Milí Ružinovčania

presne vo chvíli, keď píšem tento úvodník, prichádza r e z i d e n t s k é parkovanie po Nivách aj ďalej do Ružinova. Konkrétne spúšťame rezidentskú parkovaciu zónu na Štrkovci.

Aj keď rezidentské parkovanie vyvoláva rôzne reakcie, z vlastnej skúsenosti viem, že tam, kde sme ho už zaviedli, je drvivá väčšina z vás spokojná a už by ste nemenili. Tým netvrdím, že je všetko bez chýb - vždy počúvame aj vaše podnety, čo ešte zlepšiť. Skúsenosti z Nív a z Ružovej doliny nám však jasne ukazujú, že vám s trvalým pobytom sa parkuje oveľa ľahšie, utlmila sa doprava v bočných uličkách. Chodníky sú voľnejšie, cesty bezpečnejšie.

Najčastejšie sťažnosti, ktoré od vás počujem, už nie sú na miesta, kde je parkovacia politika zavedená - prichádzajú z miest, kde ešte zatiaľ neplatí. Aj my si samozrejme uvedomujeme, že na sídliskách, kde zatiaľ rezidentské parkovanie nie je, sa situácia presunom áut zhoršila. Aj preto sa s rozširovaním rezidentského parkovania ponáhľame. Po Štrkovci prídu na rad Trávniky (hneď na jar, len čo počasie dovolí robiť dopravné značenie) a následne Ostredky a Pošeň.

Dobrú správu mám aj pre Trnávku: po tom, čo roky bojujeme za opravu kanalizácie na Trnávke (bez ktorej sa nedajú opravovať cesty, lebo takmer všetky problémy s cestami na Trnávke sú z dôvodu vadnej vody či kanalizácie a bez ich opravy sa opraviť cesta nedá) už čokoro začne Bratislavská vodárenská spoločnosť s opravou kanalizácie na prvej ulici - a na budúci rok majú pribudnúť ďalšie. Presadiť opravu kanalizácie na Trnávke bol môj osobný niekoľkoročný boj a som hrdý, že sa to podarilo. Bude to samozrejme trvať niekoľko rokov a stáť milióny eur, výsledkom však budú konečne opravené ulice aj v tejto časti Ružinova.

Váš starosta

 

Vydanie: November 2023