Milan Sládek je v Ružinove ako doma

Vlani zavítal na podujatie Legendy Ružinova Jožo Ráž. Tento rok patrila diskusia vynikajúcemu umelcovi Milanovi Sládekovi, ktorý sa v mestskej časti cíti ako doma.

Podujatie Legendy Ružinova predstavilo Milana Sládeka ako osobnosť, ktorá má korene späté práve s Ružinovom, preto tu pomyselne oslávil svoje 80. narodeniny. Milan Sládek pôsobil v mestskej časti od roku 1990- 1991, kedy bol súčasťou Domu kultúry Ružinov. „V Ružinove som si vyberal hercov do svojej inscenácie. Neskôr som tu aj skúšal a robil malé predstavenie. Môj vzťah s Ružinovom mi je po kariérnej stránke veľmi blízky," povedal mím Milan Sládek.

Okrem začiatkov v dome kultúry spája Milana Sládeka s Ružinovom aj niečo iné. Všetky jeho kostýmy, ktoré mal na scéne už od 90-tych rokov, boli šité práve tu. Zároveň hrával aj v Divadle pod kostolom, kde sa naposledy predstavil v decembri počas Festivalu Ružinow. „Jednoducho sa tu cítim ako doma," dodal oslávenec. Podujatie Legendy Ružinova, ktoré moderoval Roman Bomboš, zaplnilo sálu Kina Nostalgia až do posledného miesta. Ružinovčania si nenechali ujsť príležitosť spoznať mali Milana Sládeka z druhej strany. Väčšina jeho fanúšikov ho pozná nalíčeného a bez slov, tu spoznali opak. Diskusia sa niesla v duchu cestovania, predstavení a života slávneho míma. Pripravené mal zážitky z ciest, ale nechýbali ani videoprezentácie jeho najznámejších etúd. Mapovali jeho kariéru od počiatkov až po najnovšie inscenácie.

Marianna Podlucká foto: Radoslav Hoblík

 

Vydanie: Jún 2018