Ružinov nezastaví ani pandémia. Prináša atraktívne podujatia, ktoré inde nenájdete.

Umenie a kultúra nám nie sú ľahostajné ani počas pandémie. Aj napriek tomu, že súčasná situácia nie je najideálnejšia, Mestská časť Bratislava – Ružinov a CULTUS Ružinov dokázali prostredníctvom viacerých vydarených podujatí vniesť kultúru a umenie aj k vám domov. Preto sme sa rozhodli pokračovať!

Online akcií je dnes už mnoho, avšak v niečom sme predsa len jedineční! Ide nám hlavne o interakciu s vami. Tým najmenším chýbajú kamaráti a spolužiaci, tak sme sa ich rozhodli potešiť online tvorivými dielňami či čitárničkou ale najmä sme využili aj vonkajšie prostredie a vytvorili tak nové podujatia. Tešia sa obrovskému úspechu a majú tisíce vzhliadnutí.

Nezabudli sme ani na každoročné fašiangové veselice a bály. Nechceli sme vás o noblesu ukrátiť, preto sme sa vám ich snažili vynahradiť. Z pohodlia vašich obývačiek ste sa tak spolu s nami mohli pred Valentínom zabaviť na jedinečnom online Ružinovskom plese, ktorý na Slovensku nemal obdoby. Nechýbali plesové róby či pompézna výzdoba. Na tomto netypickom, no o to srdečnejšom podujatí sa nám zároveň podaril historický úspech a počtom online tancujúcich párov v jednom momente sme sa zapísali do Knihy slovenských rekordov.

Okrem toho sme zorganizovali podujatie pod názvom Láska hýbe Ružinovom, kde mohli nielen zaľúbené dvojice hľadať ukryté srdiečka v uliciach a parkoch našej mestskej časti. Aspoň na chvíľu ste sa tak mohli odreagovať pátraním v prírode a spojiť príjemné s užitočným, ako napríklad aj počas akcie Rozprávková cesta Ružinovom. Projektom Spojme sa všetci za umenie ako jediní, sme podporovali hudobníkov a umelcov, ktorí to kvôli pandémii prišli o svoju obživu. Tí vám zas na oplátku spríjemnili dni online koncertmi.

Keďže sa naše podujatia a projekty stretli s úžasnými ohlasmi, skvelými reakciami a obrovským počtom vzhliadnutí, rozhodli sme sa v nich pokračovať a zamerať sa najmä na interaktívne online prenosy ale zároveň nabádať vás na objavovanie Ružinova. Preto sa už v najbližšej dobe môžete tešiť na:

- Interaktívne rozprávky pre deti, v ktorých známi herci načrtnú dej rozprávky a tí najmenší budú rozhodovať o jej pokračovaní

- Aprílový hudobný kvíz a ružinovská online outdoor šibačka

- Májový divadelný kvíz a interaktívne outdoor podujatie: Ružinovský bozk

- Projekt S jogou ku kráse, kde si spoločne kvalitne zacvičíme a uvoľníme stuhnuté telo

- Besedy s inšpiratívnymi ľuďmi

Veríme, že sa nám aspoň takto podarilo našimi nápadmi vyťažiť z tejto situácie maximum. Naše podujatia sú mixom interaktivity, kreativity a nových nápadov, tak aby sme stále mohli byť spolu. Zabavte sa na jedinečných projektoch, ktoré nájdete iba u nás v Ružinove!

 

Andrea Kozáková
riaditeľka CULTUS Ružinov, a.s.

 

Vydanie: Marec 2021