Očami Ružinovčanov: Na vraky upozorňujú najmä obyvatelia

V Ružinovskom Echu 10/2016 som čítal článok "Nezničiteľný vrak" ako reakciu na článok ,,Najviac autovrakov našli policajti v Ružinove" z Ružinovského Echa 9/2016.

Mám úplne rovnakú skúsenosť. V okolí môjho bydliska sa nachádza 6 vrakov. Konkrétne 4 na parkovisku na Mlynských nivách, kde stoja už 2 roky, ďalší na Stachanovskej ulici pri cintoríne (stojí tam od začiatku leta 2016) a najnovší na konci Hraničnej ulice, tiež od začiatku leta 2016. Niektoré slúžia ako prístrešok pre bezdomovcov, niektoré sa doslova zmenili na kopu šrotu a skládku pneumatík zo širokého okolia. Jedno ma na sebe výzvu na odstránenie 2 mesiace po termíne. Všetky sú nahlásené aj cez portál www.odkazprestarostu.sk a tieto informácie som posielal emailom aj priamo na MiÚ Ružinov. Odpoveď žiadna, resp. minimálna.

Zaujíma ma teda, aké vraky našli policajti, keď si na prázdnom parkovisku nevšimnú ohlodaný vrak auta na kostru karosérie, naplnený starými pneumatikami? Na vraky podľa mna upozorňujú hlavne obyvatelia, ktorí najlepšie vedia, či vozidlo na mieste stojí dlhodobo. Prečo zo šiestich vrakov je len jeden ,,v riešení" a aj to riešenie už mešká 2 mesiace po stanovenom termíne, ktorý predpokladám stanovila samospráva? Nedodržiava vlastné termíny? Myslím si, že problematika autovrakov je zaujímavý námet na samostatný článok do Ružinovského Echa, kde by zodpovední úradníci mohli vysvetliť celý proces a aj prečo trvá tak dlho, kým sa vrak fyzicky odstráni. Zistiť majiteľa vozidiel nemôže byť problém, napr. v podnetoch na www.odkazprestarostu.sk sa dajú nájsť pôvodné fotografie z času, keď vraky ešte mali EVČ.

Andrej Gatial

Vydanie: November 2016