Pribudli ďalšie cesty s novým povrchom

Mestská časť Ružinov cez letné prázdniny začala s tohtoročnou výmenou povrchov ciest a chodníkov. Nový asfaltový povrch tento rok určite budú mať štyri cesty a päť chodníkov.

Ako prvá prišla na rad oprava chodníkov Ostredková a Drieňová okolo Bioparku na Ostredkoch, výmena povrchu chodníka na Bachovej ulici a vozovky vo vnútrobloku na Astrovej. Cestu bez množstva výtlkov budú mať aj na Pažítkovej, Liptovskej a Oravskej ulici. Na Oravskej upravia aj parkovacie miesta.

Predpokladané náklady na tieto práce mestská časť Ružinov odhadovala na vyše 530 tisíc eur, v elektronickej aukcii v rámci verejného obstarávania sa ich však podarilo stiahnuť na vyše 382 tisíc eur, ktoré spomedzi deväť uchádzačov ponúkla firma Eurovia SK. „Zároveň sa mestská časť Ružinov uchádzala o dotáciu z Bratislavského samosprávneho kraja na opravu cesty na Krasinského ulici na Trnávke,“ doplnil starosta Dušan Pekár (KDH). Kraj mestskej časti odsúhlasil dotáciu vyše 34 tisíc eur. Rekonštrukcia Krasinského by sa tak mala realizovať tiež v tomto roku.

Od roku 2011 do roku 2014 mestská časť Ružinov postupne vymenila povrch na 27 cestách a 12 chodníkoch za viac ako milión eur z ružinovského rozpočtu aj zo zdrojov súkromných firiem. V tomto trende chce pokračovať aj naďalej. Ide však len o sídliskové cesty 3. s 4. triedy, ktoré má v správe. Hlavné cestné ťahy 1. a 2. triedy zostávajú na pleciach magistrátu hlavného mesta. Ten v lete menil povrch na Svätoplukovej a Páričkovej ulici.

(mp)

Fotogaléria: 
Vydanie: September 2015