Projekt Klingerka je v plnom prúde

Okolie v blízkosti Dunaja láka developerov. V poslednej dobe tak výrazne mení svoju podobu. Po projekte Panorama City o pár metrov ďalej vzniká projekt Klingerka.

Polyfunkčný komplex Klingerka je ohraničený ulicami Prístavná, Plátenícka, Valchárska a Súkennícka. V pláne sú dve budovy, prvá sa skladá z 35-poschodovej obytnej veže, druhou je 11-poschodová administratívna budova. Lokalita, v ktorej bude stáť realitný projekt, má bohatú a zaujímavú históriu. V rokoch 1888-1889 tu rakúsky podnikateľ Henrich Klinger založil textilnú továreň, ktorá niesla jeho meno. V areáli sa okrem samotnej továrne nachádzala aj kolónia bytoviek a domov pre zamestnancov. Dnes je na rovnakom mieste naprojektovaný moderný a atypický komplex, ktorý ponúkne 380 bytov, 600 parkovacích miest a rozľahlú oddychovú zónu.

„Administratívna budova ponúkne približne 10.000 metrov štvorcových prenajímateľnej plochy s certifikátom BREEAM Excellent. Bytová veža a administratívna budova budú prepojené parkovacím domom so zelenou strechou,“ približuje Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ J&T Real Estate.

Mesto versus príroda

Súkromný investor chce prispieť aj k rozvoju života a voľnočasových aktivít, preto v rámci projektu sľubuje množstvo atraktívnych prvkov. „V tesnom susedstve vznikne nový verejný park so športoviskami, fitnes parkom, detskými ihriskami, oddychovou zónou a námestím. Zeleň bude mať takmer 4 000 metrov štvorcových. Park bude chránený budovami od Landererovej ulice a prístupný bude pre obyvateľov i ľudí z okolia. Jeho súčasťou bude záhrada a lúka, ktoré budú ideálnym miestom na pikniky. Športoviská, fitnes zóna a detské ihriská zase budú slúžiť na rekreáciu a oddych, zatiaľ čo námestie bude centrom života,“ tvrdí Pelikán. Obytná veža bude mať šošovkovitý pôdorys. Ponúkne 2-izbové byty, 3-izbové byty a veľkometrážne 4-izbové byty. Projekt je dopravne napojený na Prístavnú ulicu svetelnou riadenou križovatkou zo Súkenníckej ulice. Začiatok výstavby je naplánovaný na koniec roka 2017, hotový by mal byť do dvoch rokov.

Veronika Vasilková, Vizualizácia: J&T Real Estate

 

Vydanie: Jún 2017