Program ružinovských kultúrno-spoločenských zariadení OKTÓBER

DOM KULTÚRY RUŽINOV, Ružinovská 28, tel.: 02/43 33 05 23

4.10. štv 19.00 h

LUCIFER A HLAS

Hudobno dramatické dielo. Autor a réžia: Alex

Strieženec, DEJA VU - klub

6.10. so 9.00 h

BRATISLAVSKÉ MINERALOGICKÉ DNI Medzinárodná výstava minerálov, drahých kameňov a fosílií

6.10. so 19.00 h

ŠPORTOVEC RUŽINOVA 2018

Ocenenie najlepších ružinovských

športovcov Vstup zadarmo

7.10. ne 10.30 h

10.10.18

NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE
Divadelné predstavenie pre deti - Kufrík Divadlo Theatre Fortissimo Vstup 3 € str 18.00 h

PYRAMÍDA OSOBNOSTI

Ochrany pred kradnutím energie a rôznym

mentálnym útokom a zlým želaniam Vstup 8 €

12.-13.10. pia-so

RUŽINOVSKÝ FOLKLÓRNY FESTIVAL 2018
Súťaž Slovenskí primáši 2018 vystúpenia: DFS Trávniček, FS Čečina, FS Devín, FS Poľana, To najlepšie zo SĽUKU sprievodné podujatia: Výstava autentických krojov a párt Slovákov žijúcich v Srbsku, kurz folklórnych tancov, V kuchyni starej mamy, folklórna izba, tvorivé dielne, premietanie filmov a dokumentov, ukážka remesiel, predaj tradičných výrobkov Vstup zadarmo

14.10. ne 10.30 h

NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE
Divadelné predstavenie pre deti -„Dobrú chuť deti „ Divadlo Žužu Vstup 3 €

15.10. po 18.30 h

XXXII. Mestské kultúrne dni v Bratislave
„ LAKOMEC “ - hudobná veselohra Jókaiho divadlo z Komárna

16.10. ut 18.00 h
„ ZABUDLA SOM „ / premiéra /

Divadelné predstavenie v podaní

Alžbetínskeho naivného divadla

17.10. str 19.00 h

HORÚCA SPRCHA

Divadelná hra DIVADLA KOMÉDIE Vstupenky v sieti Ticketportal

18.10. štv 18.30 h

KLUBOVÝ VEČER PIESNÍ KARLA KRYLA
V prevedení básnika a pesničkára Milana Tarinu a perkusionistu Stanislava Kertésza Vstupenky v sieti Ticketportal

18.10. štv 19.00 h

KLIMAKTÉRIUM... a čo?

Komédia – kabaret – fraška s pesničkami

DIVADLO KOMÉDIE Vstupenky v sieti Ticketportal

21.10. ne 09.00 h

FAUNIA BRATISLAVA

Medzinárodná akvaristicko – teraristická výstava

21.10. ne 10.30 h

NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE
Divadelné predstavenie pre deti
- Zajko Lajko Divadlo Žihadlo

Vstup 3 €

22.10. po 10.00 h

DEŇ RUŽINOVSKÝCH SENIOROV

Podujatie MČ Ružinov

23.10. ut 10.00 – 13.00 h, 14.30 h - 16.00 h

TVORIVÉ DIELNE PRE SENIOROV

Podujatie MČ Ružinov

24.10. str 14.30 h

KONCERT PRE SENIOROV – SWINGMÁNIA FATS JAZZ BAND Podujatie MČ Ružinov

24.10 str 18.00 h

PYRAMÍDA OSOBNOSTI

Ako prekonať karmické blokády - ktoré bránia nášmu vzostupu a úspechu
Vstup 8 €

24.10. str 19.00 h

LETNÁ NOC

Komédia s pesničkami v podaní Divadla Komédie,Vstupenky v sieti Ticketportal
18.00 h

ČO MI KOMUNIZMUS VZAL / vernisáž / Autorská výstava Zuzany Mináčovej a Mateja Mináča Vstup zadarmo

25.10. štv

28.10. ne 08.00 h

HOBBY BRATISLAVA 2018

2. ročník zberateľskej burzy

28.10. ne 10.30 h

NEDEĽNÉ ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE
Divadelné predstavenie pre deti - Chlapček synček Divadlo Jaja

30.10. ut 19.00 h

KLIMAKTÉRIUM... a čo?

Komédia – kabaret – fraška s pesničkami DIVADLO KOMÉDIE Vstupenky v sieti Ticketportal

SPOLOČENSKÝ DOM NIVY , Súťažná 18

6.10. so 10.30 h

ROZPRÁVKOVÉ DOPOLUDNIE

Gašparko a radca z pekla v podaní divadla Harry Theater. Vstup zadarmo pre rodiny z Ružinova vo Veľkej sále

7.10. ne 19:00 h

RUŽINOVSKÁ LÝRA 2018

Súťaž autorských piesní, ktorá dáva príležitosť mladým ľuďom zviditeľniť svoju tvorbu. Vstup zadarmo

14.10. ne 19.00 h

BRATISLAVA HOT SERENADERS

Orchester hot-jazzovej hudby 20. a 30. rokov.

Vstupenky v sieti Ticketportal

15.10. po 14.00 h

FILMOVÉ PREMIETANIE PRE SENIOROV Z RUŽINOVA
Kino Nostalgia, Hore za láskou romantická komédia, FR Vstup zadarmo pre seniorov z Ružinova

26.10. pia 19.00 h

VYSNÍVANÉ PREDSTAVENIE

Činohra, dráma, Ochotnícke Divadlo TANDEM - divadelné predstavenie Vstup 4 € / študenti,dôchodcovia 3 €,
Vstupenky na www.divadlotandem.sk

27.10. so 16.00 h

RUŽINOVSKÉ DETSKÉ KINO PRE RODINY S DEŤMI Z RUŽINOVA Kino Nostalgia, Príbehy Pepka Námorníka animovaná rozprávka, USA, V stup zadarmo pre rodiny z Ružinova

SD PRIEVOZ , Kaštieľska 30, Tel.č.: 02 /436 30 230

11.10. štv 15.00 h

TEKVIČKOVÉ SLÁVNOSTI

Tradičné komunitné podujatie spojené s výstavou dopestovaných plodov prievozských a ružinovských záhradkárov, ukážkami kuchárskej šikovnosti pečenia a varenia z tekvíc, doplnená kultúrnym programom detí z folklórneho súboru Trávniček, spojené s tvorivými dielničkami pre deti aj rodičov - rôznymi technikami lepenia a zdobenia. Prihlásiť sa môžete na dana.plaskova@cultusruzinov.sk Kapacita obmedzená, Vstup zadarmo

19.10. pia 17.00 h

STRAŠKOVIA A NETOPIERIKY

Tvorivé popoludnie pre malých aj veľkých, ktorí sa neboja práce s gázou, vrecovinou, hodvábnym papierom, nožničkami a lepidlom. Odmenou za šikovnosť a tvorivosť budú malí lietajúci kamaráti, ktorých sa netreba báť. Podujatie je zamerané na spoločné tvorenie rodičov a detí.

Prihlásiť sa môžete na dana.plaskova@cultusruzinov.sk Kapacita obmedzená, Vstup zadarmo

Kino Nostalgia, SD Nivy, Súťažná 18

03.10. ST 19:30 JAN PALACH Robert Sedláček, ČR/SR, 2018
04.10. ŠT 19:30 BLACKkKLANSMAN Spike Lee, USA, 2018
05.10. PI 18:00 PIADINÔŽKA Karey Kirkpatrick, USA, 2018 (PRE DETI)
05.10. PI 20:00 HASTRMAN Ondřej Havelka, ČR, 2018
06.10. SO 18:00 VINCENT VAN GOGH: NOVÝ SPÔSOB VIDENIA David Bickerstaff, Phil Grabsky, Brit./Hol., 2015 (EXHIBITION ON SCREEN)

06.10. SO 20:00 CESTA ZA LÁSKOU Victor Levin, USA, 2018
10.10. ST 19:00 LIV & INGMAR (BERGMAN 100) Dheeraj Akolkar, Nór./Švéd./Brit., 2012 10.10. ST 20:30 STUDENÁ VOJNA Pawel Pawlikowski, Poľ./Fr./Brit., 2018
11.10. ŠT 19:30 PRVÝ ČLOVEK Damien Chazelle, USA, 2018 (PREMIÉRA)
12.10. PI 18:00 WEBSTEROVCI Katarína Kerekesová, SR, 2018 (PRE DETI)
12.10. PI 19:30 ZRODILA SA HVIEZDA Bradley Cooper, USA, 2018
14.10. NE 15:00 S LÁSKOU VINCENT Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Brit./Poľ., 2017 (EUROPEAN ART CINEMA DAY)

15.10. PO 14:00 RUŽINOVSKÉ KINO PRE SENIOROV: HORE ZA LÁSKOU Fr., 2016 17.10. ST 19:30 ZLODEJI Hirokazu Koreeda, Jap., 2018
18.10. ŠT 19:00 TIEŇ JAGUÁRA Pavol Barabáš, SR, 2018
18.10. ŠT 20:15 TIESŇOVÉ VOLANIE Gustav Möller, Dán., 2018

19.10. PI 18:00 PRINCEZNÁ A DRÁČIK Marina Nefedova, Rus., 2018 (PRE DETI)
19.10. PI 19:30 TOMAN Ondřej Trojan, ČR/SR, 2018
20.10. SO 18:00 HIERONYMUS BOSCH A JEHO PODIVUHODNÝ SVET David Bickerstaff, Brit., 2016 (EXHIBITION ON SCREEN)

20.10. SO 19:45 PRVÝ ČLOVEK Damien Chazelle, USA, 2018
24.10. ST 19:30 3 DNI V QUIBERONE Emily Atef, Nem./Rak./Fr., 2018
25.10. ŠT 19:30 SERENITY: TICHO PRED BÚRKOU Steven Knight, USA, 2018
26.10. PI 18:00 HEIDI, DIEVČATKO Z HÔR Alain Gsponer, Nem./Švajč., 2016 (PRE DETI) 26.10. PI 20:00 KRÁLI ZLODEJOV James Marsh, Brit., 2018
27.10. SO 16:00 RUŽINOVSKÉ DETSKÉ KINO: PRÍBEHY PEPKA NÁMORNÍKA USA, 2008 27.10. SO 18:00 TAJOMSTVO DOMU S HODINAMI Eli Roth, USA, 2018
27.10. SO 20:00 TOMAN Ondřej Trojan, ČR/SR, 2018
31.10. ST 19:00 TIEŇ JAGUÁRA Pavol Barabáš, SR, 2018
31.10. ST 20:15 TVÁR Malgorzata Szumowska, Poľ., 2018

VIAC INFO O FILMOCH, PROGRAME, KTORÝ JE PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÝ, NA WWW.NOSTALGIA.SK

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO, Záhradnícka 95, 821 08 Bratislava, tel.č.: 02-5556 3508, 0917-913 355, E-mail: pokladna@rnd.sk

9.10.2018, ut 19:00

Malý veľký muž

10.10.2018, str 19:00

Malý veľký muž

11.10.2018, štv 19:00

Malý veľký muž

12.10.2018, pi 19:00

Malý veľký muž

17.10.2018, str 19:00

Besame mucho

18.10.2018, štv 19:00

Besame mucho

22.10.2018, po 19:00

Besame mucho

23.10.2018, ut 19:00

Besame mucho

25.10.2018, štv 19:00

To nemá chybu

29.10.2018, po 19:00

To nemá chybu

9.10.2018, ut 19:00

Malý veľký muž

Vydanie: