Právna poradňa pre seniorov

Dôchodcovia sú najčastejším terčom rôznych podvodníkov, ktorí sa ich snažia obrať o peniaze a majetok. Od januára budúceho roka preto ponúkne mestská časť v spolupráci s advokátskou kanceláriou možnosť poradiť sa s právnikmi, ako treba postupovať v prípade, že od nich niekto žiada peniaze alebo podpis.

Len pred niekoľkými dňami prebehla sociálnymi sieťami správa o tom, že bytová mafia „to opäť skúša“, tentokrát na dôchodcov v Prievoze. Rovnako stále fungujú aj rôzne predajné „výlety“, na ktorých potom dôverčiví ľudia nakúpia tovar, ktorý nepotrebujú, za stovky eur. A napriek tomu, že „krv nie je voda“, poradiť sa s právnikmi je dobré aj vtedy, keď chce napríklad starý rodič prepísať byt na vnuka.

Advokátska kancelária LG Legal bude v priestoroch úradu od 14. januára 2020 poskytovať ružinovským seniorom bezplatné právne služby. Konzultovať s právnikmi budú môcť záujemcovia každý nepárny utorok od 9:00 do 13:00. Na konzultácie je potrebné vopred sa telefonicky objednať na čísle 0948 759 488 v stredy od 15:00 do 17:00.

Táto služba je orientovaná na seniorov. V prípade, že právnu radu potrebuje niekto iný, odporúčame obrátiť sa na Centrum právnej pomoci, kde sa môžete objednať na telefónnom čísle 0650 105 100.

 

Vydanie: December 2019