Milujem svoje mesto

11.-12. septembra 2015 majú Bratislavčania možnosť urobiť niečo pre svoje okolie, pre svoje mesto. Len tak. Z lásky. O láske sa veľa hovorí, skúsme ju však tento víkend prakticky prejaviť. Pomôcť tým, ktorí pomoc potrebujú, či urobiť niečo pre druhých, aby sme im urobili radosť, či aspoň vyčarili úsmev na tvári.

Vystúpme z anonymity mestskej metropoly a svojím malým dielom prispejme k vytvoreniu atmosféry lásky a vzájomnej pomoci jej obyvateľov. Toto je cieľom festivalu Milujem svoje mesto, do ktorého sa minulý rok zapojilo viac ako 700 dobrovoľníkov. Ich túžbou bolo vytvoriť z Bratislavy mesto priateľstva, mesto, kde si ľudia pomáhajú a zaujímajú sa o seba. V súčinnosti s jednotlivými mestskými časťami dobrovoľnícky maľovali lavičky, zábradlia, revitalizovali a čistili parky, námestia, pešie zóny, či areály lesoparku a jazera Kuchajda. Pomoc poskytovali aj Detskému domovu Studienka, na viacerých miestach sa distribuovala strava a ošatenie ľuďom bez domova, realizovali sa návštevy núdznych a opustených ľudí. Do pomoci sa okrem jednotlivcov zapojili rôzne kresťanské komunity, občianske združenia a niektoré firmy. Myšlienka dokonca oslovila zahraničných dobrovoľníkov. Celý festival bol doplnený rôznorodým kultúrnym a športovým programom. Myšlienku podporili aj viacerí hudobníci Slovenskej filharmónie, Komorného orchestra ZOE a desiatky amatérskych i profesionálnych zborových spevákov, ktorí pod vedením Ewalda Danela pre Bratislavčanov odohrali v Katedrále sv. Martina Koncert pre Bratislavu. Festival Milujem svoje mesto organizuje o.z. Kresťania v meste, ktoré vytvára v Bratislave platformu pre verejno-prospešnú spoluprácu cirkevných spoločenstiev, kresťanských komunít a občianskych združení. Jej členovia sa spoločne podieľajú na rôznych projektoch a aktivitách, angažujú sa v pomoci rôznym skupinám núdznych ľudí.

Tento rok sa pripravuje opäť zaujímavý program a k festivalu sa znovu pridáva aj mestská časť Ružinov. Radi by sme spoločne s vami: - donatierali zábradlia na zástavke autobusu č. 50 (Tomášiková – Ružinovská) - pretreli grafity a opravili poškodené múriky v Parku Andreja Hlinku. Príďte aj vy a spoločne skrášlime tieto miesta! Každý záujemca - dobrovoľník musí byť vopred zaregistrovaný na web stránke: www.milujemsvojemesto.sk.

Vydanie: September 2015