Šport

Medziškolská futbalová liga: Kto získa pohár starostu?

Medziškolská futbalová liga: Kto získa pohár starostu?

Rubrika: Šport
Na ktorej ružinovskej základnej škole majú najlepších futbalistov? To odhalí Medziškolská futbalová liga. Víťaz sa bude môcť pochváliť skutočne zaujímavou a prestížnou cenou – v školskej vitríne mu pribudne Putovný pohár starostu. Futbal patrí na svete medzi najobľúbenejšie športy a inak tomu nie je ani v Ružinove. Potom, čo ihrisko na Sklenárovej ulici získala mestská časť, prišla myšlienka spojiť príjemné s užitočným a tak vznikol nápad zorganizovať Ružinovskú futbalovú ligu základných škôl. Zapojení budú do nej žiaci zo všetkých základných škôl v našej mestskej časti. Rozdelení budú do jednotlivých kategórií podľa veku (žiaci 3. + 4. tried, žiaci 5. + 6. tried, žiaci 7. + 8.+ 9. tried), od čoho sa bude odvíjať aj dĺžka zápasu. Herný deň bude bývať raz za mesiac – práve na štadióne FC Ružinov. A čo získa najlepší tím? Okrem toho, že sa bude môcť pochváliť týmto futbalovým úspechom, pripravený je aj Putovný pohár starostu. To však nie je všetko! Cieľom je, aby si ružinovský víťaz zmeral sily aj so súpermi z ostatných mestských častí a našiel sa ten najlepší z celého hlavného mesta. Celá organizácia je na mestskej časti – rodičia tak nebudú mať so športovou aktivitou žiadne starosti - pre malých aj starších školopovinných športovcov sú zabezpečené dresy aj doprava. Navyše – program celej ligy je naplánovaný tak, aby žiaci vynechali čo najmenej vyučovacích hodín. A čo tí, ktorí nehrajú futbal? V Ružinove máme aj ďalšie športoviská, plánujú sa rekonštrukcie detských ihrísk. Na Albrechtovej si na svoje prídu milovníci basketbalu, na Pivonkovej je zase športový areál, kde si môžete okrem iných športov zahrať tenis či hádzanú.   
Šport v Ružinove: MS v hokeji do 18 rokov

Šport v Ružinove: MS v hokeji do 18 rokov

Rubrika: Šport
Mladé hokejistky ukázali, že podceňovanie ženského hokeja dnes už nemá miesto. Divákom ponúkli napätie, kvalitnú techniku a premyslenú stratégiu. Svoju premiéru tu mal aj slovenský tím.  
Deti a zápasenie

Deti a zápasenie

Rubrika: Šport
Koncom roka pricestovalo do Ružinova 121 detí z okolitých krajín, aby si zmerali sily v zápasení. Vysokú úroveň 3. ročníka medzinárodného zápasníckeho turnaja potvrdzovalo, že na súťaž organizovanú Wrestling clubom Slovakia prišli z Ukrajiny, Slovinska, Maďarska, Rakúska a Česka. Súčasťou bola aj prednáška o zdravej strave a životnom štýle.  
#BEACTIVE NIGHT  Európsky týždeň športu na ružinovských hodoch

#BEACTIVE NIGHT Európsky týždeň športu na ružinovských hodoch

Rubrika: Šport
Projekt, ktorého ambasádormi sú olympionička a vodná slalomárka Jana Dukátová a jeden z našich najúspešnejších atlétov Ján Volko, príde do Ružinova v sobotu 28. septembra. Štatistiky o pohybových zvyklostiach Európanov sú hrozivé. Až 60 percent necvičí vôbec, alebo len veľmi zriedka. Slovensko na tom nie je oveľa lepšie. U nás sa športovým aktivitám prakticky vyhýba až 49 percent populácie. Tento trend sa neprejavuje len v stúpajúcej nadváhe ľudí, ale pribúdajú aj zdravotné problémy a to sa ďalej odráža aj v ekonomike štátov.  
Futbalový talent z Ružinova mieri do Rapidu Viedeň

Futbalový talent z Ružinova mieri do Rapidu Viedeň

Rubrika: Šport
Má len desať rokov, ale vo svojej vekovej kategórii už patrí medzi top 5 najlepších v rámci okolitých krajín. Odchovanec FC Ružinov Bratislava Lucas Szomolányi oblieka od začiatku leta dres Rapidu Viedeň. Tréner Pavol Kukla sa venuje malým futbalistom už celé roky.  Na ihrisku má deti už od troch rokov a v tomto veku začal trénovať aj Lucas. „Je skvelé, keď vyhráme. Ale naša filozofia je o tom, že deti chceme v prvom rade naučiť, aby mali šport radi a aby sa na futbal tešili. Vtedy totiž pri športe ostanú,“ hovorí o tom, čo je preňho najdôležitejšie. Rapid Viedeň nebol jediný klub, ktorý si všimol Lucasov talent. „Záujem mali aj z Bayernu Mníchov a Borussie Dortmund, ale s Rapidom máme ako klub veľmi dobrú spoluprácu. A, samozrejme, svoju rolu v tom zohralo aj to, že Viedeň je len na skok. Predsa len je ešte malý.“ Rozhodcovia na európskej úrovni hodnotia jeho hru veľmi vysoko a ak pri futbale ostane, predpovedajú mu už dnes predpovedajú účasť v Lige majstrov. Jedným z najnapínavejších zápasov, ktorý si v poslednej dobe zahral, bol súboj s Bayernom Mníchov, kedy za stavu 0:0 strelil víťazný gól. „Je dôležité, aby aj ľudia videli, že naše deti sú rovnako talentované ako tie z tradičných futbalových veľmocí, z Talianska, Španielska alebo Nemecka. Potom už záleží len na ich odhodlaní a na tom, aké zázemie im dokážeme my, dospelí, vytvoriť,“ dodáva tréner Kukla. A ako odpovedal tento ružinovský talent na zásadnú dilemu – Messi alebo Ronaldo? „Messi. Obaja makajú, ale on má lepšiu techniku.“ Po tomto už teda asi nikoho neprekvapí, že má na trávniku prezývku Mesko.    
Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) 2. liga muži: Lipany - Inter 1:0. Inter obsadil 14. priečku a zostúpil z 2. ligy. Nahradí ho Slovan ,,B", ktorý hrával svoje zápasy v Prievoze. 4. liga muži: Pezinok - Cajla - Domino 7:1, Domino - Karlova Ves 5:2, Domino - Veľké Leváre 4:4, Domino sa umiestnilo na 7. mieste, 2.liga SD U 19:, skupina o titul: Karlova Ves - Inter 3:4, Inter Myjava 4:3, Dubnica - Inter 4:0, Inter - Šamorín 7:3, skupina o umiestnenie: L. Trnava - Domino 3:2, Domino - Prievidza 4:0, Žolík Malacky - Domino 4:4, Domino - Nové Zámky 6:0, Inter sa umiestnil na 5. mieste a Dominu patrí 13. priečka. 3. liga SD U 19: Ružinov - Inter B 1:5, Inter B - Bernolákovo 2:4, Ružinov - Pezinok 3:2, NMŠK - Inter B 1:2, Inetr B skončil na 10. mieste a Ružinov na 12. mieste., 1. liga SŽ U 15: skupina o titul: Trnava - Inter 6 :2, Slovan - Nitra 2:0, Inter - Slovan 2:4, D. Streda - Slovan 0:2, Trenčín - Inter 3:1, Inter - D. Streda 2:2, Slovan - Trnava 1:1, skupina o umiestnenie: Púchov - Domino 2:0, Domino - Skalica 4:1, Levice - Domino 2:2, Domino - Senica 1:5, Slovan skončil 2. a Interu patrí 6. miesto. Domino obsadilo predposlednú 19. priečku  
Medaila pre našich hokejbalistov!

Medaila pre našich hokejbalistov!

Rubrika: Šport
Po dvoch rokoch sa tímu z HK Nivy 500 podarilo opäť priniesť domov cenný kov. Najstaršia hokejbalová liga v strednej Európe je bojiskom pre trinásť tímov, a hráčom sa tak podarilo uspieť vo veľmi silnej konkurencii. História hokejbalu na Nivách sa datuje od roku 1984. Po pätnásťročnej prestávke nastúpila pred štyrmi rokmi nová generácia, vďaka ktorej v 500 bytoch vznikla silná športová komunita. Vedeli ste, že... HK Nivy 500 je miestom, kde začínal svoje športové pôsobenie jeden z najväčších talentov slovenského hokeja, obranca Martin Féherváry, ktorého roku 2018 ho draftoval Washington Capitals?  
S RŠK športujú všetky generácie

S RŠK športujú všetky generácie

Rubrika: Šport
Ružinovský športový klub, p. o. (RŠK, p. o.) je príspevková organizácia zriadená MČ Bratislava-Ružinov. Jej hlavnou úlohou je napomáhať rozvoju športu medzi obyvateľmi Ružinova. O tom, že RŠK pripravuje zaujímavé projekty pre všetky vekové kategórie sme sa presvedčili na ich júnových podujatiach. Športová liga žiakov V júni sa pre žiakov v Ružinove nekončí len školský roka ale finišujú aj súťaže Ružinovskej športovej ligy žiakov (RŠLŽ). Počas celého školské roka súperili žiaci ružinovských základných škôl nie len v jednotlivých športoch, ale aj o celkové prvenstvo v tejto dlhodobej súťaži. Do RŠLŽ sa počas roka zapojilo 10 základných škôl, ktoré poslali do súťažných disciplín 712 žiakov a žiačok. V jednotlivých kolách sa súťažilo o „Majstra Ružinova“ v rôznych športoch. V tomto školskom roku to boli turnaje vo florbale, vybíjanej, basketbale, futbale a atletickom trojboji. „V posledných rokoch vidíme progres v zapájaní sa škôl a ich žiakov do súťaží. V ročníku 2015/2016 to bolo len 440 detí a v tomto ročníku sa zapojilo do súťaží až 712 detí. Máme z toho obrovskú radosť a dúfame, že úroveň RŠLŽ bude aj naďalej rásť,“ povedal metodik RŠK Andrej Pustay Miniolympiáda Svoje športové súťaže však majú aj detičky v materských škôlkach. Pod názvom „Miniolympiáda“ sa skrýva utešený projekt, ktorého základným princípom je zapojenie čo najväčšieho počtu škôlkarov do športovania. V podstate ide o dopoludňajšie športové aktivity priamo v priestoroch materských škôl v Ružinove. Pre deti sú pripravené rôzne disciplíny prispôsobené tak, aby ich zvládol každý, mal z nich radosť a samozrejme dobrý pocit. Detičky súťažia v behu, majú pripravenú prekážkovú dráhu, zaskáču si vo vreci, chýbať nemôžu ani aktivity spojené s loptičkami, či skok do diaľky. Každé jedno športové dopoludnie má svoj slávnostný úvod, pri ktorom sa deti zoznamujú s olympijskou vlajkou, skladajú sľub a chýbať nesmie ani slovenská hymna. Každé jedno športujúce dieťa dostane diplom o absolvovaní. Do projektu je zatiaľ zapojených 21 materských škôl z Ružinova. Športový deň seniorov Bokom od športových aktivít neostávajú ani seniori. RŠK v júni už tradične usporiadal pre nich športový deň v areáli hier Radosť na Štrkovci. Hlavným motívom bola zábava a stretnutie sa na čerstvom vzduchu. Spestrením dopoludnia boli zaujímavé športové disciplíny. Pripravených bolo sedem stanovíšť, každé s iným zameraním a iným stupňom obtiažnosti. Seniori hádzali šípkami, strieľali na bránku s hokejkou, hádzali na presnosť, strielali na bránu, svoje schopnosti predviedli na slalomovej dráhe, vyskúšali si zhadzovanie kolkov a nezastavila ich ani prekážková dráha. Športových aktivít sa zúčastnili seniori zo šiestich dôchodcovských klubov. V rámci podujatia sa mohli zapojiť aj jednotlivci, ktorí aj keď v menšom počte, ale určite svojimi schopnosťami nesklamali a prispeli k zaujímavým momentom v rámci dňa.    
Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) 2. liga muži: Skalica - Inter 2:0, Inter - Poprad 0:0, L. Košice - Inter 5:0, Inter - Žilina B 1:1, Komárno - Inter 3:1, Inter - Šamorín 3:2 4. liga muži: Senec - Domino 9:3, Domino - Kalinkovo 0:1, Limbach - Domino 3:1, Domino - Sl. Grob 1:1, Lamač - Domino 1:1, Domino - Závod 1:2. 2.liga SD U 19: Domino - L. Trnava 3:2, Myjava - Inter 2:0, Prievidza - Domino 2:3, Inter - Dubnica 0:2, Domino - Žolík Malacky 4:3, Šamorín - Inter 2:0, Nové Zámky - Domino 4:2, Inter - Gabčíkovo 4:0, Domino - Rača 3:0. 3. liga SD U 19: Inter B - DNV 3:4, D. Lužná - Ružinov 1:0, Zohor - Inter B 5:3, Ružinov - Iskra Petržalka 2:1, Inter B - Rohožník 7:0, Ružinov - Zohor 6:3, Inter B - Rovinka 4:4, Rohožník - Ružinov 4:2, Inter B - Pezinok 3:0. 1. liga SŽ U 15: Slovan - Inter 2:2, VION - Domino 0:0, Inter - Trenčín 0:1, Domino - K. Ves 2:2 , DAC - Inter 5:0, Domino - Prievidza 3:1 , Inter - Nitra 3:4, Dubnica - Domino 2:0  
Najvytrvalejší boli seniori z Pažítkovej

Najvytrvalejší boli seniori z Pažítkovej

Rubrika: Šport
Obyvatelia Domova dôchodcov Pažítkova 2 sa 18.05. 2019 zúčastnili na Župnej olympiáde. Súťažilo sa v siedmich disciplínach (štafeta, hlavolam, záchrana života, hod šípkami, hod na presnosť do cieľa, strieľanie do bránky, chôdza s lyžičkou) a hodnotili sa družstvá v rôznych kategóriách. Naši obyvatelia vyhrali 1. miesto v kategórii „Najvytrvalejšie družstvo“ a taktiež vyhrali 1. miesto za „Najchutnejší župný koláčik“. PhDr. Eva Samolejová, MPH riaditeľka  
Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) 2. liga muži Inter - Bardejov 2:3 Petržalka - Inter 1:1 Inter - Dubnica 1:2 B. Bystrica - Inter 1:1 Inter - Prešov 0:1   4. liga muži: Kostolište - Domino 2:2 Domino - Viničné 1:0 Vrakuňa - Domino 1:0 Domino - Sv. Jur 2:3   2.liga SD U 19 Inter - Domino 4:0 Petržalka - Domino 6:2 P. Bystrica - Inter 1:5 Domino - Púchov 3:2 Inter - Petržalka 0:6 Rača - Domino 1:5 Gabčíkovo - Inter 3:0 Inter - K. Ves 4:0   3. liga SD U 19 Rovinka - Ružinov 1:0 Inter B - Senec 0:3 Bernolákovo - Ružinov 3:0 Ivanka p/D - Inter B 2:4 Ružinov - NMŠK Bratislava 0:0 Inter B - D. Lužná 0:0 Senec - Ružinov 7:1 Iskra Petržalka - Inter B 2:0 Ružinov - Ivanka p/D 2:4   1. liga SŽ U 15 Slovan - Inter 1:0 Trenčín - Domino 1:1 Inter - Trnava 2:0 Domino - Nitra 1:7 Nitra - Inter 3:0 Domino - Senica 1:5 Inter - Trnava 0:3 Petržalka - Domino 4:0    
V Behu dobrých ročníkov zvíťazili všetci

V Behu dobrých ročníkov zvíťazili všetci

Rubrika: Šport
Ružinovskí seniori sa premiérovo zúčastnili 2. ročníka BEHU DOBRÝCH ROČNÍKOV, ktorý je súčasťou sprievodných podujatí ČSOB Bratislava Marathon. Dvadsaťjeden zástupcov naše mestskej časti sa niektorým zdalo málo. "Je mi ľúto, že na to, koľko v Ružinove žije seniorov, je nás málo." poznamenal v cieli pán Bella. "Na budúci rok urobíme lepšiu propagáciu a aj Ružinovčania budú v rovnakom zastúpení " reagoval starosta Ružinova Martin Chren na viac ako päťdesiat člennú skupinu z Dúbravky.  
Kam na futbal

Kam na futbal

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) Muži IV. liga Bratislava 30.3. – 15:00, SDM Domino – TJ Slovan Viničné 13.4. – 16:30, SDM Domino – ŠK Svätý Jur 27.4. – 17:00, SDM Domino – SFC Kalinkovo štadión Trnávka, Nerudova ul. Adresa: Nerudova 3915/10, 821 04 Bratislava www.sdmdomino.sk  
Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Futbalové výsledky klubov z Ružinova

Rubrika: Šport
Ilustračná fotografia. (Pixabay.com) 2. liga: L. Mikuláš - Inter 2:1, gól Interu: Marie Inter - Bardejov 2:3 (štadión Stupava), góly Interu: Issa 2 4. liga: BFZ Jakubov - Domino 0:2, góly:Kasza (11 m), Konderla 2. liga SD U 19: Piešťany - Inter 2:2, góly Interu: Zeleník, Černák, Domino - Zlaté Moravce 1:2, gól Domino: Cesnak 2. liga MD U 17: Piešťany - Inter 0:3, góly: Majtán, Zbudi- la (11m), Vašš 1. liga SŽ U 15: Inter - Dubnica 0:0, Domino - Trnava 0:6 1. liga MŽ U 13: Dubnica - Inter 1:2, góly Interu: Ondruš, Jenčo Trnava - Domino 3:2, góly Domina: Murgaš, Holík 1. liga MŽ U 12: Dubnica - Inter 4 : 29, góly Interu. Korol 8, Monaghan 5, Marek Hužovič po 3, Karul, Hupka, Majer- ský po 2,Salaj, Škriniar, Lukáček, Čerňak, Trnava - Domino 12:0    
V Ružinove krstili knihu o 90 rokoch slovenského hokeja

V Ružinove krstili knihu o 90 rokoch slovenského hokeja

Rubrika: Šport
Vždy keď sa šatňou a chodbami štadióna ozývalo „ciki- caki ciki-cak“, bolo jasné, že naši hokejisti majú za sebou vydarené hokejové minúty. Hokej na Slovensku oslavuje tento rok už 90 rokov. Podľa pokriku, ktorý naši hokejisti skandovali po vyhratom zápase sa zrodila kniha o 90 rokoch slovenského hokeja Cikicaki Cikicak. Autormi sú Peter Rajčák a František Morvay. Autori s pokorou priznávajú, že jeden zápas vopred prehrali – spomenúť v knižke všetkých, ktorí si to zaslúžia. Tak v nej aspoň cikcakovito povyberali to najpodstatnejšie zo života hokejových legiend, pamätné zápasy, ako aj zaujímavosti, o ktorých ste možno ani netušili.
Detské rybárske preteky na Štrkovci a Rohlíku

Detské rybárske preteky na Štrkovci a Rohlíku

Rubrika: Šport
Aj tento rok budú môcť deti ukázať svoju trpezlivosť a rybárske umenie. Miestna pobočka Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava Prievoz už niekoľko rokov prináša deťom možnosť zdolať ryby a vyhrať pri tom aj zaujímavé a hodnotné ceny. V posledných rokoch sa akcia rozrastá aj vďaka spolupráci s Martinom Horínkom za OZ Wrestling club Slovakia a Miestnym úradom Ružinov.  
Na Rumančekovej odštartoval pétanque OPEN

Na Rumančekovej odštartoval pétanque OPEN

Rubrika: Šport
Vo štvrtok 7.2.2019 sme otvorili tohoročnú sezónu pétanque na ihriskách na Rumančekovej. Obidve naše ihriská boli aj po zimnej prestávke spôsobilé na hru a pekné slnečné počasie, ale chladno, pritiahlo na prvý tohoročný organizovaný turnaj až 14 hráčov. Na Rumančekovej už tretí rok organizujeme celoročnú súťaž pétanque OPEN, otvorenú všetkým, ktorí si chcú s nami zahrať.  
Seniori z Ružinova pobežia v Behu dobrých ročníkov

Seniori z Ružinova pobežia v Behu dobrých ročníkov

Rubrika: Šport
Aktívni seniori z Ružinova majú tento rok možnosť zúčastniť sa jedného z podujatí 14. ročníka ČSOB BRATISLAVA MARATHON. Konkrétne ide o Beh dobrých ročníkov - Senior Run & Walk, ktorý mal vlani premiéru a stretol sa u seniorov s veľkým záujmom.  
Príďte sa s nami rozhýbať k Štrkoveckému jazeru

Príďte sa s nami rozhýbať k Štrkoveckému jazeru

Rubrika: Šport
Seniori v pohybe ako občianske združenie prináša pre seniorov ponuku rôznych pohybových aktivít. Hlavnou myšlienkou zakladateliek je ambícia k vytvoreniu širokého spektra aktivít, ktoré by mali pozitívni efekt na zdravie seniorov a tiež zdravý životný štýl. Našou snahou je zároveň umožniť seniorom udržiavať sociálne kontakty. Radi by sme postupne zmenili zmýšľanie a postoje seniorov k pohybu.  
Medzinárodný turnaj v zápasení

Medzinárodný turnaj v zápasení

Rubrika: Šport
Medzinárodný Mikulášsky turnaj v zápasení sa uskutočnil 8. decembra v DK Ružinov. Na 2. ročníku turnaja, ktorý otvoril starosta Ružinova Martin Chren, zápasilo 122 detí z 13 športových klubov Poľska, Česka a Slovenska. Na úvod nám zatancovali deti z tanečnej skupiny a zabavil nás moderátor Ludvig Bagin. Atmosféra bola vynikajúca, deti podávali úžasne výkony. Bol to prijemne strávený deň plný súťaživosti a perfektných výkonov.