Hľadáte dobrovoľnícke aktivity? Žijeme na takom mieste, aké si vytvoríme

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) už od roku  2013 združuje tých, ktorí sú ochotní pomáhať a tých, ktorí pomoc pri svojej činnosti potrebujú. Inými slovami, BDC pomáha nájsť ľudom miesto, kde sa môžu realizovať a organizáciám pomáha nájsť dobrovoľníkov, ktorých pri svojej práci potrebujú.

Ak ste aj vy niekedy rozmýšľali nad dobrovoľníctvom, alebo len hľadáte niečo, čo by vám v živote dávalo zmysel, chcete pomáhať alebo sa podeliť sa svoje skúsenosti, či zážitky, prihláste sa. Na webovej stránke BDC www.dobrovolnictvoba.sk nájdete viac ako 150 dobrovoľníckych ponúk.

Vyhovovalo by vám realizovať sa ako koordinátor tvorivej dielne? Máte talent na jazyky a chceli by ste pomáhať s prekladmi? Viete pomôcť s grafikou? Zaujíma vás práca s deťmi, seniormi, postihnutými ľuďmi či bezdomovcami? Chcete pomôcť pri rekonštrukcii kultúrnych pamiatok, či organizácii podujatí? Prípadne venčiť psíkov? Je len na vás, v akej z ponúkaných organizácií si nájdete svoje miesto a uplatnenie. Dobrovoľníkom sa môže stať každý a v BDC vás v prípade vášho záujmu radi nasmerujú tým správnym smerom. Stačí zavolať na telefónne číslo 0918 648 175 alebo poslať email na adresu info@dobrovolnictvoba.sk a dohodnúť si stretnutie. Taktiež existuje možnosť registrácie na www.dobrovolnictvoba.sk/dobrovolnici, kde si už sami môžete prezerať aktuálne dobrovoľnícke ponuky.

A čo by ste ešte mali vedieť o dobrovoľníctve? Dobrovoľníctvo sa vykonáva bez nároku na finančnú odmenu alebo honorár, z vašej vlastnej slobodnej vôle a mimo okruh vašej rodiny a domácnosti.

Keď už viete to najdôležitejšie, navštívte BDC v Starej tržnici alebo sa zaregistrujte. Čakajú na vás aktuálne dobrovoľnícke ponuky.

Foto: BDC

Vydanie: September 2015