Milí Ružinovčania,

podľa počasia v posledných dňoch sa zdá, že nás čaká naozaj horúce leto. Na ružinovskom úrade nás však prázdniny nečakajú. Tohtoročné leto bude v Ružinove veľmi akčné.

Už v prvej polovici júna sme dokončili druhú kosbu Ružinova – v absolútne rekordnom čase. O to viac sa chlapi z nášho Ružinovského podniku venujú iným prácam – napríklad upratovaniu, polievaniu stromov, ružovým záhonom v parkoch, zametaniu ulíc, a podobne. Verím, že ste si zmenu všimli, zvlášť znižovanie prašnosti a polievanie zelene je kvôli klimatickej zmene stále dôležitejšie.

V lete odštartujeme zhruba 30 rekonštrukcií ciest, ulíc a chodníkov, na ktoré sme dlho čakali. Zoznam sa do tohto úvodníka ani nevojde, nájdete ho však na ôsmej strane. Po 53 rokoch spustíme výstavbu prvej novej školy a pracujeme na tom, aby sme do konca roka pridali navyše 150 miest v našich škôlkach. Už prebieha rekonštrukcia požiarnej zbrojnice v Prievoze, pridá sa k nej rekonštrukcia knižnice na Miletičovej, rozšírenie sídla Mestskej polície a vytvorenie moderného klientskeho centra pre vás na našom úrade. Po dokončenom skvelom detskom ihrisku na Albrechtovej sa pustíme do prác na ďalších.

Azda najviac sa však teším, že sa nám po rokoch podarí vrátiť život na západný breh jazera Štrkovec. V areáli pri detskom ihrisku, kde pred rokmi fungovalo občerstvenie a detské prvky, v spolupráci so špičkovým podujatím Tour de France, vznikne zóna, v ktorej si po rokoch budete môcť opäť zašportovať, zabaviť sa či občerstviť. Pribudnúť by mala dokonca aj piesková pláž. A hoci je stále horúce leto, veľké prekvapenia pre vás chystáme aj na jeseň a počas zimy ;-).

Váš starosta

 

Vydanie: Júl - August 2021