Program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení OKTÓBER

DOM KULTÚRY RUŽINOV, Ružinovská 28, tel.: 02/43 33 05 23

2. 10. piatok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

Zábavno-tanečné stretnutie staršej a strednej generácie

3. 10. - 4. 10. sobota – nedeľa (od 9.00 h) BRATISLAVSKÉ MINERALOGICKÉ DNI

Medzinárodná výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií

4. 10. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

PIPI DLHÁ PANČUCHA, hrá divadlo ACTORES

5. 10. pondelok 19.00 h AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI

Komédia. Účinkujú: B. Deák, J. Jackuliak, G. Hološka, M. Bahúl Réžia: Martin Mňahončák

6. 10. utorok 10.00 h 170.výročie SLOVENSKÝCH NÁRODNÝCH NOVÍN a literárnej

prílohy OROL TATRANSKÝ. Seminár pri príležitosti Roku Ľ.Štúra

7. 10. streda 9.30 -15:30 h DEŇ SENIOROV V RUŽINOVE

Prednášky, vystúpenia, prezentačné stánky. Vstup voľný

8. 10. štvrtok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

9. - 10. 10. piatok - sobota 11.00 – 24:00 h PERCUSSION FESTIVAL 2015

4.ročník medzinárodného festivalu perkusií

11:00 bubenícky workshop pre deti a rodičov

17:00 bubnovačka

18:00 koncerty a tanečné vystúpenia skupín

11. 10. sobota 10.00 h ART PIKNIK - tvorivé dielne ZUŠ Exnárova Pred DK Ružinov

11. 10. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

JACK A FAZUĽKA. Hrá divadlo TAMARIKI

11. 10. nedeľa 18.00 h PETER FOURIER

Účinkujú študenti a absolventi GMA a kapucíni

12. 10. pondelok 18.30 h SLEČNA NETÝKAVKA

Opera v 2 dejstvách, Divadlo THALIA z Košíc

14. 10. streda 13.00 h DIALÓGY - protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

14. 10. streda 14.30 h AKADÉMIA TRETIEHO VEKU

AJ STRAVOU SA DÁ CHRÁNIŤ SRDCE prednáša MUDr. A. BÉDEROVÁ, CSc.

15. 10. štvrtok 14.00 h Z ÚCTY K VÁM

Program pri príležitosti Mesiaca úcty k starším OO Jednoty dôchodcov Zimná ul.

16. 10. piatok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

17. 10. sobota 13.00 - 17.00 h DEŇ DIABETIKOV

Podujatie venované prevencií a liečbe cukrovky

18. 10. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

6 ZÁZRAČNÝCH KĽÚČOV, hrá Divadlo BARETKA

20. 10. utorok 14.30 h SPOMIENKY NA BEATLES

Koncert pre seniorov. Vstup voľný

23. 10. piatok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

25. 10. nedeľa 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

PUTOVANIE ROZPRÁVKOVOM, hrá Divadlo BABENA

28. 10. streda 13.00 h DIALÓGY - protidrogové fórum pre žiakov ZŠ

30. 10. piatok 17.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

FS Karpaty - Po 20:00 – 22:00 h, Ut 18:00 – 21:30 h, Str 20:00 – 22:00 h, Štv 18:00 – 21:30h

Box Team Legend – Po 18:30 – 20:00 h, Str 18:30 - 20:00 h, Pia 18:00 - 19:30 h

Kalanetika a kondičné cvičenia pre ženy Po 17:30 – 18:30 h, Str 17:30 – 18:30 h

Anglicky jazyk - Ut 16:00 – 17:30 h

Hudobné kurzy - Klavír pre deti a dospelých, Zobcová flauta pre deti a dospelých

Hudobno-dramatický súbor T.H. ŠEVČENKA – Str 17:30 – 21:00

Miešaný spevácky zbor CANTUS – Str 18:00 – 21:00

Kompozičný šach – každý druhý piatok 18:00 – 21:00

Krížovkársko-hádankársky krúžok DUNAJCI - každú druhú stredu 18:00 – 21:00

SD PRIEVOZ, Kaštieľska 30, tel.: 02/43 63 02 30

10. 10.sobota 16.00 – 17.30 h ROZTANCOVANÉ DETSKÉ TENISKY

Detská diskotéka s Disco Jarkou

17. 10. sobota 15.00 – 17.30 h PRIEVOZSKÉ TEKVICOVÉ SLÁVNOSTI

Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu tekvicu, výmena receptov

a výstava jesenných plodov. Vystúpenie DFS Trávniček

19. 10. pondelok 15.00 – 16.00 h ROZHOVOR O ZDRAVÍ

Beseda s neurológom MUDr. Vladimírom Ferjenčíkom na tému

Parkinsonová choroba

22. 10. štvrtok 15.30 – 16.30 h ŠTVRTKOVÉ ROZPRÁVKOVÉ POPOLUDNIA

Dramatizované čítanie rozprávok, Anna Okapcová-Tyralová

26. 10.pondelok 14.00 – 15.00 h BESEDA S ČLENOM POLICAJNÉHO ZBORU

Bezpečnosť cestnej premávky

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

Výtvarné dielne TOP ART pre deti od 3 rokov - Ut 15:00 – 18:00, Str 15:00 – 17:00, Štv 15:00 – 18:00 Výtvarné dielne TOP ART pre dospelých – Ut 14:00-18:00, Štv 14:00-18:00, Výtvarné dielne ECO LINE pre deti – Štv 17:00 – 18:00, Šachový krúžok – Ut 16:00 – 20:00, Joga – Str 18:00-19:30, Pilates – Po 18:00 – 19:00, Štv 8:00 – 9:00, 18:00 – 19:00, Zdravotné cvičenie pre seniorov – Štv 14:30 – 16:30, Zdravotné cvičenie na chrbticu – Po 19:30 – 20:30, Ut 18:30 – 19:30, Str 17:00 – 19:30 Mafra Divas – otvára kurz orientálneho tanca pre začiatočníčky. Prvá hodina 5.10.2015 zdarma – Po 19:40 – 21:00, Orientálne tance – Ut 18:00 – 21:00, DFS Trávniček - Po 15:30 – 19:30, Štv 15:30 – 19:30 FS Lipa – Str 17:30 – 18:30, Chránená dielňa Donna Rosi – krajčírske služby – Po-Pia 8:00 – 14:00 Denné centrum seniorov – Po 13:30 – 17:00, Ut 13:30 – 17:00, Str 13:30 – 17:00

SPOLOČENSKÝ DOM NIVY, Súťažná 18, tel.: 02/559 60 861

4.10.,11.10., 18.10, 25.10. nedeľa 9:30 h ČAS PRE BOŽIE SLOVO

04. 10. nedeľa 19.30 h KONCERT BRATISLAVA HOT SERENADERS

7. 10. streda 14.15 h PALEONTOLÓGIA VÁS UČÍ CESTOVAŤ V ČASE

Prednáška pre školské kluby spojená s premietaním

15. 10. štvrtok 18.00 h AJ MY SME TU DOMA - film o pomoci a stereotypoch chudobnej Afriky.

Premietanie filmu pre verejnosť v spolupráci s o.z. Človek v ohrození; vstup voľný

17. 10. sobota 14.30 h MESIAC ÚCTY K STARŠÍM: ZLATÁ JESEŇ ŽIVOTA

Kultúrny program pre seniorské kluby, súťaž v recitácii a pečení Organizované podujatie

20. 10. utorok 18.00 h SRÍ LANKA s Martinom Vlačikym

Cestovateľská prednáška pre verejnosť s premietaním. Vstup voľný

28. 10. streda 14.15 h FILMOVÉ PREMIETANIE PRE ŠKOLSKÉ KLUBY

29.10. štvrtok 17.00 h SAMOLIEČBA ZÁPALOVÝCH OCHORENÍ SO ŠTEFANOM ZAKUŤANSKÝM - prednáška pre verejnosť, vstup voľný

PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ

Joga – Po 17:00 – 20:00 h, Str 18:30 – 20:00 h, DFS Prvosienka – Ut 16:00 – 19:00 h, Str 16:00 – 18:00 h, Štv 16:00 – 19:00 h, Anglický jazyk - Po-Pia 17:30 – 20:00 h, Španielsky jazyk – Po 7:00 – 8:00 h, 17:00 – 18:30 h, Ut 19:00 – 20:30 h, Str 7:00 – 8:00 h, 17:00 – 18:30 h, Štv 8:00 – 9:00 h, Štv 17:25 – 18:55 h, Kurz výtvarnej výchovy pre deti od 4 rokov – Ut 16:30 – 18:00 h, Cvičenie na chrbticu pre dospelých – Ut 17:00 – 18:00 h Výučba klavíra pre deti a dospelých – Po 13:00 – 21:00 h Výučba spevu pre deti a dospelých – Str 15:30-16:30, 17:00 – 19:20 h, Štv 16:00 – 17:00 h, Etno Dance – tanečné štúdio pre dospelých – Po – pia 17.00 – 21.00 h

SPOLOČENSKÝ DOM TRÁVNIKY, Nevädzová 4, tel.: 02/ 436 30 594

Babyfit - cvičenie mamičiek s deťmi Str 9:00 – 13:30, Štv 9:00 – 13:30

Sunflowerstudio – cvičenie Flowin a Joga Po 17:00 – 21:00, Str 17:00 – 21:00

Elastic – HIP-HOP, Street dance Po 14:30 – 19:30, Ut 14:30 – 19:30, Str 14:30 – 19:30, Štv 14:30 – 19:30

AVALON – akadémia írskeho tanca

ZUŠ Prokofievova – výtvarný a audiovizuálny odbor

LADON (ZUŠ) - Kurzy kreslenia a výtvarnej výchovy Po - Pia 14:45 – 18:30

Hudobná škola Svetielko Ľudmila Šramová – klavír, flauta, gitara, spev Po– Pia 15:30 – 20:00

Angličtina – mierne pokročilí Ut 8:00 – 11:00, Štv 8:00 – 11:00

Arabčina Po–Pia 19:30 – 21:15, Taliančina Ut 8:00 – 9:30, Štv 8:00 – 9:30, Ruština Ut 17:00 – 19:00, Štv 17:00 – 19:00

NOSTALGIA, SD Nivy, Súťažná 18

01.10. ŠT 19:30 MARŤAN Ridley Scott, USA, 2015, 132 min., 3.50/4.00 € (PREMIÉRA)

02.10. PI 18:00 HOTEL TRANSYLVÁNIA 2 Genndy Tartakovsky, USA, 2015, 90 min., 3.00/4.00 € (PRE DETI)

02.10. PI 19:45 WILSONOV Tomáš Mašín, ČR/SR, 2015, 115 min., 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

03.10. SO 17:30 WILSONOV Tomáš Mašín, ČR/SR, 2015, 115 min., 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

03.10. SO 19:30 MARŤAN 3D Ridley Scott, USA, 2015, 132 min., 5.00/6.00 € (SCI-FI ZÓNA)

09.10. PI 18:00 V HLAVE Pete Docter, Ronaldo Del Carmen, USA, 2015, 95 min., 3.00/4.00 € (PRE DETI)

10.10. SO 18:00 ANTON SRHOLEC Alena Čermáková, SR, 2015, 96 min., 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

10.10. SO 19:45 NA LANE 3D Robert Zemeckis, USA, 2015, 123 min., 5.00/6.00 €

14.10. ST 19:30 OKNO DO DVORA Alfred Hitchcock, USA, 1954, 112 min., 3.50/4.00 € (LEGENDY FILMU)

15.10. ŠT 19:30 DHEEPAN Jacques Audiard, Fr., 2015, 109 min., 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

16.10. PI 18:00 HOTEL TRANSYLVÁNIA 2 3D Genndy Tartakovsky, USA, 2015, 90 min., 4.50/5.50 € (PRE DETI)

16.10. PI 19:45 MLADOSŤ Paolo Sorrentino, Tal./Fr./Švajč./Brit., 2015, 118 min., 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

17.10. SO 18:00 ČISTIČ Peter Bebjak, SR, 2015, 94 min., 3.50/4.00 € (SLOVENSKÉ KINO)

17.10. SO 19:45 PURPUROVÝ VRCH Guillermo del Toro, USA, 2015, 119 min., 3.50/4.00 €

21.10. ST 19:30 THE PROGRAM: PÁD LEGENDY S. Frears, Brit./Fr., 2015, 104 min., 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

22.10. ŠT 19:30 SICARIO Denis Villeneuve, USA, 2015, 121 min., 3.50/4.00 €

23.10. PI 18:00 ŽMURKO BILL Deane Taylor, Alexs Stadermann, Austr., 2015, 90 min., 3.00/4.00 € (PRE DETI)

23.10. PI 19:45 DOMÁCÍ PÉČE Slávek Horák, ČR, 2015, 92 min., 3.50/4.00 €

24.10. SO 19:30 DOKONALÝ ŠÉF John Wells, USA, 2015, 108 min., 3.50/4.00 €

28.10. ST 19:30 MA MA Julio Medem, Špan./Fr., 2015, 111 min., 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

29.10. ŠT 19:30 ZTRACENI V MNICHOVĚ Petr Zelenka, ČR, 2015, 105 min., 3.50/4.00 €

30.10. PI 18:00 PIESEŇ MORA Tomm Moore, Ír./Dán./Belg. 2014, 93 min., 3.00/4.00 € (PRE DETI)

30.10. PI 19:45 LEGENDA Brian Helgeland, Brit./Fr., 2015, 131 min., 3.50/4.00 €

31.10. SO 17:30 PAN: CESTA DO KRAJINY-NEKRAJINY 3D Joe Wright, USA, 2015, 111 min., 5.00/6.00 €

31.10. SO 19:30 MLADOSŤ Paolo Sorrentino, Tal./Fr./Švajč./Brit., 2015, 118 min., 3.50/4.00 € (EURÓPSKE OKO)

NIŽŠIE VSTUPNÉ JE PRE ŠTUDENTOV, PARTNEROV, DÔCHODCOV, ZŤP, DETI A VLASTNÍKOV BONUS KARTY

NOSTALGIA. Zmena programu vyhradená. PROGRAM PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME, SLEDUJTE NA WWW.NOSTALGIA.SK

Materské centrum Hojdana, Haburská 2, tel.: 02/ 43 63 45 07

1.10. o 12:30-13:45 Kurz masáže dojčiat – 5-týždňový kurz pre rodičov s deťmi od 6 týždňov do 10 mesiacov

2.10. o 10:30 Múdry piatok v Hojdane: Liečba biominerálmi u malých detí

2.10. Angličtina pre najmenších s Helen Doron – otvorená hodina (dopoludnia)

3.10. o 10:00 - 12:00 Koníkový deň v Hojdane – veľká oslava 14. narodenín MC Hojdana

5.10. o 17:00 – 19:00 Skupina rodičov s hyperaktívnymi deťmi, stretnutie s psychoterapeutom

6. – 8.10. o 12:30 – 14:30 Microsoft Excel pre začiatočníkov

12.10. o 18:00 – 21:00 Ako zvládnuť svoje reakcie voči dieťaťu – seminár pre rodičov, prednáša Yehuda Tagar, zakladateľ psychofonetiky

14.10. o 10:30 Pekná streda v Hojdane: Krídla víly Kikiling - divadielko pre najmenších a ich rodičov

16.10. o 10:00 – 12:00 Podporná skupina nosenia a dojčenia detí

23.10. o 10:30 Múdry piatok v Hojdane: Ako vychovávať deti so silným odhodlaním alebo jasnými predstavami - prednáška lektorky Efektívneho rodičovstva

24.10. o 10:00-12:30 Halloweenské radosti - sobotné nielen pekárenské dielničky pre deti a ich pomocníkov rodičov

26.10. o 18:00 – 21:00 Liečivá sila slova, seminár Mirky Heribanovej

Hojdana bude 29. a 30. októbra 2015 z a t v o r e n á (jesenné prázdniny)

Viac informácií na recepcii MC Hojdana a na www.hojdana.sk

Vydanie: