Ružinov získal tretíkrát po sebe ocenenie Zlaté vedro

Mestská časť Ružinov získala už tretí rok po sebe ocenenie Zlaté vedro. Ide o ocenenie od Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť, ktorý prevádzkuje portál Odkazprestarostu.sk.

Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť pri vyhodnocovaní riešenia podnetov na portáli Odkazprestarostu.sk za rok 2015 nezostavoval rebríček úspešnosti samospráv. Ocenenie Zlaté vedro, ktoré organizácia udeľovala už po štvrtýkrát najlepším samosprávam v riešení podnetov od občanov a komunikáciu na portáli, si tentokrát odnieslo 5 „veľkých“ samospráv: Prievidza, MČ Bratislava – Nové Mesto, MČ Bratislava – Petržalka, MČ Bratislava – Ružinov, Trnava a tri „malé“ samosprávy: MČ Vajnory, Svätý Jur a Stupava. „Portál Odkazprestarostu je veľmi dobrým nástrojom ako zlepšiť prostredie, v ktorom žijeme, predsa len ja, poslanci či zamestnanci úradu nemôžeme mať oči všade. Zato, že sa nám opäť podarilo uspieť v riešení podnetov, vďačím všímavým Ružinovčanom a mojim kolegom, ktorí sa podnetom venujú,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ružinov tak získal už v poradí tretie Zlaté vedro. Prvé získala mestská časť za rok 2013, kedy sa stala najefektívnejšou samosprávou v riešení podnetov na Odkaze pre starostu. Druhé Zlaté vedro zas o rok neskôr a to za najlepšiu komunikáciu s občanmi. Zároveň si Ružinov za rok 2014 odniesol 2. miesto za najlepšie riešenie podnetov.

Marianna Šebová

Foto: autorka

Vydanie: Október 2016