Program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení MAREC

DOM KULTÚRY RUŽINOV, Ružinovská 28, tel.: 02/43 33 05 23

3. 3 štvrtok 9,00 h TRUE ŠTÚR Premietanie rovnomenného filmu spojené s dramaticko- vzdelávacím programom ( v spolupráci s Maticou slovenskou )

3.3. štvrtok 9,00 h TV ŠLÁGER zábavný hudobný program

4. 3. piatok 17. 00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

zábavné tanečné stretnutie staršej a strednej generácie

5. 3. sobota

9.00-18.00 h BRATISLAVSKÉ MINERALOGICKÉ DNI

medzinárodná výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií

6. 3.nedeľa 10. 30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE divadelné predstavenie pre deti

9. 3. streda 13. 00 h DIALÓGY protidrogové fórum pre žiakov ZŠ m.č. 204

10. 3. štvrtok 17. 00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

zábavné tanečné stretnutie staršej a strednej generácie,

11.3.-13.3. piatok -nedeľa 13. 00- 22,00 h

CESTOU - NECESTOU cestovateľský festival

16. 3. streda 14. 30 h AKADÉMIA TRETIEHO VEKU Prednáška pre senioro

17.3. štvrtok 15.00 h KONCERT PRE SENIOROV Účinkuje :KLEZMER PRESSBURGER BAND Podujatie v spolupráci s MÚ Ružinov

18.-20.3. piatok -nedeľa ANIME SHOW 2015

Medzinárodný festival anime, mangy, scifi ,fantasy - 9. ročník

23. 3 streda 10.00 h JUBILANTI 2016 Slávnostné podujatie ( podujatie M.č. Ružinov)

23. 3. streda 13. 00 h DIALÓGY protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

27. 3. nedeľa 10. 30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE divadelné predstavenie pre deti

30.-31.3. utorok- streda KNIŽNA REVUE podujatie o literatúre, ilustráciách a čítaní na tému SCIFI utorok o 13.00 h- pre študentov stred. škôl a dospelých streda o 10.00 h - pre deti ( v spolupráci s Knižnicou)

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

FS Karpaty: po 20,00– 22:00 h, ut 18:00 – 21:30 h, st 20,00 – 22:00 h, št 18:00 – 21:30 h

Box Team Legends – tréningy boxu pre verejnosť: po 18,30 – 20,00 h, st 18,30 – 20,00 h, pi 18,00 – 19,30 h

Kondičné cvičenia pre ženy: po 17:30 – 18:30 h, st 17:30 – 18:30 h

Pohybová výchova pre deti: ut 17:00 – 17:45 h, št 17:00 – 17:45 h

Hudobné kurzy: Klavír pre deti a dospelých, Zobcová flauta pre deti a dospelých

Hudobno-dramatický súbor T.H. ŠEVČENKA : st 17:30 – 21:00

Miešaný spevácky zbor CANTUS: st 18:00 – 21:00

Kompozičný šach: pi (2 x do mesiaca) 18:00 – 21:00

Krížovkársko-hádankársky krúžok DUNAJCI : st (2x do mesiaca) 18:00 – 21:00

SD PRIEVOZ, Kaštieľska 30, tel.: 02/43 63 02 30

10.3. sobota

9:00- 10:00 a 10:30- 12:00 BESEDA SO SPISOVATEĽOM, DRAMATURGOM RTVS

ROMANOM BRATOM O JEHO NOVEJ KNIHE „ZLO NEMÁ KÚZLO“

Beseda je určená pre žiakov 5.6. ročníka ZŠ Ružinova.

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

DFS TRÁVNIČEK: po 15:30 – 19:30 h, št 15:30 - 19:30 h

DASATELIER- výtvarné dielne: po 15:00 – 18:00 h, ut 16:00 – 18: 00 h, st 14:30 – 18:30 h, št 15:00 – 18:00

Výtvarné techniky: KRESBA, MAĽBA, GRAFIKA, MODELOVANIE – TVAROVANIE, DEKORATÍVNA ČINNOSŤ, ŠITIE

TOPART – výtvarné dielne: ut 15:00 -18:00 h, st 15:00 -18:00 h, št 15:00-18:00 h

Deti od 3.r, handicapované deti a handicapovaní dospelí

Kreatívne tvorba s prírodných materiálov, maľba

ECOLINE Dielničky pre šikovné detičky

Tvorivo enviro-recyklo-hand made dielničky, nové techniky, práca s prírodným materiálom

Pre deti od 3 r. do 12.r, : st 17:00 do 18:00 h

Klub dôchodcov – denné centrum: po 13:30-17:00 h, ut 13:30-17:00 h, st 13:30 – 17:00 h

Chránené dielne DONNAROSSI: po -pi od 8:00 – 14:00 h

Zdravotné cvičenie pre seniorov: št 14:30 – 16:30 h

Zdravotné cvičenia na chrbticu: po 19:30 – 20:30 h, st 19:00 – 20:00 h

Taichi: st 17:30 – 18:30 h, FS LIPA: st 17:30 – 18:30 h, SIC – orientálne tance: ut 18:00 – 21:00 h

Mafra Divas – orientálne tance: št 18:00 – 20:30 h, Plava – orientálne tance: št 19:15 – 20:45 h

Šachový krúžok: ut 16:00 – 20:00 h

Materské centrum Hojdana, Haburská 2, tel.: 02/ 43 63 45 07

1., 8., 15. a 22.3. Šikovné ručičky - otvorený kurz tvorenia pre najmenšie detičky a ich mamičky (10:00–12:00 hod.)

3.3. – Ako zaobchádzať so stresom pomocou všímavosti – ochutnávkový workshop k programu MBSR, lektor Mgr. Andrej Jeleník, psychológ (začiatok 18:30 hod.)

9.3. Pekná streda v Hojdane – „Žabí kráľ“ “ - divadielko pre najmenších a ich rodičov (začiatok 10:30 hod.). Vstupenky je potrebné si zakúpiť na recepcii.

11.3. Podporná skupina nosenia a dojčenia detí s Karolínou (10:00 – 12:00 hod.)

17.3. Pochybnosti vo výchove dieťaťa - seminár pre rodičov, prednáša Yehuda Tagar, zakladateľ psychofonetiky (18:00 – 20:00 hod.)

17.3. Kurz masáže dojčiat – začiatok 5-týždňového kurzu pre rodičov s deťmi od 6 týždňov do 10 mesiacov (12:30-13:45 hod.).

17.3. Tvorivý štvrtok v Hojdane - Veľkonočný veniec - spolu so Soničkou si pripravíme veľkonočnú ozdobu sviatočného stola (10:00-12:00 hod.). Vstupenky je potrebné si zakúpiť na recepcii.

18.3. Múdry piatok v Hojdane – „Ako si poradiť s veľkými emóciami“, prednáška lektorky Efektívneho rodičovstva (začiatok 10:30 hod.)

19.3. Voňavá sobota v Hojdane – “Veľkonočné radosti” – tradičné, obľúbené a nielen pekárenské dielničky s Alenkou pre deti a ich pomocníkov rodičov (10:00-12:30 hod.). Vstupenky je potrebné si zakúpiť vopred na recepcii.

2.4. Jarná burza v Hojdane - burza detského ošatenia, hračiek a športových potrieb v záhrade Hojdany, začiatok o 10.00 hod.

Hojdana bude počas prázdnin 24.3. - 29.3.2016 z a t v o r e n á.

Viac informácií na recepcii MC Hojdana, príp. na našej stránke www.hojdana .sk.

Zmena programu vyhradená.

SPOLOČENSKÝ DOM NIVY, Súťažná 18, tel.: 02/559 60 861

08.03. utorok 18.00 h ATACAMA – SEVERNÉ CHILE cestovateľská prednáška

pre verejnosť spojená s premietaním dokument, vstup voľný

11.03. piatok 10.15 h ZVEDAVÉ ROZPRÁVKY Beseda detí z MŠ so spisovateľkou Danou Hlavatou

Organizované podujatie pre MŠ

13.03. nedeľa 19.30 h PROFILOVÝ KONCERT ORCHESTRA BRATISLAVA HOT SERENADERS

hudba v štýle 20. a 30. rokov;

15.03. utorok

09.00 h - 11.00 h FILMOVÉ PREMIETANIE PRE ŠKOLY – Malý princ

Premietanie pre študentov SPŠS

15.03. utorok 18.00 h SLOVENSKÉ VEĽKONOČNÉ ZVYKY prednáška pre verejnosť

17.03. štvrtok

14.00 h - 16.00 h VEĽKONOČNÉ DIELNIČKY PRE DETI

Tvorivé popoludnie pre deti v spolupráci so SZUŠ - Výtvarný ateliér LADON

29.03. utorok 15.00 h PODVODY NA SENIOROCH - prednáška pre verejnosť s policajným príslušníkom

29.03. utorok 18.00 h ABY POTRAVINY BOLI NAŠE LIEKY prednáška pre verejnosť

30.03. streda 14.15 h FILMOVÉ PREMIETANIE PRE ŠKOLY Premietanie pre žiakov školských klubov

31.03. štvrtok 17.00 h SAMOLIEČBA ZÁPALOVÝCH OCHORENÍ SO ŠTEFANOM ZAKUŤANSKÝM Prednáška pre verejnosť

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

DFS Prvosienka - folklórny súbor pre deti a mládež: ut 16:00 – 19:00 h, st 16:00 – 18:00 h, št 16:00 – 19:00 h

Jóga Dr. Gajdoš:po 17:00 – 20:00 h – začiatočníci, st 17:00 – 18:00 h – deti a rodičia, st 18:30 – 20:00 h – pokročilí

Portugalský jazyk: po 18:00 – 19:30 h, ut 18:00 – 19:30 h, st 18:00 – 19:30 h, št 18:00 – 19:30h

Španielsky jazyk: po 07:00 – 08:00 h,17:00 – 18:30 h, ut 19:00 – 20:30 h, st 07:00 – 08:00 h, 17:00 – 18:30 h, št 08:00 – 09:00 h, 17:25 – 18:55 h

SZUŠ- Výtvarný ateliér LADON, Výtvarný odbor

Deti MŠ ut 16.30 - 18.00 h, Deti ZŠ št 16.00 - 18.15 h, Štúdium pre dospelých po 17.30 - 19.45h.

Výučba klavíra pre deti a dospelých: po 13:00 – 21:00 h

Etno Dance – tanečné štúdio pre dospelých, tance z celého sveta pod jednou strechou: po – pi 17.00 – 21.00 h

SPOLOČENSKÝ DOM TRÁVNIKY, Nevädzová 4, tel.: 02/ 436 30 594

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

Babyfit - cvičenie mamičiek s deťmi: st 9:00 – 13:15 h, št 9:00 – 13:15 h

Sunflowerstudio – cvičenie Flowin a Joga: po 17:00 – 20:00 h, st 17:00 – 20:00 h,

AVALON – akadémia írskeho tanca: po 15.45-21.00 h, ut 17.00-20.45 h, st 16.30-19.30 h, št 16.15-21.15 h, pi 15.45-21.30 h

ZUŠ výtvarný ateliér LADON

Výtvarný odbor : po 16.00 - 18.15 h, ut – št 14.45 - 17.00 h, 17.15 - 19.00 h, pi 16.30 - 18.45 h. štúdium pre dospelých: ut, st 17.30 - 19.45 h.

Keramika pre dospelých: pi 17.00 - 18.30 h

Animácia: št 14.45 - 19.30 h, pi 14.45 - 16.45 h.

Angličtina – mierne pokročilí: ut 8:00 – 11:00 h, št 8:00 – 11:00 h

Arabčina: po –pi 19:30 – 21:15 h

Taliančina: ut 8:00 – 9:30 h, št 8:00 – 9:30 h,

Ruština: ut 17:00 – 19:00 h, št 17:00 – 19:00h

Nostalgia, Súťažná 18

02.03. ST 19:30 STEVE JOBS, Danny Boyle, USA, 2015, 122 min., MN, 3.50/4.00 €

03.03. ŠT 19:30 AVE, CAESAR!, E. a T. Coen, USA/Brit., 2016, 105 min., MP 12, 3.50/4.00 € (PREMIÉRA)

04.03. PI 18:00 AGENTI DEMENTI, Javier Fesser, Špan., 2014, 90 min., slov. dabing, MP, 3.00/4.00 € (PRE DETI)

04.03. PI 19:30 HUNDROŠ, Dome Karukoski, Fín./Island, 2014, 104 min., MN, 3.50/4.00 € (SEVERSKÝ VEČER)

05.03. SO 16:30 ŘACHANDA: BLÁZNIVÉ KRÁĽOVSTVO, ČR, 2016, 104 min., MP, 3.00/4.00 € (PRE DETI)

05.03. SO 18:15 FÚSI, Dagur Kári, Island/Dán., 2015, 94 min., MP 12, 3.50/4.00 € (SEVERSKÝ VEČER)

05.03. SO 20:00 DÁNSKE DIEVČA, Tom Hooper, Brit./Nem., 2015, 120 min., MN, 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

09.03. ST 19:30 ZTRACENI V MNICHOVĚ, Petr Zelenka, ČR, 2015, 105 min., MP 12, 3.50/4.00 €

10.03. ŠT 19:30 CAROL, Todd Hayness, Brit./USA/Fr., 2015, 118 min., MN, 3.50/4.00 € (PREMIÉRA)

11.03. PI 18:00 ZOOTROPOLIS 3D, USA, 2016, 106 min., slov. dabing, MP, 5.00/6.00 € (PRE DETI)

11.03. PI 19:45 ČERVENÝ KAPITÁN, Michal Kollár, SR/ČR/Poľ., 2016, 115 min., MN, 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

12.03. SO 16:30 LÍDA BAAROVÁ, Filip Renč, ČR/SR, 2016, 110 min., MP 12, 3.50/4.00 € (LEGENDY FILMU)

12.03. SO 18:30 GRIMSBY, Louis Leterrier, Brit., 2016, 82 min., MN, 3.50/4.00 €

12.03. SO 20:00 AVE, CAESAR!, Ethan Coen, Joel Coen, USA/Brit., 2016, 105 min., MP 12, 3.50/4.00 €

16.03. ST 19:30 PASOLINI, Abel Ferrara, Tal./Fr., 2014, 86 min., MN, 3.50/4.00 € (LEGENDY FILMU)

17.03. ŠT 19:30 MÔJ KRÁĽ, Maiwenn, Fr., 2015, 124 min., MN, 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

18.03. PI 18:00 KUNG FU PANDA 3 3D, USA/Čína, 2016, 95 min., slov. dabing, MP, 5.00/6.00 € (PRE DETI)

18.03. PI 19:45 AVE, CAESAR!, Ethan Coen, Joel Coen, USA/Brit., 2016, 105 min., MP 12, 3.50/4.00 €

19.03. SO 18:00 ČERVENÝ KAPITÁN, Michal Kollár, SR/ČR/Poľ., 2016, 115 min., MN, 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

19.03. SO 20:00 DÁNSKE DIEVČA, Tom Hooper, Brit./Nem., 2015, 120 min., MN, 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

23.03. ST 19:30 ZBRUSU NOVÝ ZÁKON, Jaco Van Dormael, Belg./Fr., 2015, 113 min., MP, 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

24.03. ŠT 19:30 BOJ SNEŽNÉHO PLUHU S MAFIOU, Nór./Šv./Dán., 2014, 115 min., MN, 3.50/4.00 € (SEVERSKÝ VEČER)

25.03. PI 18:00 HOTEL TRANSYLVÁNIA 2, USA, 2015, 89 min., slov. dabing, MP, 3.00/4.00 € (PRE DETI)

25.03. PI 19:30 ČERVENÝ KAPITÁN, Michal Kollár, SR/ČR/Poľ., 2016, 115 min., MN, 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

26.03. SO 18:00 MALÝ PRINC, Mark Osborne, Fr., 2015, 106 min., slov. dabing, MP, 3.00/4.00 € (PRE DETI)

26.03. SO 20:00 CAROL, Todd Hayness, Brit./USA/Fr., 2015, 118 min., MN, 3.50/4.00 €

30.03. ST 19:30 BATMAN VS. SUPERMAN: ÚSVIT SPRAVODLIVOSTI, USA, 2016, 150 min., MP12, 3.50/4.00 € (SCI-FI ZÓNA)

31.03. ŠT 19:30 BARANI, Grímur Hákonarson, Island/Dán./Nór., 2015, 93 min., MN, 3.50/4.00 € (SEVERSKÝ VEČER)

NIŽŠIE VSTUPNÉ JE PRE ŠTUDENTOV, PARTNEROV, DÔCHODCOV, ZŤP, DETI A VLASTNÍKOV BONUS KARTY

NOSTALGIA. ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ. PROGRAM PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME, SLEDUJTE NA

WWW.NOSTALGIA.SK

Vydanie: