Milí Ružinovčania,

v našej mestskej časti sa toho aj za posledný mesiac udialo viac než dosť. Posledných pár dní je však moja hlava trochu inde – a rád by som sa s vami podelil o jednu úžasnú súkromnú správu: do našej rodiny pribudol nový člen, naše prvé dieťatko. Náš Kristián sa narodil zdravý, veľmi sa z neho doma tešíme a stal sa ďalším, možno pre mňa najdôležitejším dôvodom, prečo by sme sa mali každý deň snažiť urobiť náš svet – a Ružinov – aspoň o trochu lepším miestom pre život.

Moji kolegovia na úrade, žiaľ, stále žili najmä plošným testovaním. Niektorí v práci strávili už každý víkend za posledné dva mesiace. Ako mestská časť by sme to nemuseli riešiť vôbec. Robíme to však kvôli vám – aby ste mali čo najväčší komfort pri plnení pravidiel, stanovených vládou, bez radov a bez rizikových tlačeníc. Postupne však pribúdajú v Ružinove nové stále testovacie miesta (MOM), kam môžete prísť počas celého týždňa, a z tých našich víkendových už môžeme uberať. Testovanie už nerobíme na školách, ktoré sme ako jedny z prvých v Bratislave konečne otvorili, v prvom týždni z prevádzkových dôvodov na dobrovoľnej báze. Držme si palce, aby sme sa všetci mohli čo najskôr vrátiť do normálneho života.

A mám na vás jednu prosbu: Témou tohto mesiaca je sčítanie obyvateľov. Sčítajte sa, prosím. Je to elektronické, trvá to pár minút a závisí od toho množstvo peňazí, ktoré budeme mať v budúcich rokoch na cesty, zeleň, škôlky a na všetky ostatné veci. V Ružinove odhadom žije až o 20-tisíc ľudí viac než tu má trvalý pobyt. Ak by sa všetci prihlásili v sčítaní, mohli by sme mať jednu novú škôlku, desiatky aktivít pre seniorov a k tomu kilometre opravených chodníkov navyše každý rok. Ďakujeme, že svojou účasťou v sčítaní podporíte Ružinov a Bratislavu.

Váš starosta

 

Vydanie: Marec 2021