Projekt Ovocné Sady: Nová škôlka pre 86 detí

Na Trnávka vyrastá nová atraktívna štvrť nielen pre aktívnych ľudí ale aj pre rodiny s deťmi. Okrem vyše tisícky bytov sa tam buduje aj nová materská škola. Už čoskoro ju však do svojho vlastníctva môže získať naša mestská časť. 

Rozširovanie kapacít materských škôl je nekonečná téma. Ružinov by však mohol získať takýto priestor od súkromného developera. Poslanci miestneho zastupiteľstva totiž na ostatnom zasadnutí schválili zámer na odkúpenie nebytového priestoru v projekte Ovocné sady. K samotnému podpisu kúpno-predajnej zmluvy môže prísť až po kolaudácii spomínaného priestoru. Dovtedy sa takýto krok urobiť nemôže. Aj preto však pripravila verejno-obchodnú súťaž, aby sa zistilo, či je v Ružinove ešte aspoň podobný priestor, kde by mohla vzniknúť nová škôlka. Do súťaže sa však prihlásila len jedna spoločnosť – Ovocné sady. Už dlhšie totiž platí podmienka, že mestská časť je pripravená od developera odkúpiť vhodné priestory vtedy, ak suma nebude vyššia ako 50 percent preukázateľne vynaložených nákladov na výstavbu.

Odkúpenie priestoru na Trnávke znamená investíciu 950-tisíc eur. Za to však získa 4-triednu škôlku s kompletným vybavením, zariadenou kuchyňou aj nábytkom. Suma však bola preddohodnutá už dávnejšie. V súčasnosti teda už nepredstavuje polovicu, ale okolo 40 percent hodnoty, keďže ceny neustále rastú. Za zámer odkúpiť škôlku v Ovocných sadoch z 24 prítomných hlasovalo za 22 poslancov. 

 

Vydanie: Jún 2022