE BOŽIE SLOVO – Stretnutie kresťanov otvorené pre všetkých malá sála, vstup voľný

04. 02. streda 14.00 h VYHODNOTENIE SÚŤAŽE – MASKOT SD NIVY vyhodnotenie súťaže detí zo školského klubu, Organizované podujatie

10. 02. utorok 18.00 h TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA - AKUPUNKTÚRA prednáška o zdraví pre verejnosť, vstup voľný, malá sála

13. 02. piatok 16.00 h DETSKÝ FAŠIANGOVÝ KARNEVAL - karnevalová diskotéka v maskách pre deti Organizované podujatie

22. 02. nedeľa 19. 00 h KONCERT ORCHESTRA BRATISLAVA HOT SERENADERS

hudba v štýle 20. a 30. rokov; veľká sála

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

Jóga: pondelok 17:00 – 20:00, streda 18:30 – 20:00

DFS Prvosienka - folklórny súbor pre deti a mládež, utorok 16:00 – 19:00, streda 16:00 – 18:00, štvrtok 16:00 – 19:00

Portugalský jazyk: pondelok 17:30 – 20:00, utorok 18:30 – 20:00, streda 17:30 – 20:00, štvrtok 18:30 – 20:00

Španielsky jazyk: pondelok 07:00 – 08:00 a 17:00 – 18:30, utorok 19:00 – 20:30, streda 07:00 – 08:00 a 17:00 – 18:30, štvrtok 08:00 – 09:00 a 17:25 – 18:55

FK NOSTALGIA SD Nivy, Súťažná 18

04.02. ST 19:30 KAMOŠI , Morten Tyldum, Nór., 2003, vst. 3.50/4.00 €

05.02. ŠT 19:30 JUPITER NA VZOSTUPE, A. a L. Wachowski, USA, 2015, vst. 3.50/4.00 €

06.02. PI 18:00 ZÁZRAKY, Alice Rohrwacher, Tal./Švajč./Nem., 2014, vst. 3.50/4.00 €

06.02. PI 20:00 ČO SME KOMU UROBILI?, P. de Chauveron, Fr., 2014, vst. 3.50/4.00 €

07.02. SO 19:00 JUPITER NA VZOSTUPE 3D, A. a L. Wachowski, USA, 2015, vst. 5.00/6.00 €

11.02. ST 19:30 MAMI!, Xavier Dolan, Kan./Fr., 2014, vst. 3.50/4.00 €

12.02. ŠT 19:15 INTERSTELLAR, Christopher Nolan, USA/Brit., 2014, vst. 3.50/4.00 €

13.02. PI 18:00 KUKURIČNÝ OSTROV, G. Ovashvili, Gruz./Fr./Nem./ČR, 2014, vst. 3.50/4.00 €

13.02. PI 19:45 KÓD ENIGMY, Morten Tyldum, Brit./USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

14.02. SO 19:00 FOXCATCHER, Bennett Miller, USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

18.02. ST 19:30 BIG EYES, Tim Burton, USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

19.02. ŠT 19:30 BABIČKA, Zuzana Piussi, ČR/SR, 2009, vst. 3.00/3.50 €

20.02. PI 18:00 DIVOKÉ HISTORKY, Damian Szifron, Argent./Špan., 2014, vst. 3.50/4.00 €

21.02. SO 17:00 O KOŇOCH A ĽUĎOCH, B. Erlingsson, Isl./Nór./Nem., 2013, vst. 3.50/4.00 €

21.02. SO 19:00 ŽENA V KLIETKE, Mikkel Norgaard, Dán./Švéd., 2013, vst. 3.50/4.00 €

25.02. ST 19:30 AMERICKÝ OSTREĽOVAČ, Clint Eastwood, USA, 2014, vst. 3.50/4.00 €

26.02. ŠT 19:30 LOVCI HLÁV, Morten Tyldum, Nór./Dán., 2011, vst. 3.50/4.00 €

27.02. PI 18:00 PONYO Z ÚTESU NAD MOROM, Hayao Miyazaki, Jap., 2008, 3.00/3.50 € (DETSKÉ)

27.02. PI 19:45 BIRDMAN, Alejandro González Iňárritu, USA/Fr., 2014, vst. 3.50/4.00 €

28.02. SO 19:00 TEÓRIA VŠETKÉHO, James Marsh, Brit., 2014, vst. 3.50/4.00 €

NIŽŠIE VSTUPNÉ JE PRE ŠTUDENTOV, PARTNEROV, DÔCHODCOV, ZŤP, DETI A VLASTNÍKOV BONUS KARTY NOSTALGIA.

Pokladňa je otvorená cca 20 minút pred predstavením. Zmena programu vyhradená.

PROGRAM PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME, TERMÍN PREDSTAVENIA SI OVERTE NA WWW.NOSTALGIA.SK

SD PRIEVOZ, Kaštieľska 30, 02/43 63 02 30

9. 2. pondelok 14.00 – 16.00 h BESEDA S ČLENOM POLICAJNÉHO ZBORU kpt Mgr. Katarína Pichňová,Téma: Dopravná nehodovosť a pravidlá účastníkov cestnej premávky

12. 2. štvrtok 17.00 – 19.00 h VALENTÍNSKY KARNEVAL S DISCO JARKOU Zábavno-tanečné popoludnie s Disco Jarkou a jej hosťom detským folklórnym súborom Trávniček pod vedením Zdenky Vaňovej. Na záver vyhodnotenie masiek.

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

DFS Trávniček – folklórny súbor pre deti a mládež pondelok 15:30 – 19:30 , štvrtok 15:30 – 19:30

Výtvarné dielne TOP ART – výtvarné dielne pre deti aj dospelých:pondelok 5:00 – 18:00, utorok 16:00 – 18:00 streda 14:30 – 18:00, štvrtok 15:00 – 18:00

Výtvarné dielne ECO LINE – výtvarné dielne pre deti: štvrtok 17:00 – 18:00

Klub dôchodcov: pondelok 13:30 – 17:00, utorok 13:30 – 17:00, streda 13:30 – 17:00

Šachový krúžok: utorok 16:00 – 20:00

Pilates: pondelok 08:00 - 09:30, 9:30 - 11:00, 17:00 - 18:00, 18:30 – 19:30 štvrtok 08:00 - 09:30, 9:30 - 11:00, 17:00 - 18:00, 18:30 – 19:30

Jóga: utorok 16:00 – 17:30, 17:45 - 19:15, streda 09:00 - 10:30, 17:15 - 18:45,19:00 – 20:30

Cvičenie pre seniorov - zdravotné cvičenie štvrtok 14:30 – 16:30

Cvičenie pre chrbticu - zdravotné cvičenie pondelok 19:30 – 20:30, utorok 18:30 – 19:30,streda18:00 – 20:30

Orientálne tance: utorok18:00 – 21:00

FS Lipa: pondelok 17:30 – 18:30

Chránená dielňa Donna Rosi - krajčírske služby: pondelok až piatok 08:00 – 14:00

Materské centrum Hojdana, Haburská 2, 02/ 43 63 45 07

6.2. Múdry piatok v Hojdane – „Hlava, srdce, ruky“ - rozprávanie o waldorfskej pedagogike a škole, začiatok: 10:30 hod., prednáša Mirka Heribanová, špeciálny pedagóg Súkromnej základnej školy waldorfskej v Bratislave

6.2. Škôločka v Hojdane – dopoludnia (9:00 – 12:00 hod.) zápis do nového kurzu na termín apríl-jún 2015

10.2. Valentínske srdiečkové dizajnérium - Zuzka Goliánová pomôže deťom vytvoriť srdiečkové valentínske prekvapenia a drobnosti, začiatok: 9:30-12:00 hod. Je potrebné sa vopred nahlásiť na recepcii Hojdany alebo na hojdana@stonline.sk.

13.2. Podporná skupina nosenia detí s Karolínou, začiatok: 10:00 – 12:00 hod., info: Karolína 0944/353 911 alebo dojcensky.kruh @gmail.com

14.2. Valentínske radosti - sobotné valentínske dielničky pre deti a ich pomocníkov rodičov (10:00-12:30 hod). Spoločne si upečieme valentínske koláčiky, vytvoríme darčeky pre našich najdrahších a už teraz sa môžete tešiť na sladké prekvapenie. Počet prihlásených je limitovaný, vstup iba na vopred zakúpené vstupenky.

18.2. Pekná streda v Hojdane - divadielko pre najmenších a ich rodičov "Princezná Frmfulína“, začiatok: 10:30 hod., vstupenky je potrebné si zakúpiť vopred na recepcii Hojdany

20.2. Múdry piatok v Hojdane - „Cvičenie podľa piatich elementov“ – prednáška spojená s ukážkami harmonizačného cvičenia pre večnú mladosť, zdravie, harmóniu, múdrosť a vnútorné šťastie, začiatok: 10:30 hod., kontakt: Zuzka 0948/080 718

20.2. Podporná skupina dojčenia s Karolínou, začiatok: 10:00 – 12:00 hod., info: Karolína 0944/353 911 alebo dojcensky.kruh @gmail.com

Hojdana bude 2. februára (polročné prázdniny) z a t v o r e n á.

SPOLOČENSKÝ DOM TRÁVNIKY, Nevädzová 4, Bratislava + 421 2 436 30 594

AVALON – akadémia írskeho tanca

ZUŠ Prokofievova – výtvarný a audiovizuálny odbor

Kurzy kreslenia a výtvarnej výchovy Po 13:30 – 18:00, Ut 13:30 – 18:00, Str 13:30 – 18:00, Štv 13:30 – 18:00, Pia 13:30 – 18:00

Hudobná škola Svetielko Ľudmila Šramová – hudobné kurzy, klavír, flauta, gitara a spev

Pondelok – Piatok 15:30 – 20:00

Angličtina – mierne pokročilí Ut 8:00 – 11:00, Štv 8:00 – 11:00

Arabčina Po –Pia 19:30 – 21:15

Taliančina Ut 8:00 – 9:30, Štv 8:00 – 9:30

Ruština Ut 17:00 – 19:00, Štv 17:00 – 19:00

Elastic – HIP-HOP, Street dance Po 14:30 – 19:30, Ut 14:30 – 19:30, Str 14:30 – 19:30, Štv 14:30 – 19:30

Sunflowerstudio – cvičenie Flowin a Joga Po 17:00 – 21:00, Str 17:00 – 21:00

Babyfit - cvičenie mamičiek s deťmi Str 9:00 – 13:30, Štv 9:00 – 13:30