Program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení OKTÓBER

DOM KULTÚRY RUŽINOV, Ružinovská 28, tel.: 02/43 33 05 23

02.10. ne 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

divadelné predstavenie pre deti: Gašparko a drak v podaní Stražanovo bábkové divadlo.

02.10. ne

09. 00 - 14.00 h AKVA TERA BRATISLAVA

Výstava akvarijných rybičiek a teráriových zvierat.

03.10. po 17.00 h TV ŠLÁGER

verejná nahrávka populárnych piesni.

05.10. str 14.00 h Z ÚCTY K VÁM

program z príležitosti Mesiaca úcty k starším / Jednota dôchodcov – Zimná ul. /

06.10. št DEŇ RUŽINOVSKÝCH SENIOROV - V. ročník

Program pre seniorov MČ Ružinov.

09:30 - 12:15 h prednášky o zdravom životnom štýle seniorov

14:30 - 15:30 h koncert Argentínske tango.

07.10 pi

19.00 - 04.00 h RE - UNION MIGUEL MÉNDEZ

Hosť večera :US LÚČNICA.

08.10. so

9.00 – 18.00 h BRATISLAVSKÉ MINERALOGICKÉ DNI

Medzinárodná výstava minerálov, drahých kameňov a fosilií.

09.10. ne 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

Divadelné predstavenie pre deti KUK A CUK v podaní Hudobného divadla z Brna.

10.10. po 8.30 h OPONA HORE !

JÓKAIHO DIVADLO Z KOMÁRNA

11.10.ut

14.30 – 15.30 h DEŇ RUŽINOVSKÝCH SENIOROV

prednáška pre seniorov o IT technologiách.

12.10. str 8.00 h DIALÓGY.....

protidrogové fórum pre žiakov ZŠ.

14.10 pi

17.00 – 21.00 RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

Tanečné stretnutie staršej a strednej generácie.

15.10 so

12.00 – 17.00 h DEŇ DIABETIKOV

podujatie venované prevencií a liečbe diagnózy DIABETES.

16.10 ne 10:30 NEDEĽNĚ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

divadelné predstavenie pre deti Jesenná rozprávka v podaní Divadla A. Pallesitza.

19.10 str 14.30 h AKADÉMIA TRETIEHO VEKU

Poradňa zdravia: Čo nás robí stabilnými a ako to zlepšiť

Prednáša MUDr. Helena Šingliarová, PhD

19.10. str 19.00 h ZORAN – Turné 2016

Maďarská hudobná legenda.

23.10. ne 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

Divadelné predstavenie pre deti Zlatá rybka v podaní Divadla zo šuflíka.

26.10. str 08.00 h DIALÓGY.....

protidrogové fórum pre žiakov ZŠ.

27.10. št

17.00 – 21.00 h RUŽINOVSKÁ TANČIAREŇ

tanečné stretnutie staršej a strednej generácie.

28.10. pi 17.00 h TV Šláger

Verejná nahrávka populárnych piesni.

29.10. so 19.00 h 30 ROKOV KAPELY ĎEREŠ

Koncert hudobnej skupiny.

30.10. ne 10.30 h NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

Divadelné predstavenie pre deti Chlapček a divoška v podaní Divadla Jaja

Radošinské naivné divadlo, Záhradnícka 95, 821 08 Bratislava, tel.č.: 02-5556 3508, 0917- 913 355, E-mail: pokladna@rnd.sk

05.10. st 19.00 hod Zmiešaná štvorhra

Správa zo zápasu dňa réžia: Juraj Nvota vstupné 15 €/12 €

06.10. št 19.00 hod Zmiešaná štvorhra

Správa zo zápasu dňa réžia: Juraj Nvota vstupné 15 €/12 €

10.10. po 19.00 hod Lás-ka-nie 2

Smutno – smiešna komédia réžia: Juraj Nvota vstupné 15 €/12 €

11.10. ut 19.00 hod Lás-ka-nie 2

Smutno – smiešna komédia réžia: Juraj Nvota vstupné 15 €/12 €

18.10. ut 19.00 hod Lás-ka-nie 2

Smutno – smiešna komédia réžia: Juraj Nvota vstupné 15 €/12 €

19.10. st 19.00 hod Jááánošííík po tristo rokoch

Ako legendu uchopili do svojich rúk RND a SĽUK

Správa o hrdinovi alebo Hra na hrdinu

réžia: Juraj Nvota, Stanislav Štepka vstupné 18 €/15 €

25.10. ut 19.00 hod Jááánošííík po tristo rokoch

Ako legendu uchopili do svojich rúk RND a SĽUK

Správa o hrdinovi alebo Hra na hrdinu

réžia: Juraj Nvota, Stanislav Štepka vstupné 18 €/15 €

28.10. pia 9.00 hod Polooblačno

Prvá správa o mojom dvadsiatom storočí (1900-1950)

réžia: Juraj Nvota vstupné 15 €/12 €

SPOLOČENSKÝ DOM NIVY, Súťažná 18, tel.: 02/559 60 861

03.10. pondelok 14.00 LÁSKA NA KARÍ//USA/2014

filmové premietanie pre seniorov. Vstup voľný

04.10. utorok 18.00 PERLY UKRAJINY, CHUŤ MOLDAVSKA

Cestovateľská prednáška spojená s premietaním dokumentu.

Vstup voľný.

09.10. nedeľa 19.00 KONCERT ORCHESTRA BRATISLAVA HOT SERENADERS

Hudba v štýle 20. a 30. rokov. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal a v pokladni SD Nivy. Veľká sála.

11.10 – 13.10

utorok- štvrtok MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL ANIMOVANÝCH FILMOV PRE DETI

XIII. Bienále animácie Bratislava - BAB 2016.

Premietania súťažných filmov

11.10. 9.00 I. súťažné pásmo animovaných filmov

11.00 II. súťažné pásmo animovaných filmov

12.10. 9.00 III. súťažné pásmo animovaných filmov

11.00 IV. súťažné pásmo animovaných filmov

19.00 nesúťažné pásmo animovaných filmov pod názvom Inšpirácie

13.10. 9.00 V. súťažné pásmo animovaných filmov

11.00 VI. súťažné pásmo animovaných filmov

Nostalgia, SD Nivy, Súťažná 18

01.10. SO 17:30 JULIETA Pedro Almodóvar, Špan., 2016

01.10. SO 19:30 SEDEM STATOČNÝCH Antoine Fuqua, USA, 2016

05.10. ST 19:30 NAJKRAJŠÍ DEŇ Florian David Fitz, Nem., 2016

06.10. ŠT 19:30 ODKAZ VO FĽAŠI Hans Petter Moland, Dán./Švéd./Nór., 2016

07.10. PI 18:00 MALÝ PRINC Mark Osborne, Fr., 2015

07.10. PI 20:00 POLNOC V PARÍŽI Woody Allen, Špan./USA/Fr., 2011

08.10. SO 17:30 DOMOV PRE NEOBYČAJNÉ DETI SLEČNY PEREGRINOVEJ Tim Burton, USA/Brit., 2016

08.10. SO 19:45 POZNÁŠ MUŽA SVOJICH SNOV Woody Allen, USA/Špan., 2010

09.10. NE 14:30 O MYŠKE A MEDVEĎOVI Stéphane Aubier a Vincent Patar, Fr., 2012

13.10. ŠT 19:00 5 OCTOBER Martin Kollár, SR/ČR, 2016

13.10. ŠT 20:15 PIRKO Lucia a Petr Klein Svoboda, SR/ČR, 2016

14.10. PI 18:00 KUBO A KÚZELNÝ MEČ 3D Travis Knight, USA, 2016

14.10. PI 20:00 JASMÍNINE SLZY Woody Allen, USA, 2013

15.10. SO 17:30 SÓLOKAPOR Woody Allen, Brit./USA, 2006

15.10. SO 19:30 OPERÁCIA ANTHROPOID Sean Ellis, Brit./ČR/Fr., 2016

19.10. ST 19:30 TOTO JE NÁŠ SVET Matt Ross, USA, 2016

20.10. ŠT 19:00 SLOBODA POD NÁKLADOM Pavol Barabáš, SR, 2016

20.10. ŠT 20:15 INŠTALATÉR Tomáš Vorel, ČR, 2016

21.10. PI 18:00 CESTA DO FANTÁZIE Hajao Mijazaki, Jap., 2001

21.10. PI 20:15 CAFÉ SOCIETY Woody Allen, USA, 2016

22.10. SO 17:30 KÚZLO MESAČNÉHO SVITU Woody Allen, USA, 2014

22.10. SO 19:30 FRANKENSTEIN | National Theatre Danny Boyle, Brit., 2011

26.10. ST 19:30 OPERÁCIA ANTHROPOID Sean Ellis, Brit./ČR/Fr., 2016

27.10. ŠT 19:30 DIVOKÉ HISTORKY Damian Szifron, Argent./Špan., 2014

28.10. PI 18:00 KUBO A KÚZELNÝ MEČ Travis Knight, USA, 2016

28.10. PI 20:00 IRACIONÁLNY MUŽ Woody Allen, USA, 2015

29.10. SO 17:00 FINÁLE Palo Korec, Dušan Miko, SR, 2016

29.10. SO 18:15 ČO SME KOMU UROBILI? Philippe de Chauveron, Fr., 2014

29.10. SO 20:00 DO RÍMA S LÁSKOU Woody Allen, USA/Tal./Špan., 2012

Viac info o programe, ktorý je priebežne aktualizovaný, na www.nostalgia.sk

Vydanie: