Kapela Blue Zodiac obhájila titul

Mestská časť v spolupráci s Cultusom Ružinov opäť hľadali najlepšiu ružinovskú skupinu. Aj v tomto, už treťom, ročníku sa do súťaže mohla zapojiť akákoľvek kapela, ktorá skúša svoje pesničky v Ružinove alebo aspoň jeden z jej členov má trvalé bydlisko v Ružinove.
,,Záujem a počet kapiel prihlásených do súťaže bol veľký. Odborná porota po ťažkom rozhodovaní vybrala z 30 prihlásených kapiel 5 najlepších, ktoré predviedli svoje piesne na pódiu,
prezradila Andrea Kozáková, riaditeľka spoločnosti Cultus Ružinov, a.s. O titul Kapela Ružinova 2018 tak na pódiu amfiteátra v Areáli Radosť na Štrkovci zabojovali skupiny Signature, Blue Zodiac, Partyzáni, Transpolune a Asenth. Počas 30 minút mohli predviesť čo vedia, zaspievať svoje pesničky, prípadne roztancovať publikum a získať si tak hlas od diváka a odbornej poroty v zložení Andrea Zimányiová, Peter Uherčík a Lukáš Turiak. „Sám ako rodený Ružinovčan som sa zúčastňoval podobných súťaží a musím uznať, že kvalitatívna úroveň všetkých prihlásených kapiel je veľmi dobrá a veľkú úlohu pri rozhodovaní zohrá práve živé pódiové predvedenie,“ uviedol porotca Peter Uherčík. ,,Myslím si, že sme vybrali správne. Žánrovo rôznorodé kapely sú aj pre divákov veľmi atraktívne, ale pre nás porotcov je rozhodovanie tým pádom aj veľmi ťažké,“ prezradila svoje pocity porotkyňa Andrea Zimányiová. Kapely sa mohli tešiť nielen z hlavnej ceny, ale aj z ceny diváka, ktorou bolo získanie 500 eur. A práve túto cenu a celkové 2. miesto získala kapela Asenth: ,,Keď sme do toho šli vôbec sme netušili, že sa nám to takto podarí, ale máme najlepších fanúšikov a chceme im poďakovať za túto nádhernú cenu a chceme, aby držali stále s nami, lebo my budeme s nimi držaťstále.“Prvé miesto si tak ako aj vlani odniesla skupina Blue Zodiac. „Sú to skvelé pocity, keďže sme kapelou Ružinova už druhýkrát a vôbec sme to teraz nečakali. Konkurencia bola naozaj veľmi silná a oto viac sa z toh otešíme,“ prezradila speváčka Daniela Obšitníková. Kapela Blue Zodiac si Ružinovčania môžu vypočuť aj na tohtoročných hodových slávnostiach.

Andrea Santajová foto: Radoslav Hoblík

 

Vydanie: Júl - August 2018