Očami Ružinovčanov: Prázdne parkovisko obľahnuté autami

22. augusta okolo 15.00 som našiel svoje auto pred svojim domom (bytovkou na Palkovičovej 11) zablokované papučou mestskej polície Zavolal som im a do 10 minút prišla hliadka MP. Boli veľmi slušní a povedali mi, že papuče sem chodia dávať len na zavolanie/ udanie. Zaplatil som pokutu.

Vec má jeden háčik, ktorý spočíva v otázke prečo je tu málo miesta na parkovanie. Je to preto, lebo pán starosta dovolil oplotiť a zavrieť verejné parkovisko (povolenie drobnej stavby) a tak sa parkuje kde sa dá, aj na chodníkoch. Preto žiadam všetkých zodpovedných, aby parkovisko otvorili, hoci pozemok pod ním dovolili sprivatizovať. Veľmi podivne totiž pôsobí prázdne parkovisko a okolo neho množstvo áut. Napríklad by mohli rezidentom predať mesačné, či ročné parkovacie preukazy so zvýhodnenou tarifou.

Nečakajte, prosím, na predvolebnú kampaň. Problém nášho parkoviska je staršieho dáta a viete to všetci. Na jednu našu schôdzu prišiel aj poslanec za Ružinov Ivo Nesrovnal. V rámci svojej kampane sľúbil, že nám pomôže. Dnes je primátor aj vďaka našim hlasom, aj môjmu, ale o vec sa viac nezaujíma. Vieme, že to spôsobil bývalý primátor Ďurkovský a že pozemok predalo hlavné mesto, ale uvedomte si všetci svoju dnešnú zodpovednosť a pomôžte ľuďom.

Ján Košiar

Vydanie: November 2016