15th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava

Na piatom pokračovaní bratislavského festivalu KlezMORE sa opäť predstavia výnimočné projekty súčasnej (nielen) klezmer scény

„Aj na tohtoročnom, jubilejnom pätnástom, ročníku viedensko-bratislavského festivalu KlezMORE sa predstavia výnimočné projekty súčasnej (nielen) klezmer scény“, uvádza Andrej Werner, jeden z organizátorov festivalu. Podujatie s veľavravným názvom KlezMORE, patriace medzi najväčšie festivaly tohto žánru na svete, prinesie do hlavného mesta najmä tri veľmi silné medzinárodné spojenia. Ak patríte k fanúšikom tohto druhu kultúry, ktorý je dôležitou súčasťou kultúrnej identity Európy, máte dôvod na radosť. Na piatom pokračovaní bratislavskej časti festivalu KlezMORE sa totiž na prelome októbra a novembra popri domácich PREßBURGER KLEZMER BAND predstaví  medzinárodná tradičná klezmerová formácia YOU SHOULDN ́T KNOW FROM IT (LV, NL, SWE, USA, FR) (30.10. Ateliér Babylon), dve fenomenálne spievajúce klaviristky POLINA SHEPHERD (GB/RU) a KARINE SARKISJAN (ARM) (5.11. ZUŠ Miloša Ruppeldta) a divoké spojenie dvoch slávnych dychoviek KONSONANS RETRO (UA), ktorá sa predstaví spolu s klarinetovým virtuózom SASHA DANILOV (A, MD), a ORKESTAR DANIJELA (SRB) (9.11. – Spoločenský dom Nivy).

Festival podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín a koná sa aj vďaka finančnej podpore Bratislavského samosprávneho kraja, Hlavného mesta SR Bratislavy, Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto a SOZA. Partnerom festivalu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

(aw)

 

 

Vydanie: November 2018