Leto plné športu

Počas letných mesiacov mali deti v Ružinove na výber z viacerých denných táborov. Tie sa posledné roky tešia stále väčšej obľube nielen u detí, ale aj ich rodičov, keďže sú vhodnou alternatívou, ako môžu školáci plnohodnotne využiť voľný čas. Táborové vyžitie ponúklo aj Centrum voľného času na Kulíškovej.

Športové leto s RŠK

Denný letný tábor už tradične ponúka Ružinovský športový klub. Ten počas šiestich prázdninových týždňov opäť pripravil činnosti zamerané na šport, hry a výlety. Pod dohľadom metodikov a pod dozorom animátorov si mohli deti naplno užívať všetky aktivity, ktoré boli pripravené v areáloch RŠK i mimo nich. „V každom z turnusov sme navštívili miesta, ktoré sú svojim spôsobom čarovné, atraktívne a zároveň majú výchovno-vzdelávací charakter. Okrem náučno-vzdelávacích výletov a obľúbeného kúpaliska Delfín sme navštívili napríklad jaskyňu Driny či hrad Červený Kameň,” priblížil Andrej Pustay z RŠK. Rôzne turnaje a súťažné disciplíny spestrili deň všetkým táborníkom. Nechýbal futbal, florbal, tenis, pingpong či plážový volejbal.

Prázdniny nielen s tenisom

Ružinovská tenisová akadémia Nevädzová pripravila aj toto leto nezabudnuteľné prázdniny pre deti, ktoré sa rady hýbu. Domovský stánok mali prázdninujúci školáci v tenisovom areáli na Nevädzovej. Tu sa v doobedňajších hodinách venovali najmä tenisu. Okrem tohto športu mali ale deti počas dňa bohatý program. Nechýbali výlety a kúpalisko. „Máme vynikajúce leto, vystriedalo sa nám tu vyše 120 nadšených a šikovných detí. Snažili sme sa nielen športovať, ale aj relaxovať. Niektoré deti prišli prvý raz, no mnohé sa k nám vracajú už každoročne, čo nás veľmi teší,” zhodnotil leto Peter Križánek z Ružinovskej tenisovej akadémie. Deti prišli dokonca pozrieť aj profesionálni tenisti Andrej Martin a Belinda Benčič.

Katarína Kostková, foto: autorka, RŠK

 

Fotogaléria: 
Vydanie: September 2017