REGULOVANÉ PARKOVANIE V ZÓNE 500 BYTOV: NOVÉ PRAVIDLÁ BUDÚ PLATIŤ UŽ OD 1. DECEMBRA

Príprava pilotného projektu rezidenčného parkovania sa blíži do finále. Prečítajte si, čo potrebujete vedieť o podmienkach pre vydanie parkovacích kariet. Tie budú platiť do roku 2021, kedy začne fungovať celomestský parkovací systém.

Zóna 500 bytov patrí už roky z pohľadu parkovania v Ružinove medzi najkritickejšie, keďže ju zamestnanci a návštevníci neďalekých bizniscentier pravidelne využívajú ako bezplatné parkovisko. Obyvatelia tak majú problém zaparkovať v okolí svojich bytov a už celé roky žiadajú o stanovenie jasných pravidiel. Dlho a do detailov sa o tom diskutovalo aj pred niekoľkými dňami na stretnutí s občanmi, ktorí v tejto oblasti žijú a poznajú situáciu najlepšie.

Čo sa zmení?

Ešte pred Vianocami, už od 1. decembra 2019, bez parkovacej karty, s výnimkou presne určených návštevníckych miest, v tejto lokalite počas pracovných dní nezaparkuje. Naopak, rezidenti budú môcť v zóne parkovať bezplatne. Už od prvého dňa budú dodržiavanie nových pravidiel kontrolovať príslušníci mestskej polície a poverení zamestnanci mestskej časti.

Parkovanie pre nerezidentov

Nezabúda sa ani na návštevy alebo situácie kedy obyvatelia potrebujú parkovanie napríklad pre opravárov. Takéto miesta sú vyznačené na časti Velehradskej ulice (o presných časoch, kedy bude parkovanie obmedzené, budeme informovať na stránke www.ruzinov.sk) alebo na parkovisku na Bazovej ulici.

 

 

Viac na www.ruzinov.sk

 

Vydanie: November 2019