Ihrisko na Medzilaboreckej: Najväčší hrad pre deti bude v Ružinove

Roky bolo zanedbané, ale teraz sa všetko zmení. Detské ihrisko Medzilaborecká bude približne o dva mesiace patriť medzi najväčšie v celom meste. Búracie práce sa už začali.

Burina prerastala cez popraskaný asfalt, hracie prvky už roky nespĺňali technické normy a oplotenie si už tiež pamätá roky. Mechanizmy však už začali svoju misiu a odstraňujú staré zničené plochy. Vieme, že teraz to spôsobuje trochu viac hluku, ako by ste si predstavovali, za čo sa ospravedlňujeme, ale už o niekoľko týždňov vyrastie na mieste zničeného ihriska krásna nová hracia plocha.

Nové detské ihrisko bude obsahovať aj prvky, ktoré žiadali obyvatelia okolitých ulíc. Sme dokonca presvedčení, že na spomínané ihrisko budú chodiť rodičia so svojimi ratolesťami aj z iných mestských častí. A dôvod? Na Medzilaboreckej bude aj jeden veľký hrací prvok – detský hrad so šmykľavkami, ktorý bude patriť medzi najväčšie na Slovensku. Plochy pod hracími prvkami sú tvorené špeciálnym materiálom podľa bezpečnostných noriem. Na ostatných miestach bude trávnik.

A čo bude so starými preliezačkami? Tie už – bohužiaľ - nespĺňajú súčasné bezpečnostné normy tak, ako tomu bolo pred desiatkami rokov. Predsa len, aj normy boli vtedy menej prísne. Snažíme sa nájsť neobvyklé riešenie. Zatiaľ však nemáme v pláne ich len tak vyhodiť. Radi by sme ich zhromaždili a vytvorili spomienkové „retro“ ihrisko. Teda také, ktoré si pamätajú aj naši rodičia. Ak bude taká možnosť.

Ozývajú sa však hlasy, že aj staršie deti sa potrebujú niekde stretávať, či športovať. Máme riešenie aj pre nich. Len pred niekoľkými dňami pribudol pumptrack pred ružinovskou poliklinikou.

 

Vydanie: Október 2021