Čo prinieslo sedem dní: Otvorená križovatka a pohľad do knižnice!

Rekonštrukcia knižnice aj nová kuchyňa na základnej škole, či opätovne vyčistené Dulovo námestie – to je len zlomok aktivít, ktoré sa posledný týždeň diali v našej mestskej časti. Život  v Ružinove stále pritom ovplyvňuje pandémia koronavírusu. Aj keď čísla naznačujú dobré správy, zostaňme zodpovední.

 

Otvorená križovatka

Tri roky – toľko trvalo, kým otvorili poslednú vetvu križovatky Prievoz – z Prístavnej ulice na rýchlostnú cestu R7 a na Slovnaftskú. Buďte však opatrní – zákruty sú tam o čosi príkrejšie, križovatka sa totiž nachádza v novej polohe. 

(Foto: FB Martin Chren)

 

V Ružovej doline majú novú kuchyňu

Deti aj zamestnanci ZŠ Ružová dolina 29 budú mať pohodlnejšie stravovanie. Kuchyňa, ktorá bola v katastrofálnom stave, prešla komplexnou obnovou. Rekonštrukcia zahŕňala výmenu elektriky, vody, plynu, novú vzduchotechniku, nové obklady a podlahy, nové kuchynské vybavenie a zariadenia, obzvlášť za zmienku stojí nový konvektomat.

Nejde však len o jednu kuchyňu. Naše školy a škôlky si po desiatkach rokov služby žiadajú systémový prístup. Preto sme vlani vykonali audit všetkých striech, opravujeme aj všetky kanalizačné prípojky, ktoré treba, a ďalšie veci, ktoré sú nevyhnutné pre fungovanie týchto budov. Len za minulý rok sme do opráv našich škôl a škôlok investovali rekordnú sumu 820-tisíc eur.

 

Upratovanie pokračuje

V našej mestskej časti dbáme na čistotu ulíc či parkov. Nie vždy je to však len o práci našich kolegov. Aj keď sú v každodennom nasadení, nie je možné, aby boli „vždy a všade“. Aj posledné dni však pracovali - okrem iného - na odstraňovaní popadaných konárov, čistili ulice a orezávali stromy.

Jednou z lokalít, na ktorej znečistenie pravidelne upozorňujete, je Dulovo námestie. O problematickom mieste vieme. Upratujeme ho častejšie, ako si niektorí ľudia myslia. Dôkazom sú fotografie za ostatných sedem dní.

 

Psí výbeh

Pamätáte si, ako začiatkom roka neznámy páchateľ zničil stĺpiky na pripravovanom psom výbehu na Haburskej? Už vtedy sme avizovali, že bude opravené. Priestor pre vašich miláčikov sa už pripravuje.

 

Omikronová vlna vrcholí, my buďme zodpovední

Štatistiky a počty nakazených koronavírusom sa už stali bežnou súčasťou života, experti zase hlásia, že omikronová vlna vrcholí. Nič to však nemení na tom, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Pozitívnych máme v našich domovoch seniorov, pozitívne deti máme aj v jasličkách a školách. Nad pandémiou však zvíťazíme len spoločnými silami. Preto zostaňme zodpovední.

 

A na záver ešte jeden príjemný bonus...

Rekonštrukcia knižnice

Rekonštrukciou prechádza Ústredná knižnica na Miletičovej 47. Nejde však len o opravu budovy, následne bude nutné nasťahovať asi 50-tisíc kníh naspäť do priestorov. Ako to momentálne v budove vyzerá?

(Foto: FB Knižnica Ružinov)

 

Vydanie: Február 2022