Ružinovská cykločasovka lákadlom hodových slávností

Nielen hodovanie ale aj šport! Už tradične je v Ružinove obdobie hodov spojené s cyklistikou. Aj tento rok vysadlo na bicykel mnoho nadšencov tohto športu.

Ružinovská cykločasovka opäť nesklamala a dokázala, že cyklistika má v Ružinove jednoznačne zelenú. Priniesla bohaté športové vyžitie, výborné výkony, skvelé ceny či zaujímavú tombolu. Ružinovská ulica sa tak na sobotné popoludnie uzavrela pre všetkých cyklistických nadšencov.

Pekné slnečné počasie a chuť športovať prilákalo na Ružinovskú cykločasovku vyše 360 pretekárov. Na štart 4,8 kilometrovej trate sa postavili malí, veľkí, skôr narodení, profi či hobby cyklisti. Veľký úspech tento rok zaznamenala obľúbená rodinná kategória s vozíkmi a detskými sedačkami. "Veľmi nás teší, že cykločasovka sa v Ružinove stala už tradíciou. Prialo nám počasie, čo sa odrazilo na počte štartujúcich. Pre mnohých je lákadlom hlavne to, že si bezpečne môžu zabicyklovať na uzavretej Ružinovskej ulici. Bolo vidno, že si to všetci užívali. A čo ma teší najviac, je počet mladých rodín a hlavne detí, ktoré tento rok prišli. Robíme to hlavne pre nich", zhodnotil tento ročník cykločasovky organizátor Miroslav Bílik. Ružinovská cykločasovka je ale lákadlom aj pre profesionálnych cyklistov, tí sa aj tento rok snažili prekonať niekoľkoročný traťový rekord a to sa aj podarilo! Filip Taragel z tímu Firefly prešiel Ružinovskú ulicu za neuveriteľný čas 5 minút 53 sekúnd a 62 stotín. Športové podujatie malo znova aj charitatívny podtón. Časť zo štartovného pretekárov venovali organizátori Občianskemu združeniu Deťom pre život, ktoré pomáha detským onkologickým pacientom. Tento rok sa vďaka všetkým zúčastneným podarilo vyzbierať krásnu sumu 3000 eur.

Katarína Kostková

Foto: Autorka, Marianna

Šebová, František Lefler

Fotogaléria: 
Vydanie: Október 2016