Pozor na podvodníkov: Ružinovčanku pripravili o tisíce eur

Sviatočné obdobie podvodníkom priam nahráva. Rok čo rok sú správy plné informácií o tom, ako cez Vianoce klopú ľuďom na dvere falošní smetiari a pýtajú si od nich peniaze za to, že pracujú cez tieto dni. Pribúdajú aj takí, ktorí žiadajú o pomoc vraj pre deti či vnúčatá samotných seniorov. Ale našli si aj úplne nový spôsob... 

Starší spoluobčania sú mimoriadne zraniteľnou skupinou, na ktorú často útočia novodobí šmejdi. A tak potom, čo ich lákali na nekvalitné hrnce či matrace, drahé bundy, ktoré v skutočnosti kvalitnými nikdy neboli, snažia sa im najnovšie nanútiť opravu chodníkov či ciest, ktoré vedú popred ich domami či panelákmi.

Môžeme vás však len varovať, aby ste sa nedali oklamať. Vymyslieť si príbeh je totiž pre nich veľmi jednoduché a podvodníci majú skutočne bohatú fantáziu. Vy však môžete na to kruto doplatiť a prísť aj o celoživotné úspory.

Búrali bez povolenia

O neúctivom ba až odpornom správaní takýchto pofidérnych majstrov sa presvedčila aj jedna ružinovská obyvateľka, ktorú prednedávnom kontaktovali neznámi robotníci s tým, že prišli opraviť chodník pred jej rodinným domom.

Zamýšľať sa nad tým, či ju táto ponuka potešila, už teraz naozaj netreba. Isté však je, že ich služby si nikto neobjednal, ani ich o to nik nepoprosil. Oni však zobrali veci do vlastných rúk - rozbúrali asfalt a vraj opravovali. Všetko zaklincovali tým, že následne si vypýtali niekoľko tisíc eur za opravu.

Bohužiaľ, dôverčivá pani im naletela. Prišla tak o svoje úspory a navyše – vraj opravený - chodník je v katastrofálnom stave. Asfalt je hrbolatý a prostrediu vizuálne skôr ublížil ako pomohol.

Buďte opatrní, volajte políciu

Takíto pochybní robotníci a falošné partie sa momentálne pohybujú najmä na Trnávke a v Prievoze. Aj keď sa vás snažia presvedčiť o tom, že ich prácu "potrebujete", nie je to tak. Na opravy chodníkov či ciest navyše nemajú žiadne povolenie. Preto prosíme občanov, aby boli opatrní a nikomu nedávali žiadne peniaze. Mestská časť ani mesto si nikdy nepýtajú peniaze za opravu chodníkov či cesty.

V Ružinove momentálne rekonštruujeme niekoľko kilometrov komunikácií. Ak viete o úsekoch, ktoré si zaslúžia našu pozornosť, napíšte nám na podnety@ ruzinov.sk. Ak sa vám však stane takáto situácia, že od vás niekto bude bezdôvodne pýtať peniaze, neváhajte a volajte políciu na číslo 158.

Podvody počas sviatkov

Už teraz sa dá predpokladať, že s blížiacimi sa vianočnými sviatkami bude podvodníkov pribúdať. Ohrození sú najmä seniori. Preto buďme všímaví. Aj takýmto spôsobom im môžeme pomôcť.

Skúsenosti z minulých rokov naznačujú, že vo väčšej miere sa budú objavovať aj podomoví obchodníci a ponúkať „výhodné” nákupy darčekov. Ak nechcete volať políciu, obráťte sa aspoň na príbuzných a overte si, či to, čo od vás chcú, je naozaj pravda.

 

Vydanie: December 21 - Január 22