Osobnosť Ružinova: Pošlite nám svoje nominácie

Poznáte nejakého výnimočného Ružinovčana alebo človeka, ktorý je nejakým spôsobom spätý s našou mestskou časťou? Niekoho, kto je úspešný doma alebo v zahraničí? Alebo niekoho, kto venuje svoj čas a skúsenosti, aby pomohol iným? Nominujte ho na verejné ocenenie mestskej časti. Čas máte do 17. júla.

Minulý rok získali ocenenie štyri osobnosti, ktoré za roky a desaťročia svojej profesionálnej kariéry získali rešpekt aj ďaleko za hranicami Ružinova. Medzi laureátov sa najnovšie zaradili infektológ Peter Sabaka, historik umenia a pamiatkar Patrik Guldan, dlhoročný riaditeľ Gymnázia L. Novomestského Norbert Kyndl a vysokoškolský pedagóg Tibor Wallner.

Kritériá nominácie

Návrh na udelenie najvyššieho ocenenia mestskej časti môže predložiť ktokoľvek – jednotlivec, občianske združenie alebo inštitúcia. Udeľuje sa ľuďom, ktorí sú spätí s Ružinovom a ktorí sa osobitne významným spôsobom zaslúžili o rozvoj mestskej časti a život jej obyvateľov alebo ktoré obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi. V žiadnom prípade však nejde len o tváre známe z časopisov alebo televíznych obrazoviek. Denne stretávame množstvo ľudí, ktorí pomáhajú komunite, v ktorej žijú, a tí si rovnako zaslúžia naše uznanie, pretože môžu byť inšpiráciou pre naše každodenné životy.

Čo treba urobiť?

Prihlasovací formulár stačí doručiť na adresu Miestneho úradu Bratislava – Ružinov buď poštou alebo elektronicky až do nedele 17. júla 2022. Návrhy najskôr posúdi ružinovská komisia školstva, kultúry a športu, ktorá spomedzi nominácií vyberie kandidátov na udelenie ocenenia, navrhne ich starostovi, a ten potom zoznam navrhnutých osobností predloží na rokovanie miestneho zastupiteľstva.

ELEKTRONICKY

ocenovanie@ruzinov.sk

 

POŠTOU s označením „OCEŇOVANIE“:

Miestny úrad Bratislava - Ružinov Mierová 21 827 05 Bratislava

 

Vydanie: Jún 2022