Medzi talentami dominoval tanec, no vyhrali bicie

Už po ôsmykrát sa v Ružinove hľadal detský idol. Zaujať musel svojím talentom, ktorý predviedol počas slávnostného galaprogramu. Organizátorom obľúbeného podujatia bola už tradične Základná škola Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici.

Tanec, hudba, spev či recitovanie. Slovom, ružinovskí školáci majú čo ponúknuť a neváhajú to predviesť aj pred publikom. Do súťaže, ktorá je zároveň prehliadkou nadania detí, sa tento rok zapojili všetky ružinovské školy. „Tento ročník bol výnimočný a to z toho dôvodu, že je to po prvý raz, čo sa tu stretlo všetkých deväť škôl v rámci mestskej časti. Som veľmi rád, že tento rok každá jedna škola vyslala súťažiaceho a zúčastnili sa tejto akcie,“ povedal Gabriel Kalna, organizátor podujatia. V praxi to znamená 16 originálnych súťažných čísiel. Už tradične dominovali tanečné a spevácke vystúpenia. Výkony súťažiacich hodnotila odborná porota, ktorej predsedníčkou bola speváčka Júlia Hečková. Cieľom Ružinovského Idolu je nielen ukázať, aká talentovaná mládež vyrastá v mestskej časti, ale aj spojiť a zjednotiť ružinovské základné školy. „Každý rok sa utvrdíme v tom, že talenty tu sú a žiaci sa venujú vo svojom voľnom čase koníčkom. Vždy sa je na čo tešiť,“ potvrdila Katarína Procházková, členka poroty. Svoje schopnosti si zmeralo 16 súťažiacich v dvoch vekových kategóriách. Odborná porota tak mala čo robiť, aby vybrala tých najlepších.

Medailoví školáci

V kategórii Young Idol si tretiu priečku vybojovala Nella Maliariková, ktorá vsadila na gymnastickú zostavu. Modernej gymnastike sa venuje prvý rok, ale už teraz sa ukazuje ako nádejný talent. Spevácke vystúpenie Michaely Jelínkovej, v ktorom zazneli najmä slovenské ľudové piesne, porota ocenila druhým miestom. Na prvú priečku sa nakoniec pretancovala Laura Kališová zo ZŠ Kulíškova. „Vôbec som to nečakala a som rada, že som to vyhrala. Tancu sa venujem päť rokov, odkedy sa mi zapáčil, je to môj život,“ priznala sa Laura. Svoju budúcnosť spája opäť s tancom, raz by chcela byť trénerka. V kategórii, kde si talent zmerali starší žiaci, sa najviac darilo práve tanečníčkam. Zostavu, ktorú natrénovala Hanka Haulíková, porota nakoniec ocenila bronzom. V súťaži sa ocitla už aj v minulosti, ale až teraz sa jej podarilo stáť na víťaznej priečke. O pár bodov ju predbehla Ema Gajdošová. Predviedla číslo plné energie, dobrej hudby a ešte lepšieho tanca. Hip-hop, na ktorý vsadila, tancovala pred svojimi spolužiakmi prvý raz. „Je to veľká zmena. Na súťažiach, kam chodím so skupinou, sú všetko tanečníci. Tu som tancovala sama, boli tu spolužiaci, mala som strach a bolo to iné,“ priblížila Ema, ktorej sa tak podarilo prekonať samú seba. Ako sa hovorí, to najlepšie nakoniec a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Záverečné číslo patrilo Lukášovi zo Základnej školy Medzilaborecká. Po neistom začiatku, kedy mladého bubeníka premohla tréma, predviedol číslo, ktoré dostalo do varu nielen publikum, ale aj samotnú porotu. Právom si tak vybojoval prvé miesto. „Tu som to zahral najlepšie, ako som vedel. Bol to môj druhý koncert na bubnoch v živote. Chcel som ukázať, čo je vo mne a verím, že sa mi to podarilo. Pomáhali mi moji spolužiaci, ktorí ma psychicky podporili,“ zdôveril sa Lukáš Lackovič. Mladý hudobník si nedávno založil vlastnú kapelu. Ako priznal, hudba ho napĺňa a poháňa vpred.

Veronika Vasilková

Foto: Marianna Šebová

 

Vydanie: Jún 2017