Novinky: Vynovené priestory úradu

Potrebujete si vybaviť trvalý pobyt? Rodný list dieťaťa alebo povolenie na výrub stromu? V prípade, že osobne zavítate na miestny úrad, budete sa už cítiť omnoho komfortnejšie. Privítajú vás vynovené priestory a s tým súvisiace viaceré novinky. 

Do budovy sa dostanete hlavným vchodom od Mierovej ulice. Ešte donedávna bol uzatvorený a na vstup slúžil vedľajší vchod. V súčasnosti je však otvorená hlavná terasa s bezbariérovou rampou – slúži nielen pre ľudí s telesnými obmedzeniami, ale tiež rodičov s kočíkmi. Ak prídete autom, pohodlne zaparkujete na parkovisku pred budovou, pre cyklistov je pripravený stojan na bicykle.

Vstupné priestory prešli výraznou zmenou. Neutrálne farby doplnené o detaily v minimalistickom štýle vytvárajú príjemnú atmosféru. Najmä v priestore otvorených komunikačných stolíkov doplnených o kreslá pri vopred dohodnutom stretnutí občana s referentom konkrétneho oddelenia. Ak však potrebujete iba narýchlo poradiť a nasmerovať, centrálnym miestom je pult informátorov. Práve oni vám poskytnú konkrétne informácie, kde vybavíte svoj podnet či problém, alebo vám kolegovia zodpovedajú ďalšie vaše otázky. Celý postup uľahčuje kiosk s vyvolávacím systémom a nové informačné tabule. V jednom priestore je tiež situovaná podateľňa.

Máte obavy, že pri čakaní bude vaše dieťatko, ktoré ste museli zobrať so sebou, vyrušovať ostatných? Pri rekonštrukcii sme mysleli aj na tých najmenších návštevníkov. Moderný úrad ponúka aj farebný detský kútik s hracou plochou, plný hračiek či farbičiek. Doplnený je aj o prebaľovací pult. Toalety pre klientov sú neďaleko, nenápadne ukryté za elegantným panelom.

Len niekoľko ďalších krokov vedie do Centra služieb občanom (tzv. Prvý kontakt). Novinkou sú tak nielen vizuálne príjemné, ale aj funkčné priestory.

 

Vydanie: Február 2024