V Ružinove už odštartovala tohtoročná oprava ciest a chodníkov

Mestská časť Ružinov začala s tohtoročnou výmenou povrchov ciest a chodníkov. Tak, ako aj po minulé roky, opäť ide o kompletnú rekonštrukciu, teda nielen plátanie výtlkov. Aktuálne zmenu pociťuje chodník na Stachanovskej ulici a zbohom zničenému povrchu už dala cesta a chodník na Kľukatej ulici pri prievozskom cintoríne.

„Na Kľukatej ulici, v časti od Kaštieľskej po Hríbovú, došlo aj k odvodneniu uličnými vpustami. Práve v tejto lokalite sa nám ľudia sťažovali na stojatú vodu po výdatnejších dažďoch,“ ozrejmil rekonštrukčné práce na Kľukatej ulici starosta Ružinova Dušan Pekár. Nový povrch tento rok dostane aj križovatkový priestor Mesačnej ulice a Trnavskej cesty, cesta na Čmelíkovej ulici a časť vozovky na Sputnikovej ulici. Oprava čaká aj časť komunikácie na Banšelovej ulici, kde je tiež v pláne oprava chodníka spolu s vybudovaním bezbariérových zjazdov.

V tejto fáze sa v Ružinove vymení 895 metrov zničených komunikácii, v celkovej výmere viac ako 6 200 m2. Predpokladané náklady na tieto práce mestská časť Ružinov odhadovala na vyše 330 000 eur, v elektronickej aukcii v rámci verejného obstarávania sa ich však podarilo stiahnuť podstatne nižšie. „Do týchto opráv investujeme viac ako 237 000 eur. Stále nás to ale vyjde lacnejšie, ako keby sme každý rok len plátali výtlky a nešli cestou kompletných rekonštrukcií,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ružinov tento rok opraví aj ďalšie chodníky. Ako prvý prišiel na rad ten na Stachanovskej ulici v úseku od Kladnianskej po Kľukatú. Predpokladané náklady na tieto práce Ružinov odhadoval na približne 68 000 eur, vďaka elektronickej aukcii sa sumu podarilo znížiť o takmer 5 000 eur.

Marianna Šebová

Foto: autorka