Retro majáles sa presťahoval na Štrkovecké jazero

V amfiterátri pri Štrkoveckom jazere sme sa preniesli do atmosféry obdobia plného tranzistorov, džínsov, laskoniek a retro hitov. V sobotu 18. mája zorganizovali mestská časť Ružinov a Cultus Ružinov štvrtý ročník Ružinovského Retro majálesu. ,,Je to tu síce menšie, ale intímnejšie, je kam dať deti," pochvaľoval si presun z Parku A. Hlinku do areáli hier Radosť starosta Ružinova Martin Chren.

Napriek upršanému máju bola sobota ten správny slnečný deň a návštevníci si mohli napríklad v retro obývačke zaspomínať na množstvo predmetov, s ktorými sa pred rokmi denne stretávali a urobiť si s nimi selfie na pamiatku. Pre deti boli pripravené súťaže a tvorivé dielne a dokonca aj na nafukovacie atrakcie, ktoré boli zadarmo.

Májovú retro veselicu otvoril svojím vystúpením FS Karpaty. Po nich divákov roztlieskala televízna svokra Gizka Oňová, ktorá zaspievala svoje najznámejšie šlágre a po 30 rokoch vystúpila legenda prvej bratislavskej ska scény - kapela Acylpyrin.

O podvečerné spomienky sa nám retro hudbou zo 70-tych a hlavne 80-tych rokov postarala skupina Modus Memory Mariana Greksu s Luciou Bugalovou. V programe zazneli tie najznámejšie hity skupiny Modus ako Sklíčka, Dievčatá, Študentská láska a iné.

Vlnu dobrej disco zábavy plnú tanečných retro hitov namixoval najznámejší rádio DJ z čias tanečných relácií Julo Loderer, známy hlavne ako J.L. DJ.

Foto: Cultus Ružinov

 

Vydanie: Jún 2019