V Ružinove vyrastá boxerský talent, chce ísť na olympiádu do Ria

Box Club Ružinov 821 funguje iba niekoľko rokov, napriek tomu sa mu darí. Vo svojich radoch má niekoľko kvalitných boxerov a boxeriek. Tréneri museli mať obrovskú radosť, keď sa k nim pridal vtedy iba 13-ročný Andrej Rigo. Dnes to nie sú ani dva roky odkedy sa začal venovať boxu, a už má za sebou niekoľko významných víťazstiev.

„Na Andrejovi bolo vidieť od prvého okamihu ako sem prišiel, že ho to baví a má pre tento šport talent. Okamžite začal veľmi dobre chápať celkovo pohyb a rýchlo sa ho učil,“ povedal Svätoslav Todorov, Andrejov tréner. Andrej začal tým, že sa stal vo svojej kategórií majstrom Slovenska. To mu otvorilo dvere k ďalším úspechom a vyhral aj Olympijské nádeje. „Čecha som porazil na body 4:1 a finále som mal so Slovincom. Toho som tiež porazil, dokonca 5:0. Boli to veľmi ostré zápasy,“ povedal s úsmevom Andrej, ktorého sme zastihli na tréningu v Ružinove.

Najväčší úspech Andrej Rigo zožal teraz v septembri. Po roku a pol boxovania sa zúčastnil Majstrovstiev sveta v kategórií mladšieho dorastu v Kyjeve. Vyboxoval si tu mimoriadne cenné 5. miesto. „Majstrovstvá sveta si cením zatiaľ najviac. Bol to pre mňa neuveriteľný zážitok – ani som neveril, že sa tam dostanem. Preto som veľmi rád, že sa našiel sponzor, ktorý mi toto celé umožnil,“ povedal Andrej.

Tento športovec z Box Clubu Ružinov 821 má pred sebou výborné vyhliadky. Ak všetko pôjde tak, ako má, môžeme sa tešiť na nového boxerského šampióna. „Určite by sa mu mohlo dariť aj na medzinárodnej scéne, keďže vidíme, že reprezentantov z okolitých krajín dokázal suverénne poraziť. Určite má aj na medailu z majstrovstiev Európy či sveta. Ak teda bude dosť prostriedkov na to, aby sa tam vôbec dostal. Teraz sa nám veľmi ťažko zháňali financie, aby do Kyjeva mohol vôbec vycestovať,“ povedal Todorov o Andrejových perspektívach. Aj sám Andrej si uvedomuje, že si vybral správny šport a že má šancu v ňom niečo dokázať: „Chcem sa dostať na Olympijské hry 2016 do Ria. Musím mať veľa zápasov, samozrejme aj skúseností, ale verím, že mám na to, aby som sa tam kvalifikoval.“

Daniel Súkup

Foto: Box Club Ružinov 821

Vydanie: November 2013