Na Štrkovci súťažili rýchlostní kanoisti

Začiatkom júna po ročnej prestávke zavítal na Štrkovecké jazero Pohár Interu. Ružinovčania tento pretek už dobre poznajú, bol to jeho 42. ročník. Celkovo sa ho zúčastnilo vyše 150 pretekárov z celého Slovenska.

Na Pohár Interu prišli prakticky všetky slovenské kluby, ktoré majú vrcholových súťažiacich. Na súťaži sa pravidelne zvykli zúčastňovať aj športovci zo zahraničia, no tentokrát chýbali. „Tento rok sme, bohužiaľ, nemali zahraničných pretekárov, lebo nám kolidujú niektoré termíny s medzinárodnými súťažami, takže sa nám veľa ospravedlnilo,“ povedal Ľubomír Nebeský, riaditeľ pretekov.

Dopoludnia patrilo jazero chlapcom a dievčatám od 9 do 14 rokov. Pre nich bola nachystaná dlhšia dvojkilometrová trať. Starší pretekári a pretekárky v kategóriách kadeti, juniori, muži/ženy a veteráni/veteránky súťažili na kratšej dvestometrovej trati v šprinte., všetko v K1, teda jednotlivci vo svojich lodiach.

Organizátori so sebou priviedli aj niektorých významných kajakárov, akým je napríklad Marek Krajčovič. Ten začínal svoju kariéru práve v Interi Bratislava. Teraz už má na konte medailu z juniorských majstrovstiev sveta či štart na Olympijských hrách v Londýne. „V Bratislave sa koná málo takýchto pretekov, takže ja som rád, že sa sem ľudia mohli prísť pozrieť a prípadne sa rozhodnúť, či aj svoje deti nedajú na kanoistiku,“ povedal Krajčovič. (ds)

foto: AŠK Inter

Vydanie: Júl - August 2015