Oxid dusnatý nie je len splodina, predlžuje život

Riaditeľka Ústavu normálnej a patologickej fyziológie SAV docentka RNDr. Oľga Pecháňová, DrSc., nedá na Ružinov dopustiť, hoci sa z neho nedávno presťahovala do Starého mesta. Ružinovskému echu prezradila, prečo sa sem rada vracia, aj prečo sa ako vedkyňa venuje výskumu oxidu dusnatého.

Ste rodená Ružinovčanka?

Narodila som sa v Starom meste a moji rodičia bývali na Sibírskej ulici. Do Ružinova som sa prisťahovala za manželom, býval pri Štrkoveckom jazere na Drieňovej ulici.

Ako sa vám tu žilo?

V garsónke na jedenástom poschodí bolo úžasné bývanie s výhľadom na jazero, malo to svoje čaro v každom ročnom období. Garsónka však časom začala byť malá a tak sme sa presťahovali do väčšieho, nechceli sme ísť ďaleko a meniť lokalitu. Rozhodli sme sa pre dvojizbový byt na križovatke Bajkalskej a Trnavskej. Po smrti manžela som sa nedávno presťahovala do Starého mesta. Ružinov mám rada a mrzí ma, že v ňom rapídne ubúdajú tichšie lokality, neúmerne sa zahusťuje. Oberá ho to o pôvodný, hoci mestský, no predsa len malebný ráz. Ocenila by som viac zelene na úkor výstavby, ale to je celobratislavský problém.

Máte v Ružinove nejakú srdcovku?

Spomínané Štrkovecké jazero s neodmysliteľnými labuťami, mamičkami s kočíkmi, deťmi na preliezkach, pobehujúcimi psíkmi a ich majiteľmi, s ktorými sa dalo dobre porozprávať. Zvykla som si každé ráno v čase i nečase zabehnúť okolo jazera tri, štyri kolečká a stále sa sem rada vraciam.

Venujete sa výskumu oxidu dusnatého a jeho schopnosti chrániť srdce, cievy a mozog. Čo vlastne oxid dusnatý v tele robí?

Keď sa povie oxid dusnatý, väčšinou sa spája s chémiou, nie s fyziológiou. Kým bola objavená jeho fyziologická úloha, teda tá, ktorú má v tele, tak sa o oxide dusnatom hovorilo ako o splodine z výfukov a produkte kyslých dažďov. Zlomom boli deväťdesiate roky, kedy sa objasnila jeho pozitívna úloha v srdcovo-cievnom systéme. Ide o malú, veľmi reaktívnu molekulu, ktorej životnosť nie je dlhšia ako tri sekundy. Táto molekula môže spájať závažné civilizačné ochorenia akými sú hypertenzia, diabetes či obezita, ale aj sociálny stres, poruchy biorytmov a duševné choroby. K tzv. chorobám z civilizácie, počnúc zlyhaním srdca cez infarkt myokardu až po mozgovú porážku, môže viesť práve jeho nedostatočná, alebo naopak príliš vysoká produkcia. Nedostatok môže zvyšovať krvný tlak. Napríklad pri diabete hrá oxid dusnatý veľmi dôležitú úlohu pri adaptácii diabetického srdca na zmenené podmienky. Jeho príliš vysoká produkcia zasa môže viesť k zápalovým procesom a degenerácii neurónov. Podstatou nášho výskumu je hľadanie nových účinkov oxidu dusnatého, ale aj liečiv, ktoré by mohli upraviť jeho narušenú produkciu a zmeny v orgánoch, ktoré jeho nedostatok spôsobil.

Kde je oxid dusnatý, ktoré potraviny by sme mali jedávať najviac? Sú aj iné možnosti, z ktorých by sme ho mohli čerpať?

V princípe existujú dva spôsoby. Ten zdravší, preventívny, znamená zvýšiť aktivitu enzýmu – bielkoviny, ktorá oxid dusnatý produkuje. Dá sa to aj pomocou tzv. polyfenolických látok, ktoré obsahujú hlavne šupky tmavého ovocia, zelený čaj, horká čokoláda a výťažky z červeného vína. Ide o antioxidačné ochranné látky, ako je epikatechín, kvercetín a resveratrol. Dokážu zvýšiť produkciu oxidu dusnatého hlavne v cievnej stene. Tmavé ovocie je najzdravšie a je najlepšou prevenciou proti kardiovaskulárnym chorobám. Pre vysvetlenie musím dodať, že sme neskúmali červené víno ako také, iba dealkoholizovaný výťažok a o ňom vieme povedať, že má ochranný charakter, nie alkohol. Rovnako čokoláda, dodá telu potrebný epikatechín, ale jej nadmerná konzumácia môže viesť k obezite. Druhý spôsob, ako telu dodať oxid dusnatý sú tzv. NO donory. Tie prichádzajú na rad až pri srdcovo-cievnych komplikáciách a máme ich k dispozícii niekoľko. Najznámejší je už niekoľko desaťročí nitroglycerín, rozširuje cievy a zabraňuje infarktu.

Čo účinky oxidu dusnatého znižuje?

Oxid dusnatý sa vo veľkej miere produkuje vo vnútornej výstelke cievnej steny. Aj preto ide o molekulu, ktorá udržiava normálny krvný tlak. V poškodenej cieve sa však nadmerne produkujú aj reaktívne formy kyslíka, kyslíkové radikály, ktoré oxid dusnatý okamžite ničia. Na oxid dusnatý negatívne vplýva fajčenie a príliš mastná strava.

Vysoký krvný tlak je doslova pohromou, čo všetko môže prispievať k jeho znižovaniu? Akú úlohu pri ňom hrá oxid dusnatý?

Ideálne je tmavé ovocie, menej stresov aj soli a podľa možnosti viac pohybu. Žiadnu lepšiu prevenciu nevymyslíme. Tmavé ovocie zabije nadbytočné kyslíkové radikály a zvýši produkciu oxidu dusnatého v cievach. Menej slané jedlá môžu chrániť cievy pred kôrnatením a pohyb pred obezitou. To všetko pomáha udržať normálny krvný tlak a predĺžiť zdravý život bez pribúdajúceho počtu tabletiek.

Patrí vysoký krvný tlak automaticky k vyššiemu veku?

Starší ľudia majú cievy poškodené či už pre aterosklerózu, alebo iné zhrubnutie cievnych stien. V starobe stúpa aj produkcia spomínaných kyslíkových radikálov a to všetko prispieva k vyššiemu krvnému tlaku. Preto čím viac budete dbať na prevenciu, tým menej budete navštevovať lekára a vychutnávať si život bez liekov.

Jozefína Kaššová

foto: NCP VaT pri CVTI SR

Vydanie: November 2016