Čo sa deje v Ružinove? Ako rastie škola, zápis prváčikov aj nové ihrisko

Ružinov má oficiálne viac ako 80-tisíc obyvateľov a takmer 40 km². S tým súvisí nielen množstvo práce, aj potrieb občanov a teda aj povinností. Aj preto sa v Ružinove rekonštruuje, buduje či opravuje. Pošeň má už aj oficiálne otvorené detské a športové ihrisko, na Medzilaboreckej sa zase rozširuje škola. To však nie je všetko.
 

 

Ihrisko Bachova

Po Albrechtovej získala ružinovská časť Pošeň druhé centrálne detské a športové ihrisko. Na Bachovej vyrástol areál so špeciálnym športovým povrchom. Od tohto týždňa je oficiálne otvorený. Florbalisti z ŠK Lido budú na ihriskách robiť bezplatné tréningy pre deti a budú na ne aj dohliadať.

 

Aby knižnica nebola nudná

Čítanie rozširuje slovnú zásobu, vďaka nim sa vzdelávame a spoznávame  mnohé nové veci. Ako ale zaujať deti, ktorým sa nechce čítať. Knižnica predsa nemusí byť nudná. Tá v Ružinove sa snaží robiť čitateľský zážitok čo najzábavnejším.

Aj preto sa ružinovská knižnica zapojila do celosvetovej akcie “Noc v knižnici”. Už po sedemnástykrát mohli deti stráviť priamo v knižnici celú noc, so zábavným a pútavým programom. Nechýbalo samozrejme ani čítanie, ale nebolo jedinou aktivitou.  

 

Ako rastie škola na Medzilaboreckej

Základy s hotové, do výšky sa už ťahá aj hrubá stavba. Na tento projekt sa nám podarilo získať európske fondy vo výške 2,7 milióna eur, takže veľká väčšina nákladov nebude platená z vašich daní, ale z externých zdrojov.

V každej inej obci by to bola plnohodnotná nová základná škola - u nás to je “len” rozšírenie existujúcej, ale o budovu s kompletnými 9 triedami (plus ďalšie menšie odborné učebne) a o druhý pavilón s modernou telocvičňou. Už k septembru by sme tak mali mať výrazne viac miesta pre naše deti.

Nezabudnite, že už zajtra – piatok a v sobotu sa uskutoční zápis detí do prvého ročníka základných škôl.

 

Úpravy, opravy aj prípravy

Ružinov má takmer 39,6 km², s čím súvisí aj množstvo práce na verejných priestranstvách. Svoju pozornosť si vyžadujú nielen detské ihriská, ale aj zeleň, cesty, či parky. Naši kolegovia majú každý deň plné ruky práce, denne riešia desiatky podnetov od občanov. Ideálny stav by azda bol ak by sa o každú ulicu, či park, alebo ihrisko, staral jeden zamestnanec, čo je však nereálne. Preto, ak máte požiadavku či podnet, ktorý treba riešiť, prosíme o trpezlivosť.

 

Vydanie: Apríl 2022