Ružinov je opäť Senior Friendly

Ilustračná fotografia. (Pixabay.com)

V rámci októbra, mesiaca úcty k starším, vyhlásili v Bratislave opäť výsledky súťaže Senior Friendly. Tento rok bol opäť v radoch ocenených aj Ružinov.

Cieľom projektu je oceniť inštitúcie a organizácie, poskytovateľov produktov a služieb, ktorí ponúkajú určité benefity, služby, či aktivity a možnosti uplatnenia pre seniorov v rôznych oblastiach. Vyhlasovateľom súťaže je občianske združenie Klub Luna Senior Friendly a Občianske združenie Bagar. „Seniorfriendly je projekt určený všetkým tým, ktorí chcú urobiť niečo pre seniorov. Už z jeho názvu vyplýva, že ide o priateľstvo k starším. Čiže projekt nie je prioritne určený, aby sa ho zúčastnili starší, ale najmä tí mladší a aktívni, ktorí chcú niečo urobiť pre svojich starých rodičov, blízkych, príbuzných, či kolegov a zamestnancov,“ objasnila zmysel súťaže Jana Matulová z OZ Luna Senior Friendly

Ocenenie pre Ružinov

Ocenenie za prácu so seniormi získala aj mestská časť Ružinov. Je to potešujúce o to viac, že zopakovala úspech z minulého roka. „Pre Ružinov je to veľká pocta. Ono sa to nezdá, ale konkurencia z roka na rok narastá. Túto cenu sme dostali za nadštandardné služby, ktoré našim seniorom poskytujeme, teda za tie, ktoré sú nad rámec zákonnej povinnosti,“ povedal zástupca ružinovského starostu Martin Pener, ktorý z rúk organizátorov ocenenie prevzal. Pre Ružinov to je bezpochyby pekné ohodnotenie za aktivity, ktoré seniorom ponúka. Či už zájazdy, koncerty, prednášky a iné kultúrne i športové vyžitie. Mestská časť sa zároveň o nich stará aj po sociálnej stránke. „Nie je to samozrejme práca jedného človeka, ale celého tímu. Poslancov, našich pracovníkov, či ľudí, ktorí nám pomáhajú takpovediac zvonku rôznymi nápadmi a podnetmi,“ dodal Martin Pener. Organizátori hodnotia terajší ročník súťaže Senior Friendly veľmi pozitívne. Našťastie počet ľudí, ktorí chcú pomáhať seniorom, z roka na rok pribúda.

Katarína Kostková

 

Vydanie: December 2017