Milujú svoje mesto v Ružinove

Namiesto oddychu po celom týždni si vyhrnuli rukávy a pustili sa do skrášľovania svojho okolia. Reč je o dobrovoľníkoch, ktorí sa v polovici septembra zapojili do druhého ročníka podujatia Milujem svoje mesto pod záštitou občianskeho združenia Kresťania v meste. Ponúkli svoju pomoc a mestská časť Ružinov im vybrala dobrovoľnícke aktivity.

V Ružinove si dobrovoľníci vzali na mušku Park Andreja Hlinku. Vyčistili ho od popadaného lístia, konárov, smetí a betónovým múrom poznačeným sprejermi vrátili nepočarbaný vzhľad. „Prišlo nás viac než dosť. Zorganizovali sme celú našu dorasteneckú mládež, ktorej sa venujeme, čiže je nás približne dvadsať,“ objasnil záujem mladých ľudí o dobrovoľnícke práce Samuel Lacho, vedúci skupiny Dorast/Level v cirkevnom zbore Bratskej jednoty baptistov Viera. Zároveň dodal, že ich nemusel dvakrát prehovárať na vyčistenie parku, v takýchto zmysluplných aktivitách totiž nie sú žiadni nováčikovia. Už v minulosti niekoľkokrát natierali zábradlia na Trnávke. „Ja veľmi rada trávim svoj čas s týmito ľuďmi. Je to oveľa väčšia zábava ako sedieť doma pri počítači či počúvať hudbu,“ ozrejmila dôvod svojej účasti Lucia.

Ďalšia skupina dobrovoľníkov sa v rámci podujatia Milujem svoje mesto zamerala na zábradlia za zastávkou MHD neďaleko križovatky na Ružinovskej a Tomášikovej ulici. Najprv statočne bojovali s niekoľkoročnou hrdzou, potom prišiel na rad novučičký náter. „Robím to prvýkrát v živote. Nie je to veľmi náročné, aj keď po celom dni ma z toho škrabania hrdze asi bude bolieť ruka, ale za ten dobrý pocit mi to stojí,“ povedala dobrovoľníčka Lucia. „Na začiatku sme si stanovili cieľ vynoviť zábradlia až po ďalšiu zastávku. Uvidíme, koľko toho stihneme. V prvom rade nám ale ide o kvalitu a nie o kvantitu,“ uzavrel kazateľ Cirkvi adventistov siedmeho dňa Marek Riečan.

Marianna Šebová

Foto: autorka

Vydanie: Október 2015