Leto v Bratislavskom kraji je pestré: Splav, cykloturistika či výlet za vínom

Leto v Bratislavskom kraji ponúka pestrú paletu aktivít, z ktorých si každý nájde to svoje. Pre tých, čo majú radi prírodu, je ideálnou voľbou splav rieky alebo jazda na bicykli. Milovníci vína a gastronómie si môžu vychutnať cestu za vínom. Bratislavský kraj je známy bohatou vinohradníckou tradíciou a ponúka množstvo vinárstiev, kde si môžete ochutnať autentické miestne vína a gurmánske pochúťky.

SPLAV RIEKY

Splavovanie patrí k neopakovateľným zážitkom a teší sa rastúcemu záujmu. Nielen medzi partiami kamarátov, ale aj u rodín s deťmi, ktoré radi trávia voľný čas aktívne. Je to nenáročný šport, ktorý sa postará o zábavu celej rodiny. Bratislavský kraj ponúka na troch riekach – Dunaj, Morava a Malý Dunaj zaujímavé možností.

Ak ste ešte nevyskúšali, ako chutí splavovanie, alebo ste si len nenašli čas naplánovať si najbližší výlet, ponúkame vám jednoduché riešenie: SplavBus je nenáročný relax na záver letného pracovného týždňa: privezieme vás k pripraveným lodiam, vy si len prestúpite a už sa veziete. Približne dve hodiny pádlovania na Malom Dunaji podľa vlastného tempa, prechádzka po korze v Zálesí a odvezieme vás naspäť.

Odchod vždy v piatok o 16:00 z autobusovej stanice Nivy, nalodenie o 16:30 vo Vrakuni, vylodíte sa v Zálesí. V lodenici sa môžete občerstviť a posedieť a po krátkej prechádzke obľúbeným korzom ponad rieku prejdete k zastávke, kde vás o 19:30 vezme SplavBus a dovezie buď do Vrakune, alebo až na stanicu Nivy s príchodom o 20:00. A to všetko iba za 12 eur. SplavBus premáva každý piatok od 30. júna do 15. septembra 2023.

RAČANSKÁ LOKÁLKA VÁS ODVEZIE ZA VÍNOM

Pozývame vás do Rače, hlavného mesta vína, lepšie spoznať genius loci bratislavského malokarpatského podhoria atraktívnou túrou po Račanskom vinohradníckom chodníku. Čaká na vás krásne prostredie, výborne víno, chutné jedlo a milí ľudia. S Račanskou lokálkou sa až tak veľa nenachodíte, o to viac však uvidíte a ochutnáte vo viniciach či pivniciach miestnych vinárov, v závislosti od počasia. Nastúpiť môžete vždy v piatok o 16:00 v Bratislave pod Mostom SNP, alebo o 17:00 a 18:00 v Rači pred Nemeckým kultúrnym domom na ulici Barónka 3 a voziť sa môžete až do 21:00.

CYKLOBUSOM NA ZÁHORIE

Na zaujímavé miesta v Bratislavskom vás odvezieme aj s bicyklom. Autobusy piatich liniek prímestskej autobusovej dopravy sú vybavení nosičmi bicyklov. Preprava bicykla na spojoch obsluhovaných autobusmi s cyklonosičom je bez rezervácie a do vyčerpania kapacity. Cyklobusy premávajú počas víkendov a sviatkov na vybraných linkách až do nedele 23. októbra 2023.

Autobusové linky s cyklonosičmi: 219 Bratislava – Stupava – Borinka, 240 Malacky – Záhorská Ves – Vysoká pri Morave, 250 Bratislava – Stupava – Záhorská Ves – Suchohrad, 275 Malacky – Moravský Svätý Ján – Borský Svätý Jur a 277 Malacky – Lakšárska Nová Ves – Bílkove Humence.

Službu zabezpečuje dopravca Arriva Mobility Solutions v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) ako objednávateľom verejnej dopravy, v rámci Integrovaného dopravného systému wwwwv Bratislavskom kraji (IDS BK)

 

Vydanie: September 2023